Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění kruhů pod očima

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 15 příběhů
Průměrná cena
10.000 Kč
Průměrná cena
Podle 61 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Dočasné výsledky

Jak na odstranění kruhů pod očima?

K odstranění kruhů pod očima můžete vyzkoušet dermální výplně nebo biorevitalizaci. Za kruhy pod očima může nejčastěji propad tkáně pod vnitřním koutkem. Oční koule každého z nás je v lebce uložena jinak - spočívá zde na vrstvě tuku, jakémsi polštáři. Pokud je tuku málo, může se to projevit kruhy pod očima. Pokud je tuku naopak nadbytek, vyklenuje se vzhůru a vznikají tak oční váčky. Pod těmi se pak rýsuje okrouhlý stín, který vnímáme jako kruhy pod očima.

O zákroku

Kruhy pod očima

MUDr. Věra Terzijská, vedoucí lékařka RP Medica, s pacientkou

Velmi často má pokožka v této části obličeje tmavší zbarvení, které má na svědomí omezení průtoku krve a lymfy v této oblasti. Roztažení cév, které se snaží k očím přivézt více krve, pod tenounkou kůží pod očima namodrale, až nafialověle prosvítá. Mnohdy i kožní buňky pod očima obsahují více kožního barviva (melaninu). Dalšími faktory, které se podepisují na vzhledu očního okolí, jsou UV záření, genetika, špatný životní styl, únava, nevyspání, kouření, nezřídka i některá onemocnění. Velmi často se problémy i jejich důvody navzájem kombinují.

Kruhy pod očima jsou problémem, který postihuje stejně tak ženy, jako muže. Tvar orbity a genetika si genderově nevybírá. Rozdíl je v tom, že muži málokdy seberou odvahu a specialistu vyhledají. Tedy pro odstranění kruhů pod očima častěji přichází ženy, a to opravdu v jakémkoli věku. Výjimkou nejsou ani velmi mladé dívky ve věku 20-25 let. Zde je vždy naší první volbou mezoterapie, pro revitalizaci očního okolí a oddálení dalších projevů stárnutí této oblasti. Kde za kruhy pod očima může primárně genetika, tam i u mladších ročníků pomáháme nejen biorevitalizací, ale i kombinací mezoterapie s dermálními výplněmi.

Vyzkoušejte dermální výplně

Kruhy pod očima

Vyzkoušejte dermální výplně s kyselinou hyaluronovou

Kůže v očním okolí je velmi jemná a tenká, jen s malým obsahem tuku a náchylností k dehydrataci. Velmi snadno proto podléhá stárnutí. Naštěstí moderní estetická dermatologie dokáže většinu nejčastějších problémů v orbitální oblasti účinně korigovat. Zatímco jemné linky a drobné vrásky kolem očí lze zjemnit poměrně jednoduše pomocí mezoterapie, plazmaterapie či aplikací botulotoxinu, u kruhů a propadlin pod očima řešení už tak snadné není.

Nejúčinnější metodou korekce kruhů a propadlin pod očima je aplikace dermálních výplní s kyselinou hyaluronovou, speciálně vyvinutých pro řídkou tkáň očního okolí. Lékař, který výplň aplikuje, musí mít nejen dokonalou znalost anatomie a přehled o všech potenciálních rizicích a možných komplikacích, ale především zručnost a značné zkušenosti. Aplikace dermální výplně se provádí kanylovou technikou do přesně dané hloubky, aby nevznikly otoky kolem očí. Pro aplikaci výplní v očním okolí musí být lékaři speciálně vyškoleni. Dermální výplně lze dále využít i na nosoretní rýhy, na vrásky v oblasti horního rtu, ale i obočí.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře