Vrásnění implantátu (rippling)

Vrásnění implantátu (rippling)

Vlnění či vrásnění implantátu se projevuje v podobě záhybů v prsou po zvětšení implantáty. Existuje mnoho příčin vrásnění, o které byste měli mít na paměti, než podstoupíte operaci zvětšení prsou.

Co je rippling?

Rippling implantátu

Vlnění bývá viditelné až po několika měsících po augmentaci

Vlnění je jedním z nejčastějších možných estetických problémů po augmentační mamoplastice.

Slovo „rippling“ pochází z anglického slovesa „to ripple“, což znamená „vlnit se“. Tento termín označuje vzhled záhybů po operaci zvětšení prsou. Jak to vypadá? Ke zvlnění dochází, když má prsní implantát pod kůží viditelné vrásky nebo rýhy. Častěji se vyskytuje u žen s velmi malým množstvím tkáně pokrývající implantát.

Přítomnost vlnění znepokojuje pacientky kvůli nevzhlednému výsledku, který způsobuje. Neobjeví se však hned po operaci, obvykle bývá vlnění viditelné až po několika měsících, kdy pacientka věří, že už k žádným komplikacím dojít nemůže.

Pacientky mohou minimalizovat riziko vlnění konzultací se zkušeným chirurgem, který doporučí správný typ implantátu a jeho umístění.

Proč moje prsní implantáty vypadají zvrásněně?

Příčiny ripplingu

Tvar prsou ovlivňuje kvalita kůže obklopující tkáň

Kvalita kůže, která obklopuje prsní tkáň, výrazně ovlivňuje tvar prsou. Přestože kůže prsou obsahuje specifická elastická vlákna, existují přirozené a dědičné rozdíly v pružnosti a tloušťce kůže prsou každého člověka, což ovlivňuje celkový vzhled prsou.

Tento nežádoucí stav se často vyskytuje u žen s nízkým tělesným tukem nebo příliš tenkou prsní tkání.

Zvlněný vzhled se může objevit také v případě, že chirurg vytvořil příliš velkou náprsní kapsu pro vložení implantátů. Pokud prsa migrují ze své původní polohy, může se na kůži objevit vlnitý vzhled.

Bibliografie

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/what-is-breast-implant-rippling/ 

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."