Oteklé oči

Oteklé oči

Zejména ráno mívá mnoho lidí opuchlé oči. Může to být způsobeno nedostatkem spánku, věkem, alergiemi nebo špatnou stravou. Ale když jsou oči trvale nateklé, mohou se postižení rozhodnout pro estetické nebo chirurgické řešení.

Co jsou oteklé oči?

Oteklé oči

Oteklé oči jsou častým problémem

Oteklé oči jsou častější, než si mnozí myslí. Tento stav je nejen nepříjemný, ale v nejhorších případech může být i bolestivý. Hlavními příznaky jsou oteklá víčka, oteklé spojivky nebo červené, slzící oko.

Oteklé oči jsou často doprovázeny nepříjemnými pocity, jako je pálení, svědění nebo váčky pod očima.

Co způsobuje oteklé oči?

Opuchlé oko

Jednou z příčin oteklých očí je stárnutí

Jednou z hlavních příčin oteklých očí je proces stárnutí. Pokožka v okolí očí je velmi tenká, což znamená, že změny, které vznikají s přibývajícím věkem, se na ní podepíší nejvíc.

Jak stárnete, v dolním víčku se může hromadit více tekutiny. Hromadění tekutiny se nazývá edém. Tenká kůže, která obklopuje oční víčko, může způsobit, že nahromadění tekutiny bude velmi výrazné, což vede k oteklým očím.

Kromě stárnutí existují další důvody pro opuchlé oči, jako například:

  • Hromadění tekutin
  • Alergie
  • Častý pobyt na slunci
  • Nedostatek spánku
  • Nezdravá strava
  • Jiné zdravotní stavy

Bibliografie

Barrell, A. (2020). What to know about swollen, puffy eyes. Medical News Today. [online] Available at: https://www.medicalnewstoday.com/articles/swollen-eyes-from-crying [30. 05.2022].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."