Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění chrápání

Stojí to za to
75 %
Stojí to za to
Na základě 9 příběhů
Průměrná cena
11.475 Kč
Průměrná cena
Podle 32 odborníků
 • Lokální anestezie
 • Nevyžaduje hospitalizaci
 • Délka zákroku méně než 1 hodina
 • Nevyžaduje klidový režim
 • Efekt viditelný po 1 měsíci
 • Trvalé výsledky

Co je to chrápání?

Chrápání je snad největším postrachem společných ložnic. Současné poznatky navíc ukazují, že chrápání může mít nejen vážné následky sociální, ale dokonce i zdravotní.

Chrápání neboli ronchopathie je velice častý problém se kterým se na nás obrací naši pacienti.

Příčin může být celá řada a v podstatě se mohou dělit na celkové a lokální.

 • Do celkových příčin nejčastěji patří obezita, nadváha, užívání alkoholu, různých hypnotik, nezdravý životní styl, stres a mnoho dalších.
  • Do lokálních příčin pak patří nejčastěji , a to je předmětem našeho oboru, špatná nosní průchodnost , špatné fyziologické a anatomické poměry v oblasti hltanové branky a kořene jazyka, méně často pak různé stomatologické deformity.

  Řešení ronchopathie je pak u každého pacienta velice individuální a je často nutná mezioborová spolupráce.

  Nejčastěji lze chrápání řešit laserovým zákrokem na měkkém patře (LAUP) eventuálně laserovým zprůchodněním nosu (LAMT).


  Jak chrápání vzniká?

  Léčba chrápání

  Chrápání vzniká při spánku kvůli chvění tkání dýchacích cest

  Chrápání je zvukový projev, který vzniká při spánku tak, že se při nádechu a výdechu rozechvějí tkáně dýchacích cest. Dochází tak současně k vibraci stěny hltanu, ale i měkkého patra a čípku.

  V případě, že chrápání přeroste v opravdový problém, který obtěžuje vás i vaše okolí, jednou z možností je jeho laserové odstranění.

  Kdo je vhodným kandidátem

  Léčba chrápání

  Syndrom spánkové apnoe může mít vážnější zdravotní dopad

  Vhodným kandidátem je každý, kdo chrápe. Tento problém není sám o sobě nemocí, ale kosmetickou vadou se známými společenskými důsledky. Část chrápajících však má vážnější poruchu spánku. Jedná se o syndrom spánkové apnoe. Při něm dochází ve spánku k zástavám dýchání, což může mít pro nemocného vážný zdravotní dopad.

  Podle MUDr. Václava Pavelce Ph.D. pacient trpí nejen chrápáním, ale i bolestmi hlavy, ranním pocitem nevyspání, nadměrnou denní spavostí, poruchami paměti, impotencí, vysokým krevním tlakem a podobně. Pečlivým vyšetřením dokážeme syndrom spánkové apnoe rozpoznat a následně i léčit. V ostatních případech je potřeba léčby dána především přáním pacienta řešit svůj společenský či kosmetický problém.

  Bibliografie

  Lente Klinika. 2015. Laserová léčba chrápání. [online] Dostupné na: https://www.lente.cz/laserova-... [12. března 2021].

  "Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
  Zobrazit lékaře