Stárnoucí ruce

Co je stárnutí rukou?

Hydratace rukou

Hydratace rukou

Pokožka rukou se časem vysušuje a ztenčuje. Žíly a šlachy jsou viditelnější, objevují se skvrny a ruce získávají téměř kostnatý vzhled. Na naše ruce denně útočí nespočet negativních vlivů, jako je znečištění, chlad, teplo, slunce, čistící produkty a mnoho dalších. Na péči, kterou si stejně jako naše pleť ruce zaslouží, často zapomínáme. Pokud se již známky stárnutí na vašich rukou objevili, nezoufejte, v dnešní době existují řešení, jak hřbet rukou opět zpevnit a omladit.

Vždy je jednodušší problémům předejít než čelit a to samé platí i o péči o ruce. Nejdůležitější pro prevenci známek stárnutí, zejména na rukou je správná péče. Zde je několik tipů, jak snadno vysušeným rukám předejít.

Hydratace: správně hydratovaná pokožka je zářivější a jasnější a to platí i u rukou, které jsou vystaveny četným každodenním agresím. Aplikujte pravidelně (nejlépe na noc) speciální krém na ruce a nehty a myjte si ruce jemným mýdlem. Můžete také zvolit přírodní, veganské produkty, jako je bambucké máslo nebo rostlinné oleje.

Exfoliace: Exfoliace rukou má mnoho výhod. Obnovuje zářivost rukou, odstraňuje odumřelou kůži a omezuje výskyt pigmentových skvrn. Používejte také přírodní peeling nebo měkkou exfoliační rukavici, která zároveň zajistí prokrvení.

Ochrana: Slunce a UV záření jsou pro obličej i zbytek těla nepřítelem číslo jedna. Zvykněte si každý den používat opalovací krém s vysokým faktorem. Dlouhodobé vystavování se slunci je škodlivé a je zodpovědné za předčasné stárnutí pokožky a vznik pigmentových skvrn.

Estetické ošetření - injekční výplně hřbetu ruky

Injekce výplňového materiálu na hřbet ruky

Injekce výplňového materiálu na hřbet ruky

Estetická medicína nabízí hned několik neinvazivních zákroků, které zlepší vzhled vašich rukou, zpevní hřbet, odstraní povislou kůži nebo pigmentové skvrny.

Injekční výplně: Injekční výplně hřbetu rukou (kyselina hyaluronová nebo hydroxylapatit) poskytují hloubkovou hydrataci a ošetření objemu ruky, a tím se razantně zmenší viditelné žilky a šlachy. Ošetření spočívá v injekčním vpravení výplně do hřbetu ruky v úrovni jamek pomocí jemných jehel, po kterém následuje masáž specialistou, aby se přípravek rozprostřel. Tato metoda estetické medicíny je bezbolestná, používá se znecitlivující krém nebo lokální anestetikum a výsledky jsou velmi uspokojivé. Ošetření trvá půl hodiny, výsledky nejsou definitivní, výplně jsou znovu vstřebatelné, bude tedy nutné, pokud budete s výsledkem spokojeni, zákrok opakovat každý rok.

Lipofilling: nazývá se také lipomodeling a jeho účel je stejný jako u výplňových injekcí: zamaskovat reliéf žil a šlach. Lipofilling spočívá v transplantaci tukových buněk. Ošetření probíhá ve třech fázích, nejprve lékař odebere tuk z dárcovské oblasti pacienta pomocí liposukce (například kolena nebo břicho), poté je tuk zpracován a vstříknut do hřbetu ruky pomocí mikrokanyl. Doba trvání zákroku je jedna až dvě hodiny a výsledky budou patrné měsíc po aplikaci. Důležitou výhodou lipofillingu rukou je, že toto ošetření je trvalé, může být nutné pouze druhé sezení.

  Ošetření - Redukce stařeckých skvrn

  Redukce stařeckých skvrn

  Redukce stařeckých skvrn

  Peeling: peeling je účinným, neinvazivním řešením pro ošetření hnědých skvrn na rukou (lentigines) a pro tonizaci pokožky. Cílem peelingu je okysličení kůže a urychlení odstranění povrchových vrstev epidermis. Existují různé typy peelingů, obvykle se k ošetření hřbetu ruky používá TCA. Při sezení se nejprve provede očista ruky a poté následuje aplikace peelingu, která trvá několik minut. Ošetření se provádí v lokální anestezii a k tomu, aby se dostavily výsledky, jsou zapotřebí dvě až tři sezení s odstupem jednoho měsíce. Doporučuje se provádět peeling v zimě, aby se zabránilo vystavení slunci.

  Pulzní světlo nebo laser: Ošetření pulzním světlem nebo laserem má dvě výhody: odstraňuje stařecké skvrny a aktivuje tvorbu kolagenu, čímž vytváří liftingový efekt na pokožce rukou. Pomocí specifické vlnové délky a vysílání krátkých světelných pulzů se pulzní světlo zaměřuje na melanin. Jedná se o rychlý zákrok, který trvá méně než 30 minut a je bezbolestný. K dosažení výsledků je třeba několika sezení s odstupem 6 týdnů, obvykle se předepisují 2 nebo 3 sezení.

  Kryoterapie: tato technika je zaměřena na lentigy (hnědé skvrny na kůži), při níž lékař aplikuje na každou skvrnu pomocí vatového tamponu tekutý dusík nebo suchý led. Tato technika je určena pro vyznačené skvrny, výsledky jsou uspokojivé, ale protože působí hlouběji než laser, může kryoterapie traumatizovat pokožku. Pouze odborník vám může poradit, zda léčbu provést v závislosti na vzhledu vašich rukou. Během prvních tří týdnů se mohou objevit drobné strupy.

  Bibliografie

  (2016) Le rajeunissement des mains. Available at: https://www.afme.org/actes-me/... (Accessed: 2023).

  (2020) Traitement esthétique des mains. Available at: https://drderhy.com/traitement... (Accessed: 2023).

  "Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."