Malá prsa

Malá prsa

Velikost prsou je především o genetice. Objem poprsí se však může zmenšit také v důsledku stárnutí, těhotenství nebo hubnutí. Ženám, které nejsou spokojené s malým hrudníkem, je k dispozici plastická chirurgie, aby jim dopřála hrudník, po jakém touží.

Co rozumíme pod pojmem malá prsa?

Malá prsa

Velikost poprsí může vypadat jinak v závislosti na postavě a tvaru prsů

„Malá prsa“ je však poměrně relativní pojem a pro různé lidi nemusí znamenat totéž. V České republice mají ženy průměrnou velikost D. Samozřejmě je však řada žen, která má velikost košíčků výrazně menší nebo naopak větší (přece jen se jedná o průměr). Nemluvě o tom, že stejná velikost košíčků může vypadat jinak v závislosti na vaší postavě a tvaru vašich prsou.

Jedna mylná představa o malých prsou, kterou je třeba objasnit: Nejste ani více ani méně schopná kojit s velkými nebo malými prsy. Velikost prsou neudává, kolik mateřského mléka můžete produkovat, a velká prsa nejsou pro kojení automaticky lepší.

Malá prsa jsou dána genetikou

Různé velikosti prsou

Příčina malých prsou je většinou genetická

Malá prsa jsou většinou dána genetikou, objem prsou si nevybíráme. Jejich velikost může být pro mnoho žen obrovským zdrojem nejistoty, zvláště když je v médiích kladen velký důraz na „dokonalá prsa“. Některé ženy mají pocit, že jejich prsa prostě nejsou dostatečně velká, jiné ženy zase mají pocit, že nemají dostatečně atraktivní tvar.

Nejčastější příčiny malých prsou jsou:

  • Genetika
  • Hormonální změny
  • Výrazné zhubnutí

Bibliografie

Knixwear. 2022. Causes of & Reasons for Small Breasts – Knix. [online] Available at: <https://knix.com/blogs/resources/causes-of-reasons-for-small-breasts> [Accessed 30 May 2022]

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."