Komplikace po odstranění prsu a vložení implantátu

Lunoma

Operaci jsem postoupila v roce 2013 v CB v nemocnici po rakovine prsu (operace probehla na leve strane) a na fotografiich muzete videt prubeh leceni predpo, operovali me MUDr. Marik a MUDr. Kurial – nebyla jsem spokojena a nejsem ani nyni s vysledkem, navic mam stale bolesti.
Fotka s nekrozou je vysledek mesic po operaci,kdyz jsem pokazde na prevazu rikala,ze se mi to nezda odpoved byla budeme pokracovat konzervativnim zpusobem. Byl mi predpsan Betadin mast a doma sem si to musela sama osetrovat. Posleni fotka je po odstraneni nekrozy. A prvni fotka je ted aktualni jak to vypada 4 roky po plastice.
Nemluvim ani o tom jake mam bolesti hrudi, po tom co se mi pohnul implantat.

Byla jsem i na konzulataci u jineho plastika v Olomouci a ten mi rekl,ze uz me stim pousteli domu ze to takto dopadne pry jsem do toho uz na sale dostala cevni infarkt.

Vite co... clovek jde po narocne lecbe rakoviny na plastiku prsou aby se citila jako zenska znovu a kdyz pak vidi vysledek tak vas to srazi na kolena. Je velky rozdil jestli si to platite sami nebo pojistovna. Pridam fotky jak to vypada.

Dobrý den, estetická operace augmentace…

prim. MUDr. Vladimír Mařík

Dobrý den, estetická operace augmentace prsů s modelací prsů v jedné době jsou zatíženy 20-25 % komplikací,které velmi často také vyžadují operační revizi.
Odstranění tukové tkáně a žlázy prsů z důvodů rakoviny či z preventivních důvodů aby rakovina v postiženém prsu nevznikla a současná rekonstrukce prsu má tyto procenta komplikací ještě mnohem vyšší, mezi 25-40 % !!  Tento zákrok byl proveden právě u vás a procenta ,která uvádím, jsou procenta ze špičkových západoevropských pracovišť.
Nekroza kůže je jedna z těchto komplikací. Rizikovým faktorem ,které zvyšuje riziko komplikací může být ozáření tkáně, předcházející nebo následná chemoterapie, kouření ,nutná radikalita operace a další. Pokud ke komplikaci dojde je důležité komplikace zvládnout a dovést léčbu k úspěšnému konci. Což se podařilo naší léčbou a následnou naší operací. Je třeba si uvědomit,že pokud bychom rekonstrukci neprovedli, pacientka by byla zcela bez prsu, či by byla na životě ohrožena maligním bujením. 4 roky po operaci je výsledek rekonstrukce prsu akceptabilní.
Naše pacientky mají pooperační servis příkladný do konce jejich léčby, jsme vždy dostupní na telefonech/mailech. Naše péče byla kontinuální až do konce i vaší léčby a vaše reakce po 4 letech vnímáme jako zavádějící.
Od pacientky se za záchranu života a prsu prostého poděkování nedočkáme, tak jí aspoň touto formou popřeji mnoho šťastných let bez záště, zloby a bez příznaků tohoto závažného onemocnění.

S pozdravem dr VM

Zobrazit příspěvky1 Skrýt příspěvky1
Lunoma

Dobry den pane Marik,
Nejsem osobou ktera je plna zasti a podobne.
Samozrejme,ze pacientky maji tu nejlepsi pooperacni peci mozna na vasi klinice. V mem pripade to probihalo uplne jinak. Jeden den rano jste me prijmuli a tez den jste me operovali ( myslim ze to nebyla az tak jednoducha operace) a druhy den jste me propustili domu.
Jednou jste v jihoceske televizi na tema rakovina prsu a nasledna plasticka op. Prsu uvedl,ze pacietnka po kuzi setrici operaci s vlozenim implantatu zustatva prumerne 3 dny v nemocnici a pri operaci s pouzitim svalu ze zad tak 7 dni?
Jen by mne zajimalo proc ja zustala pouze pres noc? A to same bylo i u druhe operace po odraneni nekrozy.
Jeden deb rano prijem,operace a druhy den odchod domu a to nemlubim ani o tom ze Mudr.Janouskova me ani nevidela a poslala setru mi rici abych se zbalila ze jsem propustena???

Prominte ale toto mi opravdu nejde narozum!!!!

Samozrejme nechci nijak pospinit vase ci jine jmeno,to ani nemam za potrebi. Omlouvam se ale dekovat vam nebudu urcite jste odvedli kus prave o tom zadna.

Preji vam jen to dobre a spousty profednich uspechu.

Dobrý den, operace, kterou jste…

MUDr. Pavel Kurial

Dobrý den, operace, kterou jste podstoupila je léčebnou a rekonstrukční operací současně. Jedná se o kompletní odstranění prsní žlázy z důvodu přítomnosti nebo vysokého rizika rakoviny prsu. Tento zákrok tzv. kůžišetřící mastektomie umožňuje odstranit prsní žlázu s rakovinou, ale současně ponechat většinu kožního krytu k vytvoření nového prsu. I na nejlepších západoevropských pracovištích se riziko komplikací u tohoto typu operace pohybuje mezi 25 – 40%.
Výskyt kožní nekrózy, která u vás vznikla je jak pro vás tak samozřejmě pro chirurga velmi frustrující a riziko jejího vzniku je obzvášť vyšší u pacientek po ozáření, po předchozí chemoterapii a u kuřaček. Dále vzrůstá s radikalitou operace, což je snaha o to, aby se již rakovina v prsu znovu neobjevila. Nastane-li taková komplikace, záleží potom na zkušenostech a erudici pracoviště, jak dokáže tento stav dále řešit, což se ve vašem případě nakonec z mého pohledu velmi uspokojivě podařilo.
Díky prvotnímu kompletnímu umístění implantátu pod sval bylo možné vzniklou nekrozu odstranit a provést náhradu kožního krytu kožním štěpem, aniž bychom museli implantát vyjmout. Přestože je pacientkou uvedené hodnocení průběhu komplikované léčby velmi negativní, jsem přesvědčen, že výsledek byť komplikované rekonstrukce je i po estetické stránce lepší, než kdyby byl pacientce odstraněn prs celý (tzv. totální mastektomie), jak pro ilustraci uvádím v příloze. Dále vnímám velmi pozitivně, že pacientka žije již 4 roky bez rakoviny prsu.
Navzdory tomu, že estetické operace prsů, které ve velkých počtech provádíme jsou zatíženy menším rizikem komplikací a přinášejí atraktivnější výsledky, jsem přesvědčen o tom, že má smysl věnovat se rovněž náročné, více rizikové a často neveselé péči o pacientky s rakovinou prsu.
S pozdravem a přáním mnoha dalších let ve zdraví,
MUDr.Pavel Kurial

Recenze lékaře

Celkové hodnocení
Chování, jednání a přístup lékaře
Odpověděl na mé dotazy
Čas strávený se mnou
Pooperační péče
Komunikace přes telefon nebo email
Ochota a příjemnost personálu
Čekací doba

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí