Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nějaké novinky? Podělte se s naší komunitou o svůj pokrok

10. 5. 2017 · Aktualizováno: 19. 8. 2020

Komplikace po odstranění prsu a vložení implantátu

Nestojí to za to
85515
85516
85514

O lékaři

3 adresy v Jihočeský kraj
Hodnocení:
Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Operaci jsem postoupila v roce 2013 v CB v nemocnici po rakovine prsu (operace probehla na leve strane) a na fotografiich muzete videt prubeh leceni predpo, operovali me MUDr. Marik a MUDr. Kurial – nebyla jsem spokojena a nejsem ani nyni s vysledkem, navic mam stale bolesti. Fotka s nekrozou je vysledek mesic po operaci,kdyz jsem pokazde na prevazu rikala,ze se mi to nezda odpoved byla budeme pokracovat konzervativnim zpusobem. Byl mi predpsan Betadin mast a doma sem si to musela sama osetrovat. Posleni fotka je po odstraneni nekrozy. A prvni fotka je ted aktualni jak to vypada 4 roky po plastice. Nemluvim ani o tom jake mam bolesti hrudi, po tom co se mi pohnul implantat. Byla jsem i na konzulataci u jineho plastika v Olomouci a ten mi rekl,ze uz me stim pousteli domu ze to takto dopadne pry jsem do toho uz na sale dostala cevni infarkt. Vite co... clovek jde po narocne lecbe rakoviny na plastiku prsou aby se citila jako zenska znovu a kdyz pak vidi vysledek tak vas to srazi na kolena. Je velky rozdil jestli si to platite sami nebo pojistovna. Pridam fotky jak to vypada.

2

Komentáře (2)

Dobrý den, estetická operace augmentace prsů s modelací prsů v jedné době jsou zatíženy 20-25 % komplikací, které velmi často také vyžadují operační revizi.

Odstranění tukové tkáně a žlázy prsů z důvodů rakoviny či z preventivních důvodů, aby rakovina v postiženém prsu nevznikla a současná rekonstrukce prsu má tyto procenta komplikací ještě mnohem vyšší, mezi 25-40 % !!  Tento zákrok byl proveden právě u vás a procenta, která uvádím, jsou procenta ze špičkových západoevropských pracovišť.

Nekroza kůže je jedna z těchto komplikací. Rizikovým faktorem, které zvyšuje riziko komplikací, může být ozáření tkáně, předcházející nebo následná chemoterapie, kouření, nutná radikalita operace a další. Pokud ke komplikaci dojde je důležité komplikace zvládnout a dovést léčbu k úspěšnému konci. Což se podařilo naší léčbou a následnou naší operací. Je třeba si uvědomit, že pokud bychom rekonstrukci neprovedli, pacientka by byla zcela bez prsu, či by byla na životě ohrožena maligním bujením. 4 roky po operaci je výsledek rekonstrukce prsu akceptabilní.

Naše pacientky mají pooperační servis příkladný do konce jejich léčby, jsme vždy dostupní na telefonech/mailech. Naše péče byla kontinuální až do konce i vaší léčby a vaše reakce po 4 letech vnímáme jako zavádějící.

Od pacientky se za záchranu života a prsu prostého poděkování nedočkáme, tak jí aspoň touto formou popřeji mnoho šťastných let bez záště, zloby a bez příznaků tohoto závažného onemocnění.

S pozdravem dr VM
Opravdu chcete odstranit tento obrázek?
Odpovědět
Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Zaujal Vás tento příběh? Podělte se s námi o ten svůj!

Reklama
Plastika prsu

jsem již 4 roky po oboustrané odstraněni prsu s naslednou rekonstrukci z břišniho laloku.BRCA 1 GENETIKA. díky lékařům z fn ostravy poruby,ktři mě předali do skvěle peče lékaři a sestřičkám v brně a taky,že to vše dopadlo velmi dobře.již jsem...

Číst dál
Odstranění prsních žláz

Pan doktor Kydlíček je výborný odborník s lidským přístupem! Byla jsem na operaci prsou kvůli BRCA1. Operace jsem se bála, ale pan doktor byl velmi příjemný a vše mi v klidu vysvětlil. Pooperační péče pana doktora i všech ostatních byla také...

Číst dál

Veškeré informace na této stránce pocházejí od uživatelů portálu, nikoli od lékařů nebo specialistů.

Obsah zveřejněný na portálu Estheticon.cz nemůže v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.