Ztráta pevnosti obličeje

Ztráta pevnosti obličeje

Ztráta pevnosti pokožky obličeje postihuje ženy i muže a objevuje se od 30. roku života. Proti ochabnutí pokožky obličeje se však dá bojovat. Poradíme vám, jak navrátit pleti pevnost a zlepšit její tonus.

Co je ztráta pevnosti pokožky?

Ztráta pevnosti pokožky

Pokožka postupem času ztrácí svou pevnost

Pokožka obličeje v průběhu let ztrácí pevnost jak v nejpovrchnějších vrstvách kožní tkáně, tak i v těch nejhlubších. Ztráta pevnosti je způsobena strukturálním uvolněním pokožky, která potřebuje speciální kosmetiku k obnovení její pevnosti, tonusu a objemu.

Ochabnutí pleti

Ochabnutí pleti

Za ochabnutím pokožky stojí několik faktorů

Ztráta tónu pleti je způsobena progresivním poklesem produkce kolagenu a elastinu v kůži, což je způsobeno věkem. Kolagen ve skutečnosti představuje podpůrnou strukturu pokožky, která postupem času ochabuje, to má za následek ochablost pokožky, která je čím dál zřetelnější.

Ve skutečnosti se na tomto fyziologickém procesu podílejí další faktory, jako je snížená hydratace v důsledku nižší koncentrace kyseliny hyaluronové.

Míra ochabnutí se liší u každého člověka, například u lidí, kteří mají více strukturovaný obličej, s výraznou bradou a lícními kostmi, bude ochablost kůže méně patrná.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."