monicka503279

Poděkování Dne 28. 3. 2017 jsem podstoupila rekonstrukci prsů a miniabdominoplastiku. Tento zákrok provedl MUDr. Tarek Rashed. Ráda bych poděkovala panu doktorovi a celému týmu za jejich profesionální přístup od nástupu na oddělení plastické chirurgie FNKV Praha až po propuštění do domácí péče. S výsledkem jsem moc spokojená. Pane doktore, velice Vám děkuji. Monika

misa1502319

Dobrý den, Touto cestou bych chtěla poděkovat klinice plastické chirurgie FNKV. Velké poděkování patří MUDr. Kláře Schwarzmannové, u které jsem podstoupila chirurgický zákrok s velmi výborně odvedenou práci a péči. nadále. Poděkování také patří MUDr. J.Miletínovi "děkuji za vše". Těším se na daší spolupráci. Výborně výškolený profesionální personál JIP plastické chirurgie pooperační péče vzorná. Také děkuji všem sestrám 5. patro. Přednosta Doc.MUDr. Andrej Soukup má špičkové operátory a personál. S pozdravem krásného dne M.J.

kkat

V polovině srpna letošního roku jsem absolvovala u pana doktora Ondřeje Měšťáka rekonstrukci prsů a mohu říci, že jsem maximálně spokojená a nadšená. Musím skutečně smeknout před citlivým přístupem pana doktora, ale také maximální profesionalitou, ochotou a vstřícností. Tuto operaci jsem podstoupila po ablaci pravého prsu, takže jsem 2 roky používala epitézu. K operaci jsem se dlouho odhodlávala, ale na základě doporučení kolegyně jsem si vybrala kliniku Esthé a absolutně nelituji. Výsledek mě ohromil a nikdy bych nevěřila, že budu mít ještě taková prsa. Ještě jim chybí malá kosmetická úprava, ale i tak se cítím skvěle a plnohodnotně. Takže bych touto cestou chtěla poděkovat jak panu doktorovi za úžasný výsledek tak celému personálu kliniky za maximálně profesionální a milý přístup.

jarmi602759

Úsměvem k uzdravení Jako malá jsem ráda potkávala jednu paní, která při odpovědi na můj pozdrav vždy připojila úsměv. Její pousmání bylo pohlazení po mé dětské duši. Když jsem v říjnu 2011, kvůli onkologickému onemocnění, přišla o levé prso, pohled do zrcadla mě doslova vyděsil. Vzpomněla jsem si na radu mého kolegy: „Za všech okolností se usmívej, je to 50 % úspěšné léčby“. Proto jsem se na sebe začala do zrcadla usmívat a byla jsem vděčná za dobu, ve které žiji, že už existují epitézy, chemoterapie, ozařování, hormonální léčba … V průběhu intenzivní léčby si člověk hodně „sáhne“ na dno, naštěstí jsem měla vedle sebe podporující rodinu a kamarádky. Každé onemocnění něco člověku vezme a něco zase dá. Díky nemoci jsem poznala nové kamarádky z Mamma Helpu (tj. sdružení pacientek, které musely řešit stejný problém) a zde začala další etapa mého života. Díky Ilon, která mě doslova dovedla v roce 2015 do FNKV do Prahy, jsem začala konečně řešit můj „asymetrický hrudník“. Zde na Klinice plastické chirurgie jsem podstoupila rekonstrukci prsu přenosem vlastní tkáně, následovaly další operace, dnes jsem 15 dní po poslední operaci, cítím se skvěle, s výsledkem jsem velmi spokojená. Jizvy na těle časem vyblednou a jizvy na psychice se již vytrácí… Chtěla bych tímto poděkovat panu přednostovi doc. MUDr. Andreji Sukopovi, Ph.D., který byl po celou dobu mým ošetřujícím lékařem, za jeho úžasný přístup (vždy úsměv, optimismus, lidskost … i humor). Dále chci poděkovat personálu z JIP, operačních sálů, lůžkového oddělení, ambulantní části, i ostatních úseků, které nejsou pro pacienty viditelné, za jejich vzornou profesionální péči a obětavost. Vedení FNKV Praha i vedení Kliniky plastické chirurgie může být hrdé na své velmi dobře sehrané týmy a obětavé pracovníky. Jsem vděčná, že jsem mohla podstoupit tyto operace právě ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, ve špičkové Klinice plastické chirurgie v Praze. Vaše pracoviště vřele doporučuji, protože umí pacientům vracet úsměv na tvář. Velice všem děkuji Jarmi* PS: Budu ráda, když moje sdílení bude inspirací pro ostatní onkologické pacientky, proto přikládám i moje fotografie před rekonstrukcí a dnes. Vzkaz pro nové pacientky: Když jste veselé, usmíváte se, zlepšujete náladu všem okolo, je to magická energie, která otevírá srdce a přitahuje k vám příjemné zážitky, úspěšnou léčbu a hojení. Najděte si v dané situaci to veselé, radujte se, smějte se. Bolesti se nebojte, v této nemocnici vám stále někdo podává pomocnou ruku, ať už v podobě léků na bolest, vlídným přístupem a nebo jen „obyčejným“ úsměvem. „Šla bych do toho znovu“, dnešní pocit stojí za to. Dnes jsme s manželem „hlídali“ naší 2 měsíční vnučku. Pozorovali jsme jí, jak se usmívá, její úsměv je pro mě nejlepší terapie v hojení…

lealea

Je mi 55 let, v říjnu 2019 jsem podstoupila rekonstrukci prsu implantátem. Implantát MENTOR 330 ml pod sval. Mastektomie byla provedena v rámci onkologické léčby v roce 2018. Částečně zůstala zachována kůže ve spodní části. Rozhodla jsem se pro rekonstrukci na klinice ESTHÉ, po konzultaci s panem Doc. Ondřejem Měšťákem. Navrhl mi postup, vše vysvětlil a výsledek je podle očekávání. Při následné kontrole jsme se dohodli na preventivní mastektomii a rekonstrukci druhého prsu. Rozhodla jsem se pro odstranění žlázy i bradavky, abych minimalizovala riziko do budoucna. Vzhledem k dlouhé čekací lhůtě, která je na tyto zákroky, chcete li úhradu od pojišťovny, jsem se opět rozhodla pro placený zákrok na klinice ESTHÉ. V březnu mě tedy čeká další operace a druhý implantát. Věřím, že i tentokrát vše proběhne k naprosté spokojenosti a já se budu těšit ze souměrného hrudníku a dobrého pocitu, že jsem udělala správný krok.

lunoma

Operaci jsem postoupila v roce 2013 v CB v nemocnici po rakovine prsu (operace probehla na leve strane) a na fotografiich muzete videt prubeh leceni predpo, operovali me MUDr. Marik a MUDr. Kurial – nebyla jsem spokojena a nejsem ani nyni s vysledkem, navic mam stale bolesti. Fotka s nekrozou je vysledek mesic po operaci,kdyz jsem pokazde na prevazu rikala,ze se mi to nezda odpoved byla budeme pokracovat konzervativnim zpusobem. Byl mi predpsan Betadin mast a doma sem si to musela sama osetrovat. Posleni fotka je po odstraneni nekrozy. A prvni fotka je ted aktualni jak to vypada 4 roky po plastice. Nemluvim ani o tom jake mam bolesti hrudi, po tom co se mi pohnul implantat. Byla jsem i na konzulataci u jineho plastika v Olomouci a ten mi rekl,ze uz me stim pousteli domu ze to takto dopadne pry jsem do toho uz na sale dostala cevni infarkt. Vite co... clovek jde po narocne lecbe rakoviny na plastiku prsou aby se citila jako zenska znovu a kdyz pak vidi vysledek tak vas to srazi na kolena. Je velky rozdil jestli si to platite sami nebo pojistovna. Pridam fotky jak to vypada.

Dobrý den , jmenuji se Marcela a jsem z Písku. Po onemocnění rakovinou prsu jsem podstoupila operaci , která dopadla výborně a zároven pro mě odstraněním celého prsu . Neměla jsem ani chemo ani ozařování .Ted je to 5.5 roku a po konzultaci s onko jsem se rozhodla že bych podstoupila plastiku prsu . Ale nevím kde začít.Nevím zda se provádí rekonstrukce prsu v Českých Budějovicích a na koho se obrátit . Moc děkuji předem za rady . Není problém ani Praha kam jezdím na kontroly . Pomůže mi někdo? Marcela

hana518869

Poté, co jsem se dozvěděla, že jsem nosička mutace BRCA2, jsem okamžitě věděla, že si chci nechat prsní žlázy preventivně odstranit. Po ukončení kojení jsem kontaktovala MUDr. Kláru Schwarzmannovou z kliniky plastické chirurgie FNKV, která mi na vstupní konzultaci vše krásně vysvětlila. Odcházela jsem celá nadšená, že tento zákrok již není nic neobvyklého, jak jsem si původně myslela. Po 7 měsících jsem "přišla na řadu" - čeká se z důvodu hrazení implantátů zdravotní pojišťovnou. Šlo o mou první operaci v životě, i první narkózu v životě, proto jsem byla dost nervózní. Vše dopadlo nanejvýš výborně. Chtěla bych touto cestou poděkovat své operatérce a ošetřující lékařce MUDr. Kláře Schwarzmannové nejen za skvěle odvedený výkon, ale také za její přístup. Je vždy usměvavá, příjemná a ochotná. Taktéž děkuji za velmi příjemný přístup ošetřujícího personálu na JIP a všech sestřiček na pátém patře. Klinika plastické chirurgie FNKV mě mile potěšila.

olse777651

Před rokem v lednu jsem podstoupila kompletní odstranění mléčné žlázy i části prsního svalu z důvodu karcinomu v pravém prsu.Díky panu MUDr. Mařikovi a jeho kolegyni MUDr. Janouškové jsem byla velmi rychle odoperována,což mi zcela jistě zachránilo život.Po uzdravení jsem,pak v červnu/2018 podstoupila rekonstrukci soubězněně s plastikou zdravého prsa,následně v říjnu rekonstrukci bradavky a poté tetonáž dvorce.Vše na nemocné straně hradila pojišťovna,platila jsem pouze implantát do zdravého prsa.Kromě citlivého a precizního přístupu jsem i velmi spokojená s estetickým výsledkem.Je nutné si uvědomit,že záchrana zdraví je tím hlavním vítězstvím,nicméně i po estetické stránce jsem velmi spokojená.Ze svých jedniček,jsem aktuálně na velikosti C a přes drobné asymetrické nedokonalosti,které jsou přirozenou součastí tohoto procesu,jsem s výsledkem velmi spokojená.Praci lékařů považuji za malý zázrak a nikdy jim nepřestane být vděčná.

michalka311

Všem ženám, které se potýkají se stejným problémem, mohu Mudr. Marka Suka jen doporučit. Profesionální přístup. Vše zařídil, o nic jsem se nemusela starat. S výsledkem operace jsem velmi spokojená, budu zdravá a mám pěkná nová prsa. Výsledek předčil mé očekávání, jsou mnohem hezčí a plnější. Patří mu moje poděkování za skvěle odvedenou práci.

ans

Chtěla bych touto cestou poděkovat panu doktoru Kletenskému, (FNKV - klinika plastické chirurgie), u kterého jsem podstoupila rekonstrukci prsu přenosem vlastní tkáně a následně pak modelaci druhého prsu. Je to v první řadě vynikající a zkušený plastický chirurg, s jehož výsledkem práce jsem maximálně spokojena, ale i člověk s úžasným přístupem k pacientovi. Skvěle, a troufám si říci i nadstandardně se o mne staral po celou dobu mých pobytů v nemocnici i následných kontrolách v ambulanci. Rovněž můj dík patří i všem sestřičkám na JIP, lůžkovém oddělení i ambulanci, za jejich vynikající péči, vstřícnost a vlídnost. Jsem ráda, že jsem tyto operace podstoupila právě v této nemocnici na klinice plastické chirurgie a u tohoto lékaře, na kterou nedám dopustit a všem doporučuji. Ivona Schindlerová

cervin593982

Chtěla bych tímto poděkovat p. doktorovi Bayerovi za jeho lidský a velmi profesní přístup při mé rekonstrukci prsu po rakovině. Přesto že jsem ze svými dalšími nemoceni - takzvaně rizikový pacient, neváhal mi operaci provést. Operace byla velmi náročná jak pro mě tak pro něj - vytvoření prsu takz. tram lalokem z břicha. Po operaci se stále zajímal o můj zdravotní stav a vše osobně kontroloval, proto mu chci ještě jednou za vše poděkovat. Díky němu se nebojím další části této operace při které dojde k asymetrii prsou a vytvoření bradavky opět panem doktorem. Ještě chci poděkovat také kolektivu z JIP plastické chirurgie , který se o mě celý týden po operaci příkladně staral - sestričky děkuji.Květa

mudrsuk713999

Vážený pane doktore!! Ráda bych touto cestou znova poděkovala za Vaši péči, profesionalitu, ochotu, vstřícnot,lidskost.Také děkuji veškerému personálu,který opečovává naše bolavá těla. Kudy chodím,jen a jen chválím,doporučuji a chlubím se Vaší prací!! A těším se na další operaci. Děkuji K.( 2 dcl)

před třemi lety podstoupila oboustranné odstraněni prsní žlázy s nalednou rekonstrukci z břisniho laloku u dr.dražana a dnes musim řici diky za takové vzdělané lidičky s lidským přistupem děkuji stana