Informace o ceně: Laserová operace křečových žil

22.900 Kč
průměr
31
odborníků

Křečové žíly neboli varixy jsou rozšířené žíly, které nejčastěji vznikají na dolních končetinách v důsledku zvýšeného žilního tlaku. Varixy jsou podmíněny jednak geneticky, tak způsobem života – přispívá k nim zejména sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. Laserová operace křečových žil je moderní miniinvazivní metoda, při které dochází k „zatavení“ žil pomocí speciálního laseru. Oproti chirurgickému odstranění varixů je tato metoda méně bolestivá a následná rekonvalescence výrazně kratší. Průměrná cena laserové operace křečových žil je 22.900 Kč.

Laserová operace křečových žil Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 20.900 Kč 22.900 Kč 24.900 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 15000 - 17.174 Kč
4 Příběhy
Průměrná cena 17.175 Kč - 28.625 Kč
8 Příběhů
Nejvyšší cena 28.626 Kč - 31.500 Kč
1 Příběh

Co je zahrnuto v ceně laserové operace křečových žil?

Cena se liší v závislosti na použité lékařské technice, rozsahu léčby apod. V ceně laserové operace křečových žil je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní odborná konzultace: laserové operace křečových žil předchází odborná konzultace, během které lékař vyhodnotí zdravotní stav cévního systému dolních končetin, doporučí nejvhodnější postup léčby a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta.
 • Předoperační vyšetření, samotné operaci předchází komplexní předoperační vyšetření, které zkoumá, zda je pacient způsobilý k zákroku.
 • Anestezie: laserová operace křečových žil probíhá ambulantně za užití místní anestezie.
 • Samotné laserové ošetření: doba laserového ošetření se pohybuje okolo 1 až 2 hodin v závislosti na rozsahu ošetřených varixů.

Co může zvýšit cenu laserové operace křečových žil?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Lékař, který provádí operaci, jeho odborná kvalifikace, reference apod.
 • Klinika, na které laserová operace varixů probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav cévního systému dolních končetin a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd. V některých případech může lékař doporučit kombinaci různých technik odstranění varixů.

Ceny podobných metod léčby křečových žil v České republice

Kromě laserové operace křečových žil, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 22.900 Kč, existují i další metody léčby křečových žil.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny některých z nich:

 • Operace CHIVA: cca 20 000 Kč.
 • Sklerotizace: cca 450 - 4 500 Kč dle rozsahu zákroku.
 • Radiofrekvenční metoda odstranění křečových žil: cca 29 000 Kč dle rozsahu zákroku.
 • Lepení žil systémem Venaseal: cca 56 000 Kč.

Hradí laserovou operaci křečových žil pojišťovna?

Ne, operaci křečových žil pojišťovna hradí pouze v určitých případech – a to pokud k zákroku dojde klasickým chirurgickým odstraněním křečových žil.

Jiný způsob provedení zákroku – například právě operace křečových žil laserem, není hrazen ze všeobecného zdravotního pojištění. Pacient si tudíž operaci v plné výši hradí sám.

Existuje možnost financování laserové operace křečových žil?

Ano, určité kliniky nabízí svým klientům možnost financování zákroků. V případě pacientova zájmu o financování laserové operace křečových žil je vhodné kontaktovat konkrétní kliniku, která financování nabízí.

Obecná doporučení

Výběr kliniky k podstoupení laserové operace křečových žil by se měl kromě ceny také odvíjet od konkrétního lékaře a jeho odborné způsobilosti. Dále je třeba vzít v potaz recenze jednotlivých pacientů, kteří operaci na dané klinice již prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
faq

Je lepší jít na odstranění varixů na nohách před a nebo až po skončení těhotenství? Mohu jít na laserovou operaci varixů i pokud jsem těhotná?

Zcela určitě je vhodné řešit radikálně problém s křečovými žilami po těhotenství a také po skončení případného kojení. V tomto období se daný problém většinou zhoršuje zejména hormonálními vlivy. Samozřejmě v době těhotenství je více než nutné věnovat se prevenci, která spočívá v nošení kompresivních punčoch, správnému pohybu a stravovacím návykům ... Číst dál

2 odpovědi číst dál
faq

V čem se liší sklerotizace varixů a laserová léčba varixů, v čem spočívají výhody obou metod?

Sklerotizace je metoda k odstranění varixů pouze do určité velikosti a průměru. Při sklerotizaci se aplikuje do lumina postižené žíly injekční jehlou sklerotizační roztok nebo pěna s cílem uzavřít postiženou žílu. Zákrok je omezen množstvím spotřebované účinné látky. Sklerotizace je ambulantní zákrok. Laserová léčba se dělí na endovasculární met ... Číst dál

3 odpovědi číst dál

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Laserová operace křečových žil. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Dlouho jsem se rozhodovala řešit moje křečové žíly. Na radu svého švagra, který podstoupil operaci křečových žil v ASKLEPIONU a byl velice spokojen, jsem v říjnu 2019 absolvovala odstranění křečových žil u pana doktora Vyšohlída. Operace proběhla bez komplikací a bez bolestí. S výsledkem operace jsem velice spokojená. Moc děkuji panu doktorovi.

Cena 42.000 Kč

Neskutečně příjemný personál a příjemné prostředí celé kliniky. Operaci křečových žil jsem postoupil po protrpení 20-li letých bolestí a opakovaných zánětů žil. Již první konzultace u paní doktorky Kostrhunové mě usvědčila, že rozhodnutí je správné. S úsměvem ve tváři mi dopodrobna vysvětlila celý průběh budoucí operace a pooperační stav. Celý zákrok za přítomnosti milých, přívětivých a ochotných sestřiček si moc nepamatuji. I když jsem nebyl v narkóze, tak jsem všechno prospal. Jsem celkově nadšený, výsledek je skvělý, noha jako zamlada a nebolí. Můj veliký dík patří jak paní doktorce, tak i samozřejmě celému personálu prostějovské kliniky, jsou to moji andělé a už teď se těším na další návštěvu. A pokud je někdo nerozhodný nebo má strach, pak jen mohu doporučit. Vřele, je to nebývalý přístup a výsledek je naprosto úžasný. Tak ještě jednou veliký dík. Za pomoc v bolesti, za Váš úsměv, za Vaši profesionalitu. Pavel S.

Cena 18.300 Kč

Po druhém těhotenství se doposud bezbolestivé křečové žíly začaly více projevovat, tak jsem se rozhodla to řesit. V nemocnici mi nabídli termín za rok a půl, proto jsem se obrátila na soukromou kliniku Venart na Smíchově, konkrétně na pana doktora Vyšohlída, a udělala jsem dobře. Termín zákroku jsem dostala za pár týdnů. Samotný zákrok jsem prospala, takže si nemůžu stěžovat na nějakou bolest nebo nepříjemnosti. Stejně tak i po zákroku doma mě nic netrápilo. I nošení kompresní punčochy nebylo nic nepříjemného. Výsledek předčil má očekávání, noha je jako nová, můžu sportovat, nosit mini a fungovat jako "za mlada":). Jsem velmi spokojená a doporučuji kliniku Venart i pana doktora Vyšohlída všema deseti.

Cena 25.000 Kč

Trpěla jsem bolestmi a otoky nohou, začaly se mi dělat vystouplé křečové žíly. Byla mi doporučena GIA clinic v Prostějově. Tam jsem potkala paní MUDr. Evu Kostrhunovou, která mi velmi profesionálně provedla operaci křečových žil. Po zákroku se mi hodně ulevilo, moje nohy lépe vypadají a bolesti se výrazně zmírnily. Přístup celého personálu kliniky byl velmi lidský a milý, atmosféra velice příjemná. Při každé návštěvě se cítím dobře. Sestřičky i paní doktorka mi vše vysvětlily, perfektně se postaraly. Nevěděla jsem, co očekávat, ale paní doktorka mne odzbrojila jejím humorem a přístupem tak, že veškerá nervozita šla stranou. Po mých zkušenostech kliniku vřele doporučuji.

Cena 26.000 Kč