Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Septoplastika: ceny

14.500 Kč
průměr
49
podle
lékařů

Pokud se chystáte na septoplastiku, možná vás zajímá, kolik tento zákrok stojí. Náklady na septoplastiku se liší v závislosti na několika faktorech. Odbornost chirurga, poplatky za zařízení nebo geografické umístění klinik může ovlivnit cenu septoplastiky. Někdy může být chirurgický zákrok na přepážce kombinován s rhinoplastikou z kosmetických důvodů, což může zvýšit náklady. Protože nos každého pacienta je jiný, bude se lišit rozsah a složitost samotné operace, tedy i cena. Průměrná cena septoplastiky je 25.000 Kč.

Septoplastika: ceny
Septoplastika Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Ostrava 12.000 Kč 15.000 Kč 18.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 12.000 Kč 14.000 Kč 16.000 Kč

Cena tohoto ošetření je orientační. Jedná se o průměr cen, které kliniky zveřejnily na webu Estheticon.cz Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na popularitě a zkušenostech kliniky, charakteristice pacienta, složitosti zákroku, značkách, se kterými kliniky pracují, atd.

Cena za septoplastiku

Průměrná cena septoplastiky v České republice je kolem 20 000 Kč, záleží však na celé řadě faktorů. Samotnému zákroku předchází řada vyšetření, odborný lékař navrhne nejvhodnější metodu řešení. Vstupní konzultace může být bezplatná, na některých pracovištích je však potřeba ji uhradit. Cena vyšetření a testů se pohybuje v rozmezí 500 až 1 000 Kč. Příprava operačního sálu se pohybuje v cenovém rozmezí 3 000 až 5 000 Kč. Zákrok probíhá většinou v celkové anestezii. Je potřeba uhradit anestetikum, cena záleží na dávce přípravku. Pohybuje se v rozmezí 4 000 až 10 000 Kč. Dávka anestetika bývá stanovena s ohledem na fyzický stav pacienta a jeho hmotnost, spolu s ohledem na koncentraci látky. Výkon chirurga se cenově může lišit, záleží na ocenění chirurga, pohybuje se mezi 3 000 a 10 000 Kč. Šicí materiál a tamponáda či fixovací fólie jsou zaúčtovány v ceně zákroku. Hospitalizace vyjde na 1 500 až 5 000 Kč, záleží na počtu dní, které pacient musí strávit na klinice. Po zákroku je nutná návštěva lékaře, při které jsou odstraněny stehy. Ta bývá zahrnuta v ceně zákroku.

Co je zahrnuto v ceně septoplastiky?

Cena operace nosní přepážky zahrnuje konzultaci, předoperační vyšetření, celkovou anestezii, šicí materiál a výkon lékaře. Po operaci je nutná fixace po obou stranách tamponádou nebo umělohmotnými fóliemi, které jsou v ceně zákroku. Po zákroku je pacient hospitalizován dle individuálních potřeb, cenu hospitalizace některé kliniky účtují zvlášť. Ceny zákroků se na jednotlivých klinikách mohou lišit. Záleží na konkrétním pracovišti. Cena se liší především složitostí operačního výkonu.

Co může zvýšit cenu septoplastiky?

Cena septoplastiky se odvíjí od individuálního stavu pacienta. Pokud je nutné zákrok kombinovat s další úpravou nosu, cena se zvýší. Ceny zákroku záleží na ohodnocení daného pracoviště, praktických zkušenostech v estetické chirurgii a také odborné kvalifikaci daného specialisty. Cenu zákroku také může zvýšit kvalita zdravotnického materiálu a využívaných přístrojů. Také dávka anestetika či samotná ubikace kliniky cenu zákroku ovlivní. Je potřeba cenu dopředu konzultovat s odborníkem s ohledem na individuální stav pacienta.

Ceny septoplastiky v České republice

Cena zákroku se odvíjí od umístění pracoviště a kvalitách lékaře. Je nutná osobní konzultace pro kalkulaci zákroku. Průměrná cena klinik provádějících septoplastiku v České republice je 20 000 Kč.

Je septoplastika hrazena pojišťovnou?

Septoplastika se provádí ze zdravotní indikace, je tedy plně hrazena pojišťovnou. V případě požadavku nejen na septoplastiku, ale i na estetickou úpravu nosu, lze oba zákroky spojit. Estetickou úpravu nosu si hradí pacient sám v plné výši.

Je možná septoplastika na splátky?

Pokud se na vás nevztahuje zdravotní pojištění, kliniky zákroky provádí s možností splátek. Většina klinik v České republice poskytují pacientům platbu ve formě několika splátek a to i splátek bezúročných. Výše splátek se může lišit na základě osobní domluvy s klinikou.