Informace o ceně rhinoplastika

29.627 Kč
průměr
89
odborníků

Plastika nosu neboli rhinoplastika je chirurgický zákrok, jehož cílem je zlepšit tvar nosu, aby se dosáhlo lepší harmonie obličeje. Nos je dominantou obličeje a jeho tvar i délka určují výraz, který ovlivňuje celkový dojem, jaký člověk vyvolává na své okolí. Právě proto je nutné rhinoplastiku provádět odpovědně a s maximální pečlivostí. Jedná se o komplexní operaci upravující nosní asymetrii, která dokáže trvale odstranit nedostatky a zlepšit funkci nosu.

Rhinoplastika Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Cena v Praha 21.150 Kč 30.124 Kč 37.000 Kč
Cena v Plzeň 21.500 Kč 30.583 Kč 37.000 Kč
Cena v Ostrava 25.000 Kč 28.450 Kč 35.000 Kč
Cena v Ústí nad Labem 25.000 Kč 25.000 Kč 25.000 Kč
Cena v Brno 23.000 Kč 31.899 Kč 37.000 Kč
Cena v Olomouc 25.000 Kč 26.300 Kč 27.500 Kč
Cena v Hradec Králové 21.500 Kč 28.240 Kč 30.000 Kč
Cena v Karlovy Vary 28.500 Kč 31.500 Kč 34.500 Kč
Cena za tento zákrok je jen orientační: je to průměrná cena, která se objevuje ve skutečných příbězích a zkušenostech lidí zveřejněných na stránkách Estheticon.cz. Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na klinice a její reputaci a zkušenostech, na pacientovi, složitosti zákroku, atd.
Nejnižší cena 21150 - 22.219 Kč
8 Příběhů
Průměrná cena 22.220 Kč - 37.033 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 37.034 Kč - 37.000 Kč
8 Příběhů

Rozložení cen

Cenová mapa

Na mapě můžete vidět ceny pro každý kraj.
Nejnižší cena O 25 % levnější než činí průměr
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena O 25 % dražší než činí průměr

Co je zahrnuto v ceně rhinoplastiky?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: samotné plastice nosu předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav nosu pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Obličejová analýza: během které se zkoumají individuální proporce, jako je souměrnost, plynulost, šířka i délka nosu.
 • Pedoperační vyšetření: těsně před chirurgickým zákrokem je pacient komplexně vyšetřen, aby se zajistila jeho plná způsobilost k zákroku.
 • Anestezie: plastika nosu se provádí buď v celkové, nebo v lokální anestezii, v závislosti na rozsahu zákroku a na tom, co upřednostňuje pacient a jeho chirurg.
 • Samotný zákrok: plastika trvá přibližně 45 až 90 minut v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: první noc po operaci tráví pacient ve zdravotnickém zařízení.
 • Pooperační péče: 7 až 14 dní po operaci dochází k odstranění dlahy, nicméně pacient si ji nasazuje přes noc ještě zhruba jeden měsíc.

Co může zvýšit cenu rhinoplastiky?

Konečnou cenu dále ovlivňuje

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které rhinoplastika probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav nosu a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě rhinoplastiky, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 29 000 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti obličeje a dalších částí těla.
Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků obličeje:

 • Plastická operace uší (otoplastika): cca 13 000 Kč.
 • Plastická operace čela a obočí: 48 000 – 55 000 Kč.
 • Plastická operace horních/dolních víček (blefaroplastika): 14 000 – 29 000 Kč.
 • Plastická operace obličeje (facelift): cca 60 000 – 73 000 Kč.

Hradí rhinoplastiku pojišťovna?

Ano, v některých případech je rhinoplastika hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient na ni má nárok, pokud rhinoplastiku podstupuje kvůli funkční poruše, po úrazu nebo má-li vrozenou deformaci nosu. Tyto výkony jsou pojišťovnou hrazeny, pokud o jejich provedení rozhodne lékař. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu.

Existuje možnost financování rhinoplastiky?

Ano, tuto možnost některé kliniky svým klientům nabízí. Pokud má o financování rhinoplastiky pacient zájem, měl by kontaktovat přímo danou kliniku provádějící operace nosu a vyžádat si bližší informace.

Obecná doporučení

Pacienti by si měli vhodnou kliniku zvolit nejen podle ceny, ale také na základě profesních zkušeností a výsledků konkrétního chirurga, který rhinoplastiku odborně provede. Na zřetel by pak pacienti měli vzít i recenze nebo pocity jednotlivých pacientů, kteří operaci již podstoupili.

Kontaktujte naše lékaře
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
lerav
Rhinoplastika velkého nosu LeraV · 9. 9. 2020

Dobrý den, vážně uvažuji o plastické operaci nosu. Je mi 20 let, nos je v mém obličeji opravdu velmi dominantní, velký, dlouhý a špičatý. Měla bych dotaz na zde přítomné odborníky, jak rozsáhlá operace by v mém případě musela být, abych dosáhla co nejbližší podoby výsledku jako na fotografii, a v jakém rozmezí by se mohla pohybovat cena za tento zákrok. Děkuji Vám za všechny připomínky a případné rady.

Dobrý den, abychom se mohli přesně vyjádřit, je nutná osobní konzultace. Můžete se objednat i k nám na Kliniku YES VISAGE. S pozdravem MUDr. Jiří Borský, Ph.D. Klinkka YES VISAGE

3 odpovědi číst dál
veronika928187

Dobrý den, obracím se s žádostí o radu. Byla jsem na 2 konzultacích různých klinik, týkající se plastiky nosu (jakákoli změna vítána ať už velká rhinoplastika, či jen drobná úprava). Operace mi nebyla doporučena z důvodu již přítomného metacrillu, který byl aplikován před lety. Jeden operatér tuto látku vůbec neznal, druhý ano a uvedl, že v podstatě operace není možná...ráda bych věděla váš názor na tuto látku. Při tehdejší aplikaci jsem byla upozorněna, že se dá vyndat v případě zájmu. A určitě jsem nebyla upozorněna na riziko zánětlivosti, které metacrill může způsobovat. Prosím o váš názor. Děkuji velice

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Jen tak odhadem si troufám říci, že aplikovaný materiál může brzdit prokrvení kůže nad ním a vzhledem k tomu, že se kůže nosu prakticky v celém rozsahu zvedá, je zde riziko, že může vypadnout kus kůže. Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg, Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

7 odpovědÍ číst dál
veronicaper

Dobrý den, mám jen dotaz. V roce 2018 jsem měla autonehodu (udeřila jsem se o palubní desku) od té doby mám na svém nosu bouli která mě bolí, občas je červená a oteklá. Nedá se na ní sáhnout. (Je na pravé straně na hřbetu nosu) Celkově se mi špatně dýchá. Při pohledu ze strany není vidět. Příkládám fotografii kde se boule nachází. Nemohu na nose nosit brýle. Je nějaká možnost operace? Zajímala by mě předběžná cena. Jsem studentka (operaci bych plánovala do 4 měsíců. Předem moc děkuji za odpověď a za Váš čas P.

na profilu boule není příliš vidět, po 2 letech by otok neměl být výrazný, stejně tak se nedá vyjádřit k dýchání, měla byste zajít na orl a pak se s nálezem zajímat o operaci třeba i na plastické chirurgii, stav po úrazu může mít léčbu hrazenou ze ZP, hezký den prof dušková

3 odpovědi číst dál
ondrapetruska
Zúžení nosu - orientační cena ondrapetruska · 14. 4. 2020

Dobrý den, rád bych se zeptal, na kolik by tak orientačně vyšlo celkové zúžení mého nosu a o jak náročnou operaci by se jednalo? Děkuji.

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Orientační cena všeobecně je 40-45 tis. Výkon lze provést i v lokální anestesii. Zdraví Dr. Tomášek

6 odpovědÍ číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O RHINOPLASTIKA

Plastická operace nosu
Dobrý den, vím, že se nedá z obrázku soudit, ale trápí mě cely život můj nos (bambule a šířka). Rada bych...
BarboraRos
Poslední komentář: 16. 3. 2021 ·
1 2
Zmena celkového tvaru nosa
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať (asi tú táto otázka bola často, ale predsa), či sa dá v 1 operácii nos...
Ivka119437
Poslední komentář: 10. 9. 2012 ·
0
Tejpovani po rhinoplastice
Dobrý den, může se při tejpovani nosu po rhinoplastice používat elastický tejp? Principem tejpovaní...
Adrianap
Poslední komentář: 16. 3. 2021 ·
1
Ultrazvuková rhinoplastika
Ahoj, má tady nekdo zkusenost s ultrazvukovou rhinoplastikou (ultrasonic rhinoplasty)? Mela by byt...
Malteka
Poslední komentář: 16. 3. 2021 ·
1

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s cenou

Na estheticon.cz máme nejlepší kliniky/lékaře nabízející zákrok Rhinoplastika. Poskytujeme Vám nejširší výběr nabídek, abyste získal/a nejlepší cenu. Najděte tu svoji!

V srpnu tohoto roku jsem měla poměrně vážný úraz nosu, který mi ošetřoval MUDr. Martin Ouzký. Díky velmi odbornému a profesionálnímu přístupu pana doktora mohu dnes konstatovat, že dnes, po takřka třech měsících nikdo nepozná, že jsem nějaký úraz měla. Kdyby provedl zákrok běžný chirurg, zůstala bych doživotně nehezky poznamenaná. Pan doktor má zlaté ruce i srdce a velmi lidský přístup, za který mu nesmírně děkuji. Celou pro mne stresovou situaci spojenou s úrazem a zákrokem zcela bravůrně svým jedinečným přístupem a jednáním velmi odlehčil, za což má můj velký obdiv a dík. Panu doktoru Ouzkému touto cestou ještě jednou mnohokrát děkuji a zcela upřímně ho po odborné i lidské stránce každému doporučuji. Bravo pane doktore. Přikládám fotografie před zákrokem, dva dny po zákroku a dnes, tři měsíce po zákroku. S úctou K. Damane

Cena 29.000 Kč

Prikladam fotky: 1. Pred zakrokem, nos krivy s deformovanou spickou. 2. Druhý den po zakroku, uz doma. Dycha se usty, asi nejotravnejsi chvile z cele pooperacni faze. 3. Tyden s dlahou. Nos neboli, jen kuze pod dlahou trochu svedi. 4. Po sundani dlahy, kuze je podrazdena 5. 3. tyden po operaci (nos po ranu trochu oteka, ale jinak vse v pohode)

Cena 52.000 Kč

Šel jsem na plastiku kvůli velkému ne-li obřímu nosu s cílem ho alespoň o 50% zmenšit. Bylo mi řečeno sebevědomě, že to lze, ale hádejte skutek utek. Pro lidi s velkým nosem neexistuje možnost jak ho pořádně zmenšit. Je to smůla, která Vás bude štvát celý život. Prostě i na plastiku musíte mít snad genetiku, aby jste mohli být štastní. Recenze na operaci měkkého nosu z června 2020

Cena 12.000 Kč

V Hradci na plastice je skvělý tým lidí. A pán doktor Kloud je člověk na svém místě.Vnímavý ochotný vše vysvětlit a jistý v tom co dělá. Měl jsem křivý nos po úrazu. A pán doktor se toho ujal. A narovnal ho. Teď už jen čekám až splasknou otoky. No a vypadá to zatím o poznání lépe. Jak můžete vidět na fotografiích.

Cena 30.000 Kč

Na zákrok jsem šel kvůli širokému nosu, který je dědičně daný. Při konzultaci mi bylo řečeno, že se nos zmenší o 70% a bude stačit operace měkkého nosu, což mi samozřejmě udělalo ohromnou radost. Těšil jsem se jako nikdy, až budu vypadat jako normální lidská bytost s nosem, co není široký jak vrata od chlíva. Operace proběhla v celku v pořádku a na konci procesu mi byla ukázaná vyoperovaná část chrupavky jako důkaz, že se tam něco dělo. Už když jsem přišel domu, bylo mi z toho oteklého nosu jasné, že se nezmenší na velikost, co doktor říkal. Opravdu se tak stalo, otoky zmizeli a nos stále velký. Po delším hledání informací jsem nalezl, že nos možná zmenšil o 70%, ale samotná mastná kůže to celé nabobtnala a výsledek nebyl a není skoro znát. Tuto část mi již nikdo před zákrokem neřekl. Kdybych dostal jasnou informaci, že to prostě dopadne přibližně takhle, tak bych nikdy na daný zákrok nešel a raději si koupil něco hezkého pro sebe. Zbytečně vyhozené peníze, pokud nemáte genetiku na to být pěkní. Odnesl jsem si, že sen být klasickým nefalšovaným modelem není pro mě, díky daru přírody. I na krásu musíte být asi "něco" víc nebo nemít takovou smůlu jak já ve vínku genetiky. Na reoperaci se už nikdy nechystám, protože nic by na tom nezměnila. Pro nás "nehezké" a geneticky špatné je důležité najít něco, co milujeme a nechodit na takovéto operace, co z vás vytáhnou peníze a výsledek minimální či možná takřka nulový.

Cena 12.000 Kč