Informace o ceně: Sklerotizace

1.878 Kč
průměr
114
odborníků

Sklerotizace je ambulantní injekční metoda k odstranění křečových žil nebo ke korekci křečových žil po operačních zákrocích. Křečové žíly vznikají, pokud krev v žilách přestane proudit jedním směrem a vrací se zpět, čímž se zvyšuje žilní tlak v povrchových žilách a tvoří se varixy. Během sklerotizace se do žil aplikuje speciální látka, která uzavře žilní kmen, žilní stěny se přemění na vazivový pruh a následně vstřebají. Úspěšnost při redukci křečových žil sklerotizací dosahuje až 80 procent. Průměrná cena sklerotizace je 1.878 Kč.

Sklerotizace Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Brno 450 Kč 1.725 Kč 3.000 Kč
Ceny ve městě České Budějovice 600 Kč 600 Kč 600 Kč
Ceny ve městě Ústí nad Labem 1.850 Kč 1.850 Kč 1.850 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 1.000 Kč 3.000 Kč 5.000 Kč
Ceny ve městě Praha 450 Kč 825 Kč 1.200 Kč
Ceny ve městě Chotoviny 1.000 Kč 1.000 Kč 1.000 Kč
Ceny ve městě Havířov 2.000 Kč 3.500 Kč 5.000 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 500 Kč 500 Kč 500 Kč
Ceny ve městě Mladá Boleslav 900 Kč 900 Kč 900 Kč
Ceny ve městě Olomouc 500 Kč 800 Kč 1.100 Kč
Ceny ve městě Ostrava 450 Kč 1.725 Kč 3.000 Kč
Ceny ve městě Pardubice 800 Kč 3.400 Kč 6.000 Kč
Ceny ve městě Písek 500 Kč 500 Kč 500 Kč
Ceny ve městě Plzeň 400 Kč 400 Kč 400 Kč
Ceny ve městě Rychnov nad Kněžnou 500 Kč 500 Kč 500 Kč
Ceny ve městě Beroun 1.490 Kč 1.490 Kč 1.490 Kč
Ceny ve městě Jirkov 500 Kč 500 Kč 500 Kč
Ceny ve městě Přelouč 800 Kč 800 Kč 800 Kč
Ceny ve městě Prostějov 500 Kč 500 Kč 500 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 400 - 1.407 Kč
+10 Příběhů
Průměrná cena 1.408 Kč - 2.347 Kč
4 Příběhy
Nejvyšší cena 2.348 Kč - 12.250 Kč
2 Příběhy

Co je zahrnuto v sklerotizaci?

Cena se liší zejména v závislosti na rozsahu léčby. V ceně léčby křečových žil sklerotizací je obecně zahrnuto následující:

 • Samotné ošetření: sklerotizace trvá 5 až 30 minut, v závislosti na počtu a velikosti křečových žil. Zákrok probíhá ambulantně bez užití anestezie a pacient po něm ihned odchází domů.

V ceně obvykle nebývá zahrnuta:

 • Úvodní odborná konzultace: sklerotizaci předchází odborná konzultace, jejíž cena se pohybuje okolo 500 Kč. Během této konzultace lékař vyhodnotí zdravotní stav cévního systému dolních končetin a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta. Některé kliniky nabízejí úvodní konzultaci v případě následného ošetření zdarma.
 • Kompresní punčochy: po zákroku je vhodné nosit minimálně dva týdny kompresivní punčochy.

Co může zvýšit cenu sklerotizace?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Lékař provádějící ošetření, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které sklerotizace probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav cévního systému dolních končetin a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku, například kombinace sklerotizace s jinou metodou odstranění křečových žil
 • Počet opakování: Pro vyšší úspěšnost je vhodné ošetření opakovat. Průměrný počet sezení je 2 až 4. Jednotlivá sezení se provádí s odstupem 2 až 6 týdnů týdnů.

Ceny podobných metod léčby nežádoucích cévních a kožních vad v České republice

Kromě sklerotizace, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 1.878 Kč za jedno sezení, existují i jiné metody léčby křečových žil a dalších nežádoucích kožních vad.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny některých z nich:

 • Laserového odstranění rozšířených žilek: cca 1 900 Kč.
 • Operace CHIVA: cca 20 000 Kč
 • Léčba laserem (metoda EVLA): cca 10 000 Kč
 • Lepení žil systémem Venaseal: cca 56 000 Kč

Hradí sklerotizaci pojišťovna?

Ano, léčbu křečových žil metodou sklerotizace pojišťovna hradí. O jejím provedení však musí rozhodnout ošetřující lékař. Jiný způsob provedení zákroku, například odstranění varixů pomocí laseru či radiofrekvenční metodou, není zdravotní pojišťovnou placeno a pacient jej hradí plně sám. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu.

Existuje možnost financování sklerotizace?

Ano, některé kliniky svým klientům poskytují různé výhody, jako je možnost financování zákroku nebo slevy na opakovaná ošetření. Pro více informací je vhodné kontaktovat konkrétní kliniku, která se na léčbu cévního systému dolních končetin specializuje a vyžádat si bližší informace.

Obecná doporučení

Pacienti by při volbě kliniky měli vzít v potaz nejen konečnou cenu sklerotizace, ale také odbornou kvalifikaci daného lékaře. Dále je třeba zvážit recenze pacientů, kteří sklerotizaci na klinice již prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den, při cévním vyšetření mi byla zjištěna cituji: "VLEVO SF junkce bez insuficience, naznačená insuficience (diskrétní) SP junkce, insuf.perforator tvaru zešikmeného písmene H. Vpravo naznačená insuficience chlopně ve VPo. Na zákrok mám jít s levou končetinou, jedná se o sklerotizaci pod UTZ. Nejsem si jistá, zda je zákrok již teď nutný. Dále zda vždy jde při tomto postupu o sklerotizaci pěnou, která, jak jsem se dočetla, může mít nežádoucí účinky? Je vhodnější, bezpečnější jiný léčebný postup? Je vhodné podstoupit vyšetření krve před zákrokem? Dále mi bylo řečeno, že řešení je trvalé, ale jak se dočítám, nemusí to tak být, proto teď váhám, zda nepočkat a nenasbírat více informací. Děkuji.

Vážená KlaraVis, stručně: a) daný popis , který je zřejmě popis duplexní sonografie pro posouzení naléhavosti ošetření nestačí. Neobsahuje mimo číselné údaje o průměru žíly, která má být ošetřena a kvantitativní vyjádření insuficience ( tedy asi refluxu-tj. zpětného toku) b) skleroterapie sklerotizační látkou v pěně, nemá větší rizika než ošetření ... číst dál

2 odpovědi číst dál
lenk6190802

Dobrý den 10/20 jsem absolvovala sklerotizaci křečových žil na levé noze.. Důkladně jsem dodržovala nošení kompresních punčoch a mazání liotonem. Z foto je viditelný tmavý pruh po léčené žíle... Ne a ne zmizet.. A k tomu ještě malé žilky.. Foceno 5/21 Prosím o radu jak dále postupovat.. Kontrola mám plánovanou na 9/21

Dobrý den, zatvrdnutí a pigmentace v průběhu ošetřené žíly se u sklerotizace objevuje poměrně často. Čím je žíla větší a mělce pod kůží, tím je problém častější a regenerace delší. Vždy ale časem dojde k úplnému vymizení těchto změn. Čas je ale velmi individuální. Vhodné je jen místa masírovat jemným tlakem a vyvarovat se přímého slunění v místech, ... číst dál

2 odpovědi číst dál

Dobrý den, manželka byla na sklerotizaci varixů a doktor jí řekl, že po 14 dnech má punčochu sundat. Ale po sundání punčochy se jí udělaly červené fleky a takové hrudky pod kůží. Mohu poprosit o odpověď. Děkuji. Zasílám i foto.

Není snadné odpovídat na dotazy pacientů nebo jejich blízkých tak, aby odpověď byla co nepřesnější - většinou chybí více údajů o situaci..., především není jasné, jak velké byly ošetřené žíly (přesněji jaký měly průměr), ale i u těch relativně malých může po 14 dnech být ošetřené místo lehce zatvrdlé (jak píšete "hrudky"), posouzení "červených flek ... číst dál

2 odpovědi číst dál

Dobrý den, bezprostředně po sklerotizaci z estetických důvodů mě začala bolet vnitřní a zadní strana lýtka v místech, kde byly napíchnuty větší rovné žíly. Tento stav trvá již více jak 3 roky. Prosím o radu, zda se s tímto dá ještě něco dělat. Děkuji.

Vážená tázající, již delší dobu se mi na počítači zjevuje Vás dotaz, na který, jak vidno, nikdo z tzv. odborníků na sklerotizace neodpovídá. Internetové řešení zdravotních problémů je nešvar, který v zásadě může jen škodit. Bez vyšetření nemůže nikdo s plnou odpovědností Vás dotaz odpovědět. Měl by tak učinit ten lékař, který Vás ošetřil - ale i ... číst dál

2 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU SKLEROTIZACE

Slerotizace metliček Brno
Dobrý den, poradíte mi dobrého lékaře v Brně na sklerotizaci metliček? Děkuji. Hana H.
hana88
Poslední komentář: 28. 3. 2018 ·
13

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Sklerotizace. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Absolutní nespokojenost,u paní doktorky jsem byla po druhé,po prvé mi zilky nezmizely prisuzovala jsem to branim antibiotik coz jsem s ni konzultovala a pry to vadit nemelo,letos jsem u ni byla podruhé a nejen ze metlicky nezmizely skoro vubec,ale na vetsich zilach se mi udelali osklivé zatuhliny na obou nohach a vypadá to hur nez pred zakrokem! Kdyz jsem ji volala absolutni nezajem,uz nikdy vice,nedoporucuji

Cena 7.000 Kč

Sklerotizace byla provedena laserem. Vlastní zákrok byl mírně bolestivý, subjektivní pocit závisí na prahu bolesti a já jej mám nízko. Otrlejší pacienti se o bolesti zmiňovat nebudou. Zákrok byl proveden ve čtvrtek 29.8.2019, týden před chystanou zátěží (ve středu 4.9.2019, fotbalová Hanspulka), kterou mi pan doktor nedoporučoval kvůli pravděpodobnému špatnému fotbalovému výkonu, ale nebránil mi. Přes víkend jsem nohu šetřil, polehával, seděl, nechodil, ale bolest se zvyšovala, zvláště ve vnitřním stehně, a byla doprovázena značnými modřinami. Poslal jsem foto panu doktorovi a ten mě ubezpečil, že to odpovídá rozsahu mého zákroku, že se nemusím ničeho obávat. Přes bolest jsem na hřiště ve středu vlezl a od té doby se stav rapidně zlepšil. Chtělo se to místo ležení víc pohybovat, během dvou dnů zmizely modřiny a bolest ustoupila natolik, že jsem v pátek 6.9. vyrazil na výlet na kolech (50 km v náročném terénu) a v sobotu odehrál pár setů v tenise a nohejbalu. Po operacích menisků jsem měl dlouho bolesti a nemohl sportovat, ale tato operace proběhla pro mě mimořádně úspěšně a, ač zrazován, jsem se již po týdnu zapojil do sportovních aktivit.

Cena 25.000 Kč

Do Asklepionu kvůli zilam odcházím už několik let. MUDr. Ott my vlastně nohy zachránil. Měla jsem nohy plné velkých varixu, které pan doktor a jeho tým odoperoval a od te doby pekne nohy udržuji dochazenim na sklerotitace. Všichni jsou zde profesionální a také velmi milí. Patri jim velky dík!

Cena 5.000 Kč

S finalnim vysledkem jsem spokojena. V podkoleni oblasti sice zustala castecna viditelnost zilek, ale jak pan doktor sam zhodnotil uspesnost na 80%, ja jsem s vysledkem spokojena a urcite si budu moct vyrazit v katsich satickach a ukazat nozky ;)

Cena 2.500 Kč