Informace o ceně: Rhinoplastika

29.521 Kč
průměr
86
odborníků

Plastika nosu neboli rhinoplastika je chirurgický zákrok, jehož cílem je zlepšit tvar nosu, aby se dosáhlo lepší harmonie obličeje. Nos je dominantou obličeje a jeho tvar i délka určují výraz, který ovlivňuje celkový dojem, jaký člověk vyvolává na své okolí. Právě proto je nutné rhinoplastiku provádět odpovědně a s maximální pečlivostí. Jedná se o komplexní operaci upravující nosní asymetrii, která dokáže trvale odstranit nedostatky a zlepšit funkci nosu. Průměrná cena rhinoplastiky je 29.521 Kč.

Rhinoplastika Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 21.150 Kč 29.813 Kč 37.000 Kč
Ceny ve městě Plzeň 21.500 Kč 30.583 Kč 37.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 25.000 Kč 28.450 Kč 35.000 Kč
Ceny ve městě Brno 23.000 Kč 31.526 Kč 37.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 25.000 Kč 26.300 Kč 27.500 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 21.500 Kč 28.240 Kč 30.000 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 28.500 Kč 31.500 Kč 34.500 Kč
Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.
Nejnižší cena 21150 - 22.139 Kč
8 Příběhů
Průměrná cena 22.140 Kč - 36.901 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 36.902 Kč - 37.000 Kč
7 Příběhů

Rozložení cen

Cenová mapa

Zjistěte ceny v jednotlivých krajích
Nejnižší cena o 25 % nižší ceny oproti průměru
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena o 25 % vyšší ceny oproti průměru

Co je zahrnuto v ceně rhinoplastiky?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace nosu podstupuje. V konečné ceně je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: samotné plastice nosu předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace lékař vyhodnotí zdravotní stav nosu pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny dotazy.
 • Obličejová analýza: během ní se zkoumají individuální proporce, jako je souměrnost, plynulost, šířka i délka nosu.
 • Předoperační vyšetření: těsně před chirurgickým zákrokem je pacient komplexně vyšetřen, aby se zajistila jeho plná způsobilost k zákroku.
 • Anestezie: plastika nosu se ve většině případů provádí v celkové anestezii, v závislosti na rozsahu zákroku a na tom, co upřednostňuje pacient a jeho chirurg.
 • Samotný zákrok: plastika nosu trvá přibližně 45 až 90 minut v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: první noc po operaci tráví pacient ve zdravotnickém zařízení.
 • Pooperační péče: 7 až 14 dní po operaci dochází k odstranění dlahy, nicméně pacient si ji nasazuje přes noc ještě zhruba jeden měsíc.

Co může zvýšit cenu rhinoplastiky?

Konečnou cenu dále ovlivňuje

 • Chirurg provádějící operaci nosu, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které rhinoplastika probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav nosu a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.

Ceny podobných zákroků v České republice

Pokud se pacient obává chirurgického zákroku, existuje i další možnost úpravy nosu. Jedná se o nechirurgickou korekci nosu. Ta je bezpečnou a bezbolestnou alternativou rhinoplastiky. Dochází k modelaci nosu pomocí aplikace kyseliny hyaluronové. Průměrná cena nechirurgické korekce nosu je 5 000 Kč.

Hradí rhinoplastiku pojišťovna?

Ano, v některých případech je rhinoplastika hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient na ni má nárok, pokud rhinoplastiku podstupuje kvůli funkční poruše, po úrazu nebo má-li vrozenou deformaci nosu. Tyto výkony jsou pojišťovnou hrazeny, pokud o jejich provedení rozhodne lékař. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu.

Existuje možnost financování rhinoplastiky?

Ano, tuto možnost některé kliniky svým klientům nabízí. Pokud má o financování rhinoplastiky pacient zájem, měl by kontaktovat přímo danou kliniku provádějící operace nosu a vyžádat si bližší informace.

Obecná doporučení

Pacienti by si měli vhodnou kliniku zvolit nejen podle ceny, ale také na základě profesních zkušeností a výsledků konkrétního chirurga, který rhinoplastiku odborně provede. Na zřetel by pak pacienti měli vzít i recenze nebo pocity jednotlivých pacientů, kteří operaci již podstoupili.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
lerav
Rhinoplastika velkého nosu LeraV · 9. 9. 2020

Dobrý den, vážně uvažuji o plastické operaci nosu. Je mi 20 let, nos je v mém obličeji opravdu velmi dominantní, velký, dlouhý a špičatý. Měla bych dotaz na zde přítomné odborníky, jak rozsáhlá operace by v mém případě musela být, abych dosáhla co nejbližší podoby výsledku jako na fotografii, a v jakém rozmezí by se mohla pohybovat cena za tento zákrok. Děkuji Vám za všechny připomínky a případné rady.

Dobrý den, abychom se mohli přesně vyjádřit, je nutná osobní konzultace. Můžete se objednat i k nám na Kliniku YES VISAGE. S pozdravem MUDr. Jiří Borský, Ph.D. Klinkka YES VISAGE

3 odpovědi číst dál
veronika928187

Dobrý den, obracím se s žádostí o radu. Byla jsem na 2 konzultacích různých klinik, týkající se plastiky nosu (jakákoli změna vítána ať už velká rhinoplastika, či jen drobná úprava). Operace mi nebyla doporučena z důvodu již přítomného metacrillu, který byl aplikován před lety. Jeden operatér tuto látku vůbec neznal, druhý ano a uvedl, že v podstatě operace není možná...ráda bych věděla váš názor na tuto látku. Při tehdejší aplikaci jsem byla upozorněna, že se dá vyndat v případě zájmu. A určitě jsem nebyla upozorněna na riziko zánětlivosti, které metacrill může způsobovat. Prosím o váš názor. Děkuji velice

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Jen tak odhadem si troufám říci, že aplikovaný materiál může brzdit prokrvení kůže nad ním a vzhledem k tomu, že se kůže nosu prakticky v celém rozsahu zvedá, je zde riziko, že může vypadnout kus kůže. Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg, Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

7 odpovědí číst dál
veronicaper

Dobrý den, mám jen dotaz. V roce 2018 jsem měla autonehodu (udeřila jsem se o palubní desku) od té doby mám na svém nosu bouli která mě bolí, občas je červená a oteklá. Nedá se na ní sáhnout. (Je na pravé straně na hřbetu nosu) Celkově se mi špatně dýchá. Při pohledu ze strany není vidět. Příkládám fotografii kde se boule nachází. Nemohu na nose nosit brýle. Je nějaká možnost operace? Zajímala by mě předběžná cena. Jsem studentka (operaci bych plánovala do 4 měsíců. Předem moc děkuji za odpověď a za Váš čas P.

na profilu boule není příliš vidět, po 2 letech by otok neměl být výrazný, stejně tak se nedá vyjádřit k dýchání, měla byste zajít na orl a pak se s nálezem zajímat o operaci třeba i na plastické chirurgii, stav po úrazu může mít léčbu hrazenou ze ZP, hezký den prof dušková

3 odpovědi číst dál
ondrapetruska
Zúžení nosu - orientační cena ondrapetruska · 14. 4. 2020

Dobrý den, rád bych se zeptal, na kolik by tak orientačně vyšlo celkové zúžení mého nosu a o jak náročnou operaci by se jednalo? Děkuji.

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Orientační cena všeobecně je 40-45 tis. Výkon lze provést i v lokální anestesii. Zdraví Dr. Tomášek

6 odpovědí číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU RHINOPLASTIKA

Rhinoplastika - cena 2021
Dobrý den . Snažil jsem se najit na těchto strankach jaka je cena rhinoplastiky , ale koukam že skoro nic...
Alex787
Poslední komentář: 6. 5. 2021 ·
1
Plastická operace nosu
Dobrý den, vím, že se nedá z obrázku soudit, ale trápí mě cely život můj nos (bambule a šířka). Rada bych...
BarboraRos
Poslední komentář: 16. 3. 2021 ·
1 2
Zmena celkového tvaru nosa
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať (asi tú táto otázka bola často, ale predsa), či sa dá v 1 operácii nos...
Ivka119437
Poslední komentář: 10. 9. 2012 ·
0
👃 Můj nový nos v roce 2021
Víte, že rhinoplastika patří mezi nejčastější zákroky plastické chirurgie, ale zároveň také mezi ty...
MarcelaEstheticon
Doporučený člen
Poslední komentář: 1. 10. 2021 ·
2

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Rhinoplastika. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

V Hradci na plastice je skvělý tým lidí. A pán doktor Kloud je člověk na svém místě.Vnímavý ochotný vše vysvětlit a jistý v tom co dělá. Měl jsem křivý nos po úrazu. A pán doktor se toho ujal. A narovnal ho. Teď už jen čekám až splasknou otoky. No a vypadá to zatím o poznání lépe. Jak můžete vidět na fotografiích.

Cena 30.000 Kč

Na zákrok jsem šel kvůli širokému nosu, který je dědičně daný. Při konzultaci mi bylo řečeno, že se nos zmenší o 70% a bude stačit operace měkkého nosu, což mi samozřejmě udělalo ohromnou radost. Těšil jsem se jako nikdy, až budu vypadat jako normální lidská bytost s nosem, co není široký jak vrata od chlíva. Operace proběhla v celku v pořádku a na konci procesu mi byla ukázaná vyoperovaná část chrupavky jako důkaz, že se tam něco dělo. Už když jsem přišel domu, bylo mi z toho oteklého nosu jasné, že se nezmenší na velikost, co doktor říkal. Opravdu se tak stalo, otoky zmizeli a nos stále velký. Po delším hledání informací jsem nalezl, že nos možná zmenšil o 70%, ale samotná mastná kůže to celé nabobtnala a výsledek nebyl a není skoro znát. Tuto část mi již nikdo před zákrokem neřekl. Kdybych dostal jasnou informaci, že to prostě dopadne přibližně takhle, tak bych nikdy na daný zákrok nešel a raději si koupil něco hezkého pro sebe. Zbytečně vyhozené peníze, pokud nemáte genetiku na to být pěkní. Odnesl jsem si, že sen být klasickým nefalšovaným modelem není pro mě, díky daru přírody. I na krásu musíte být asi "něco" víc nebo nemít takovou smůlu jak já ve vínku genetiky. Na reoperaci se už nikdy nechystám, protože nic by na tom nezměnila. Pro nás "nehezké" a geneticky špatné je důležité najít něco, co milujeme a nechodit na takovéto operace, co z vás vytáhnou peníze a výsledek minimální či možná takřka nulový.

Cena 12.000 Kč

Dobrý den, mám velkou prosbu a potřebovala bych pomoct. Sebrala jsem všechnu odvahu, a v květnu 2020 jsem byla na rhinoplastice (nechci uvádět kliniku ani operatéra). Jde o to, že jsem na rhino šla kvůli hrbolu, ale především kvůli široké špičce(bambuli). Operace proběhla v pořádku. Po sundání dlahy jsem se vyděsila, protože špička mého nosu byla větší, než původně. Měla jsem samozřejmě načteno a věděla, že je nos oteklý a bude teprve splaskávat, to samé mi řekl i doktor. S důvěrou jsem šla domů, prováděla jsem poctivě tlakové masáže, na prvních dvou kontrolách mě pan doktor chválil, že vše dělám dobře, že se nos krásně hojí. Já ale jeho nadšení částečně nesdílela. Hrbolek zmizel, ale bambule ze špičky nosu stále ne a ne splasknout. Přítel mi dokonce říkal, proč jsem vlastně šla na operaci, když můj nos vypadá pořád stejně, jen tam není hrbolek - umíte si představit, jak jsem se asi cítila. Na kontrole po půl roce jsem vyjádřila obavu nad tím, že špička ještě nesplaskla a co můžu udělat víc pro to, aby už se to konečně stalo? Pan doktor mi řekl, že podle něj je to krásně zahojené a že už se to moc nezmění. To byl první okamžik, kdy jsem zpozorněla a začala svůj nos neskutečně sledovat a pozorovat. Po 3/4 roce jsem se objednala na kontrolu, kde už bylo jasné, že špička víc nesplaskne. Slušně jsem panu doktorovi řekla, že se vším ano, ale se špičkou nejsem spokojená, že mi přijde stále hodně široká... URAZIL SE a začal se mnou jednat velmi nevybíravě, já se mu ještě omlouvala! Teď se za to kopu do zadku, protože jsem to skutečně podala velmi slušně a nemám se za co omlouvat. Prostě nejsem spokojená s výsledkem. Zesměšňoval moje fotky, které jsem mu ukazovala jako "důkaz" jak můj nos vypadá z různých úhlů. Říkal bůhvíjak mě kdo fotí, atd. V první chvíli řekl, že se s tím už nedá NIC dělat a pak úplně odmlčel. Cítila jsem se neskutečně hloupě, bylo mi to líto, bylo mi smutno. Začala jsem se znovu omlouvat, řekla jsem, že jsem s jeho prací spokojená, jen s tou špičkou ne. Vůbec na mě nereagoval, uraženě koukal do svého PC. Pocit šílený, jednání neprofesionální a mě bylo do breku. Začala jsem se sbírat z ordinace, na to řekl, že teda by se s tím dalo něco dělat a co teda na tom chci měnit. Několikrát zopakoval, že neví co by na tom ještě vylepšoval, že za něj je to v pořádku. Nakonec jsme se domluvili na korekci s tím, že mi ale řekl, že mi nic nezaručuje a že uvidí až nos otevře, jestli se tam dá ještě něco dělat. To mi opravdu nepřidalo, když jsem si to představila. Nepíšu sem proto, abych si stěžovala, potřebuji Vaši pomoc a názor. V příloze dávám fotky svého nosu před a po operaci. Z profilu vypadá nos pěkně, na to si nestěžuji, ale zepředu je stále špička nepěkná, široká a taková neelegantní. Nepřijde mi to jako "dámský" nosík. Jsem z toho poměrně nešťastná, protože pooperační stavy a rekonvalescenci jsem nevnímala jako úplně v pohodě. Nebylo mi to příjemné a z faktu, že bych to měla zažít znovu, mi není moc dobře. Na druhou stranu nechci žít do konce života s tím, že prostě nejsem spokojená s výsledkem operace, na kterou jsem se odhodlávala několik let. Proto chci korekci (už jsme se s panem doktorem dohodli, že ji udělá), ale i teď na druhé konzultaci se ke mě choval velmi nevybíravě. Místo aby mě normálně upozornil na možná rizika, mě vyloženě strašil, že mi možná spadne špička a pak zas přijdu že chci něco měnit, a jestli to má smysl kvůli nejistému výsledku tohle podstupovat. Prostě nemám z toho vůbec dobrý pocit, ani lidsky ani profesionálně, jako by mě chtěl od reoperace odradit. Přitom si myslím, že nejsem nesoudná a jsem velmi pragmaticky smýšlející člověk. A ta pomoc, kterou bych moc ocenila - prosím napište mi svůj názor na můj nos PO operaci. Možná jsem prostě moc zaujatá a vidím to jinak než ostatní. Přijde vám ta špička pořád mohutná nebo byste s takovým výsledkem byli spokojení? Mockrát děkuji za Vaše názory a odpovědi.

Cena 14.000 Kč

26.4.2021 jsem podstoupila zákrok na klinice RVmedCentrum.Konkrétně zavřená rhinoplastika v celkové anestezii. Pana doktora Viduru a celý jeho tým jsem znala už z konzultace takže jsem nebyla vůbec nervózní všichni byli moc milí a ochotni.Hlavni sestřička se o mě po operaci krásně starala opravdu nemám slov cítila jsem se tam moc dobře.Druhý den jsem jela domů potom vyndat tamponadu. Další týden kontrola a 10.5. Sundání sádry!Výsledek je naprosto úžasný jsem nadšená. Můj obličej vypadá najednou úplně jinak působí jemnější a hezčí. Chtěla bych touhle cestou poděkovat panu doktorovi a celému týmu za perfektní péči a skvěle odvedenou práci nemám opravdu co bych vytkla a mohu jen doporučit. Pokud budu chtít ještě nějakou změnu na obličeji určitě k nim zase zavítám 🤗👍👃👏👏👏👏

Cena 43.000 Kč

KONZULTACE V dubnu 2021 jsem podstoupila septorinoplastiku u Doc. MUDr. Válka v Brně. Vybrala jsem si ho na základě recenzí, které jsem četla na internetu. Předoperační konzultace (únor) proběhla v pořádku - byla sice rychlá a lékař se mnou mluvil docela potichu, takže jsem se musela hodně soustředit na to, co vlastně říká, ale odcházela jsem spokojená, protože lékař souhlasil se vším, co jsem chtěla na svém nose změnit. V den D jsme se znovu sešli před operací, kde jsem mu ukázala obrázky nosu, který jsem chtěla, a jak jsem chtěla, aby můj nos vypadal (ukázala jsem mu také nosy celebrit z internetu a nakreslila jsem mu obrázek sebe a toho, jak jsem chtěla, aby můj nos vypadal). CHIRURGIE A POOPERAČNÍ PÉČE Operace proběhla dobře. Když jsem se probudila, cítila jsem malou bolest, ale hned mi něco dali, takže to přešlo. V noci mě pak ještě bolel obličej, ale také mi dali nějaké léky (s bolestí jsem na tom dost špatně, takže pokud se bojíte bolesti, nemusíte se bát, dalo se to zvládnout... a podle toho, co jsem četla od jiných lidí po operaci nosu, neměli žádné bolesti). Den po operaci jsem začala otékat a vybarvovat :D (modřiny zejména kolem očí)... Dva dny jsem měla v nose tamponádu (kterou jsem si pak sama doma vytáhla) a dva týdny sádru. Jediné, co mi vadilo, bylo, že jsem celé dva týdny nemohla dýchat nosem. Doufala jsem, že po odstranění tamponády to půjde, ale nešlo, takže jsem dva týdny dýchala jen ústy, což bylo nepříjemné, protože jsem měla stále sucho v ústech a v noci jsem se kvůli tomu budila (kruhy pod očima z toho dvoutýdenního nevyspání se mi odstranily až za měsíc a půl :D ). Na kontrole mi poté po dvou týdnech sádru sundali. Zpočátku to byl šok, protože můj nos byl pod sádrou zúžený a vypadal strašně úzký a malý. Neobvyklé (Ale samozřejmě to postupně získala hlasitost znovu). Vyndali mi stehy - bylo to dost nepříjemné. Lékař mi ukázal, jaké tlakové masáže mám následující tři měsíce provádět, a šla jsem domů. RECONVALESCENCE Pak jsem si po pár dnech všimla, že mi zapomněli jeden steh v nose :/ Tak jsem tam volala, co mám dělat a řekli mi, že mám buď přijet (což se mi nechtělo kvůli tomu zase jezdit z BA do Brna) nebo si ho vyndat sama. Nejdřív to nešlo, protože to hrozně bolelo, tak jsem dva týdny počkala, a když steh trochu povolil, vytáhla jsem ho. Samozřejmě jsem si každý den dělala tlakové masáže, dokonce jsem si nechala upravit nos leukoplastí, o které mi lékař řekl, že není nutná. Od operace uplynuly tři měsíce, a přestože jsem dodržela všechna doporučení lékaře, nejsem s výsledkem operace nosu spokojená. Nos je podle mého názoru stále velký a rozdíl mezi starým a novým není patrný. Ani mé nejbližší okolí si na mně ničeho nevšimlo (dokonce ani rodiče :/). A lidé, kterým jsem předem řekla, že jdu na operaci, se mě ptají, jestli jsem ji už podstoupila, nebo jestli mě teprve čeká. Napsala jsem tedy Dr. Stratilové, která operovala spolu s doc. Válkovou a ta mi řekla, že se mám objednat na kontrolu a že se na to pan doktor podívá a určitě se nějak domluvíme. Tak jsem na kontrole říkala, že nejsem spokojená s výsledkem, a pan doktor se na mě podíval a řekl, co bych s ním ještě chtěla dělat. Že úhel jeho nosu je dobrý a "odstranili jsme bouli". Jen jsem chtěla celkově zmenšit nos (což jsem mu ukázala na předoperačních fotografiích), úhel nosu mě nezajímal. Ať jsem mu však řekla nebo se zeptala na reoperaci, odbyl mě s tím, že poměr nosu a obličeje je v pořádku a stále si měřil úhel na fotce + řekl, že s kůží navíc nemůže nic dělat, že záleží na elasticitě. Poradil mi, abych si na nos dál dávala fixaci (leukoplastiku). DOBŘE. Zjevně si stojí za svým, a i když došlo k chybě, nechce ji přiznat. Tak jsem odešla z kanceláře zklamaná a trochu uplakaná. Doktorka Stratilová seděla na recepci a zastavila mě, abych jí řekla, co se děje. Tak jsem jí řekla, jak to šlo na konzultaci, a když jsem jí ukázala svůj nos, zeptala se mě, kde jsem si to nechala udělat... a když jsem jí řekla, že je to na téhle klinice, a ona viděla, jak se tvářím zklamaně, řekla "je to dobrý" - ale její pohled to nevyjadřoval. Takže závěrem. Nejsem spokojená s operací nosu od lékaře, ačkoli, jak jsem již zmínila, měl všechny pozitivní recenze. Takže budu pokračovat v lepení fixačního prostředku a tlakových masážích a uvidíme, jestli se za pár měsíců ještě něco změní. Určitě záleží na typu nosu a celkovém vzhledu obličeje, jak jej lékař může opravit. Pokud má někdo problém s boulí nebo spadlou špičkou a chce si jen narovnat nos, je to v pořádku, opět bych volila lékaře. Ale pokud má někdo celkově velký - výrazný nos a chce ho zúžit i zkrátit, asi bych se podívala na někoho jiného. Možná jsem výjimka a jsem jeho jediný nespokojený pacient s výsledkem a ostatní nosy opravdu udělal podle mých představ a možná ti, kteří nejsou spokojeni, nepíší recenze. Kdo ví. Každopádně, každému, kdo chce podstoupit operaci nosu držím palce, aby konečný výsledek splnil očekávání :) *Přeloženo ze slovenského jazyka

Cena 40.000 Kč