Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Neinvazivní blefaroplastika

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Efekt viditelný již po 1 týdnu
  • Trvalé výsledky

Co je to neinvazivní blefaroplastika?

Jedná se o nechirurgickou plastickou operaci očních víček. Povolení očních víček začíná být viditelné často již po třicátém roce. Začíná vadit lpění kosmetických přípravků v záhybu horních víček, povolení pleti a vrásky zevně kolem očí a pod očima. Může se objevit únava očí, někdy i poruchy vidění ze zmenšení zorného pole víčkem (zkrácení reakční doby při sportu, řízení auta apod.). Velmi často začíná být patrný i pokles čela, jak uprostřed (kořen nosu - tzv. glabela), tak i po stranách (jemné horizontální vrásky nad obočím, pokles obočí). Tyto problémy obvykle není možné ideálně řešit pomocí aplikace botulotoxinu či jiných jemných terapeutických technik.

O zákroku

Neinvazivní blefaroplastika

Neinvazivní blefaroplastika

Dříve byla jedinou pomocí plastická chirurgie - operace víček - horní či dolní blefaroplastika. 

Je pravda, že i dnes je chirurgické řešení jedině účinné, pokud jsou přítomny váčky pod očima (prolaps tukových tělísek). Pokud jde ale pouze o povolení kůže (nadbytečný varhánek na víčku, kolem očí), existuje dnes naštěstí i méně invazivní technika, kde navíc je možné ošetření provést skutečně přísně individuálně podle stavu daných partií, v jednom ošetření je navíc možná i úprava čela, případně jiných partií obličeje. Výsledek je navíc vždy přirozený, nenaruší se celistvost obličeje.

Ošetření pomocí přístroje Plexr

Neinvazivní blefaroplastika

Pacientka před a po zákroku přístrojem Plexr

K ošetření používáme přístroj Plexr pracující na principu radiofrekvence. Ošetření provádí vždy lékař, po znecitlivění pleti anestetickým krémem. Při práci s přístrojem vzniká v tenké vrstvičce vzduchu mezi koncovkou a ošetřovanou kůží fyzikální plasma, která způsobí tečkovité odpaření, navozující při seskupení teček (je nutno vlastně „vytečkovat“ přebývající řasu kůže) okamžitou kontrakci pleti (tightening). Další kontrakce je pak výsledkem přestavby kolagenu v období 1 až 6 měsíců po zákroku. Na podobném principu funguje také ošetření přístrojem plasma pen.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."