Povislé paže

Povislé paže

Špatná strava, stárnutí, nedostatek pohybu: existuje mnoho faktorů, které způsobují ochabnutí kůže na pažích.

Co jsou povislé paže?

Ochablé paže

Povislé paže se nejčastěji objevují ve středním věku

Jedná se o povislou kůži na pažích. Ochablé či povislé paže (někdy se jim také říká „netopýří paže”) trápí řadu lidí především ve středním věku, kdy se začínají objevovat. Je to způsobeno z toho důvodu, že věkem ubývá kolagen v těle. Ten zajišťuje pružnost a pevnost pokožky.

Lokalizovaný tuk

Lokalizovaný tuk na pažích

Lokalizovaný tuk na pažích je obtížné odstranit

Když se lokalizovaný tuk začne hromadit v pažích, vzniká efekt tzv. „netopýřích paží“. K vyřešení tohoto problému často nestačí strava a sport, protože tuk má tendenci se hromadit na konkrétních místech, kde je velmi obtížné ho odstranit.

Kromě estetických a chirurgických ošetření je důležité snažit se vzniku této nedokonalosti předcházet pomocí specifických cviků na tvarování a posilování paží.

Bibliografie

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."