Kateřina Fialová: Z výsledku operace jsem nadšená. Konečně nemám žádné bolesti a mohu se lépe pohybovat.

27. 4. 2020

Nadměrně velká prsa způsobují zdravotní potíže, nejčastěji bolesti zad a krční páteře a ženy trápí i z estetického hlediska. Operační zmenšení prsou s modelací je de facto jediným efektivním řešením. Velká a tíhou pokleslá prsa jinak nezmenšíte, ani nezvednete. K operaci se odhodlala i mladá herečka Kateřina Fialová, kterou velké těžké poprsí velmi trápilo a omezovalo již od puberty. Více v příběhu …

Perfect Clinic - centrum estetické medicíny

Plastická operace prsou a břicha, MUDr. Roman Kufa, Perfect Clinic

15. 11. 2015

Velká prsa se vlivem těhotenství a kojení ještě více prověsí a jejich velikost a tvar se stávají nejen estetickým, ale i zdravotním problémem. Existuje dokonce diagnoza extra velkých prsou, tzv. gigantomastie, kdy je plastická operace vedena ze zdravotních důvodů a je tím pádem hrazena pojišťovnou. Stejně tak se porody často podepíší na postavě matky pozůstatkem nevzhledného převisu břicha. Volná kůže není schopna přizpůsobit se novému objemu a zůstane v nadbytku. Obvykle se uchová i tuková zásoba pod ní. Žádné diety anebo cvičení nemají šanci tento nadbytek zlikvidovat, neboť v případě kůže nelze redukovat tuk ani zpevňovat sval. Jediným řešením je plastická operace, behěm které se kožní nadbytky odříznou a případné tukové odsají. Plastická operace břicha bývá považována díky svému výsledku za jednu z nejefektivnějších.

MUDr. Roman Kufa - Perfect Clinic , Perfect Clinic - centrum estetické medicíny

Rekonvalescence po zmenšení prsou

23. 10. 2015

Uvažujete o zmenšení prsou? Chcete vědět, jak probíhá rekonvalescence po zmenšení prsou? Jak dlouho se hojí jizvy? Jak dlouho musíte nosit kompresivní prádlo? Za jak dlouho se můžete vrátit do práce? Kdy můžete opět řídit auto či naplno sportovat? Na tyto otázky odpovídá MUDr. Josef Kulhánek, plastický chirurg, Lékařský dům Praha 7, a.s.

Lékařský dům Praha 7 , MUDr. Josef Kulhánek MBA