Informace o ceně: Rhinoplastika

29.680 Kč
průměr
88
odborníků

Plastika nosu neboli rhinoplastika je chirurgický zákrok, jehož cílem je zlepšit tvar nosu, aby se dosáhlo lepší harmonie obličeje. Nos je dominantou obličeje a jeho tvar i délka určují výraz, který ovlivňuje celkový dojem, jaký člověk vyvolává na své okolí. Právě proto je nutné rhinoplastiku provádět odpovědně a s maximální pečlivostí. Jedná se o komplexní operaci upravující nosní asymetrii, která dokáže trvale odstranit nedostatky a zlepšit funkci nosu.

Rhinoplastika Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 21.150 Kč 29.993 Kč 37.000 Kč
Ceny ve městě Plzeň 21.500 Kč 30.583 Kč 37.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 25.000 Kč 28.450 Kč 35.000 Kč
Ceny ve městě Brno 23.000 Kč 31.899 Kč 37.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 25.000 Kč 26.300 Kč 27.500 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 21.500 Kč 28.240 Kč 30.000 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 28.500 Kč 31.500 Kč 34.500 Kč
Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.
Nejnižší cena 21150 - 22.259 Kč
8 Příběhů
Průměrná cena 22.260 Kč - 37.100 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 37.101 Kč - 37.000 Kč
8 Příběhů

Rozložení cen

Cenová mapa

Zjistěte ceny v jednotlivých krajích
Nejnižší cena o 25 % nižší ceny oproti průměru
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena o 25 % vyšší ceny oproti průměru

Co je zahrnuto v ceně rhinoplastiky?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: samotné plastice nosu předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav nosu pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Obličejová analýza: během které se zkoumají individuální proporce, jako je souměrnost, plynulost, šířka i délka nosu.
 • Pedoperační vyšetření: těsně před chirurgickým zákrokem je pacient komplexně vyšetřen, aby se zajistila jeho plná způsobilost k zákroku.
 • Anestezie: plastika nosu se provádí buď v celkové, nebo v lokální anestezii, v závislosti na rozsahu zákroku a na tom, co upřednostňuje pacient a jeho chirurg.
 • Samotný zákrok: plastika trvá přibližně 45 až 90 minut v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: první noc po operaci tráví pacient ve zdravotnickém zařízení.
 • Pooperační péče: 7 až 14 dní po operaci dochází k odstranění dlahy, nicméně pacient si ji nasazuje přes noc ještě zhruba jeden měsíc.

Co může zvýšit cenu rhinoplastiky?

Konečnou cenu dále ovlivňuje

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které rhinoplastika probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav nosu a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě rhinoplastiky, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 29 000 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti obličeje a dalších částí těla.
Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků obličeje:

 • Plastická operace uší (otoplastika): cca 13 000 Kč.
 • Plastická operace čela a obočí: 48 000 – 55 000 Kč.
 • Plastická operace horních/dolních víček (blefaroplastika): 14 000 – 29 000 Kč.
 • Plastická operace obličeje (facelift): cca 60 000 – 73 000 Kč.

Hradí rhinoplastiku pojišťovna?

Ano, v některých případech je rhinoplastika hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient na ni má nárok, pokud rhinoplastiku podstupuje kvůli funkční poruše, po úrazu nebo má-li vrozenou deformaci nosu. Tyto výkony jsou pojišťovnou hrazeny, pokud o jejich provedení rozhodne lékař. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu.

Existuje možnost financování rhinoplastiky?

Ano, tuto možnost některé kliniky svým klientům nabízí. Pokud má o financování rhinoplastiky pacient zájem, měl by kontaktovat přímo danou kliniku provádějící operace nosu a vyžádat si bližší informace.

Obecná doporučení

Pacienti by si měli vhodnou kliniku zvolit nejen podle ceny, ale také na základě profesních zkušeností a výsledků konkrétního chirurga, který rhinoplastiku odborně provede. Na zřetel by pak pacienti měli vzít i recenze nebo pocity jednotlivých pacientů, kteří operaci již podstoupili.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
lerav
Rhinoplastika velkého nosu LeraV · 9. 9. 2020

Dobrý den, vážně uvažuji o plastické operaci nosu. Je mi 20 let, nos je v mém obličeji opravdu velmi dominantní, velký, dlouhý a špičatý. Měla bych dotaz na zde přítomné odborníky, jak rozsáhlá operace by v mém případě musela být, abych dosáhla co nejbližší podoby výsledku jako na fotografii, a v jakém rozmezí by se mohla pohybovat cena za tento zákrok. Děkuji Vám za všechny připomínky a případné rady.

Dobrý den, abychom se mohli přesně vyjádřit, je nutná osobní konzultace. Můžete se objednat i k nám na Kliniku YES VISAGE. S pozdravem MUDr. Jiří Borský, Ph.D. Klinkka YES VISAGE

3 odpovědi číst dál
veronika928187

Dobrý den, obracím se s žádostí o radu. Byla jsem na 2 konzultacích různých klinik, týkající se plastiky nosu (jakákoli změna vítána ať už velká rhinoplastika, či jen drobná úprava). Operace mi nebyla doporučena z důvodu již přítomného metacrillu, který byl aplikován před lety. Jeden operatér tuto látku vůbec neznal, druhý ano a uvedl, že v podstatě operace není možná...ráda bych věděla váš názor na tuto látku. Při tehdejší aplikaci jsem byla upozorněna, že se dá vyndat v případě zájmu. A určitě jsem nebyla upozorněna na riziko zánětlivosti, které metacrill může způsobovat. Prosím o váš názor. Děkuji velice

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Jen tak odhadem si troufám říci, že aplikovaný materiál může brzdit prokrvení kůže nad ním a vzhledem k tomu, že se kůže nosu prakticky v celém rozsahu zvedá, je zde riziko, že může vypadnout kus kůže. Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg, Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

7 odpovědí číst dál
veronicaper

Dobrý den, mám jen dotaz. V roce 2018 jsem měla autonehodu (udeřila jsem se o palubní desku) od té doby mám na svém nosu bouli která mě bolí, občas je červená a oteklá. Nedá se na ní sáhnout. (Je na pravé straně na hřbetu nosu) Celkově se mi špatně dýchá. Při pohledu ze strany není vidět. Příkládám fotografii kde se boule nachází. Nemohu na nose nosit brýle. Je nějaká možnost operace? Zajímala by mě předběžná cena. Jsem studentka (operaci bych plánovala do 4 měsíců. Předem moc děkuji za odpověď a za Váš čas P.

na profilu boule není příliš vidět, po 2 letech by otok neměl být výrazný, stejně tak se nedá vyjádřit k dýchání, měla byste zajít na orl a pak se s nálezem zajímat o operaci třeba i na plastické chirurgii, stav po úrazu může mít léčbu hrazenou ze ZP, hezký den prof dušková

3 odpovědi číst dál
ondrapetruska
Zúžení nosu - orientační cena ondrapetruska · 14. 4. 2020

Dobrý den, rád bych se zeptal, na kolik by tak orientačně vyšlo celkové zúžení mého nosu a o jak náročnou operaci by se jednalo? Děkuji.

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Orientační cena všeobecně je 40-45 tis. Výkon lze provést i v lokální anestesii. Zdraví Dr. Tomášek

6 odpovědí číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU RHINOPLASTIKA

Rhinoplastika - cena 2021
Dobrý den . Snažil jsem se najit na těchto strankach jaka je cena rhinoplastiky , ale koukam že skoro nic...
Alex787
Poslední komentář: 6. 5. 2021 ·
1
Plastická operace nosu
Dobrý den, vím, že se nedá z obrázku soudit, ale trápí mě cely život můj nos (bambule a šířka). Rada bych...
BarboraRos
Poslední komentář: 16. 3. 2021 ·
1 2
Zmena celkového tvaru nosa
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať (asi tú táto otázka bola často, ale predsa), či sa dá v 1 operácii nos...
Ivka119437
Poslední komentář: 10. 9. 2012 ·
0

Nabídky

Zobrazit vše

Nabídky pro zákrok Rhinoplastika

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Rhinoplastika. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Najít nabídky

Kde?

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Rhinoplastika. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Šel jsem na plastiku kvůli velkému ne-li obřímu nosu s cílem ho alespoň o 50% zmenšit. Bylo mi řečeno sebevědomě, že to lze, ale hádejte skutek utek. Pro lidi s velkým nosem neexistuje možnost jak ho pořádně zmenšit. Je to smůla, která Vás bude štvát celý život. Prostě i na plastiku musíte mít snad genetiku, aby jste mohli být štastní. Recenze na operaci měkkého nosu z června 2020

Cena 12.000 Kč

V Hradci na plastice je skvělý tým lidí. A pán doktor Kloud je člověk na svém místě.Vnímavý ochotný vše vysvětlit a jistý v tom co dělá. Měl jsem křivý nos po úrazu. A pán doktor se toho ujal. A narovnal ho. Teď už jen čekám až splasknou otoky. No a vypadá to zatím o poznání lépe. Jak můžete vidět na fotografiích.

Cena 30.000 Kč

Na zákrok jsem šel kvůli širokému nosu, který je dědičně daný. Při konzultaci mi bylo řečeno, že se nos zmenší o 70% a bude stačit operace měkkého nosu, což mi samozřejmě udělalo ohromnou radost. Těšil jsem se jako nikdy, až budu vypadat jako normální lidská bytost s nosem, co není široký jak vrata od chlíva. Operace proběhla v celku v pořádku a na konci procesu mi byla ukázaná vyoperovaná část chrupavky jako důkaz, že se tam něco dělo. Už když jsem přišel domu, bylo mi z toho oteklého nosu jasné, že se nezmenší na velikost, co doktor říkal. Opravdu se tak stalo, otoky zmizeli a nos stále velký. Po delším hledání informací jsem nalezl, že nos možná zmenšil o 70%, ale samotná mastná kůže to celé nabobtnala a výsledek nebyl a není skoro znát. Tuto část mi již nikdo před zákrokem neřekl. Kdybych dostal jasnou informaci, že to prostě dopadne přibližně takhle, tak bych nikdy na daný zákrok nešel a raději si koupil něco hezkého pro sebe. Zbytečně vyhozené peníze, pokud nemáte genetiku na to být pěkní. Odnesl jsem si, že sen být klasickým nefalšovaným modelem není pro mě, díky daru přírody. I na krásu musíte být asi "něco" víc nebo nemít takovou smůlu jak já ve vínku genetiky. Na reoperaci se už nikdy nechystám, protože nic by na tom nezměnila. Pro nás "nehezké" a geneticky špatné je důležité najít něco, co milujeme a nechodit na takovéto operace, co z vás vytáhnou peníze a výsledek minimální či možná takřka nulový.

Cena 12.000 Kč

Dobrý den, mám velkou prosbu a potřebovala bych pomoct. Sebrala jsem všechnu odvahu, a v květnu 2020 jsem byla na rhinoplastice (nechci uvádět kliniku ani operatéra). Jde o to, že jsem na rhino šla kvůli hrbolu, ale především kvůli široké špičce(bambuli). Operace proběhla v pořádku. Po sundání dlahy jsem se vyděsila, protože špička mého nosu byla větší, než původně. Měla jsem samozřejmě načteno a věděla, že je nos oteklý a bude teprve splaskávat, to samé mi řekl i doktor. S důvěrou jsem šla domů, prováděla jsem poctivě tlakové masáže, na prvních dvou kontrolách mě pan doktor chválil, že vše dělám dobře, že se nos krásně hojí. Já ale jeho nadšení částečně nesdílela. Hrbolek zmizel, ale bambule ze špičky nosu stále ne a ne splasknout. Přítel mi dokonce říkal, proč jsem vlastně šla na operaci, když můj nos vypadá pořád stejně, jen tam není hrbolek - umíte si představit, jak jsem se asi cítila. Na kontrole po půl roce jsem vyjádřila obavu nad tím, že špička ještě nesplaskla a co můžu udělat víc pro to, aby už se to konečně stalo? Pan doktor mi řekl, že podle něj je to krásně zahojené a že už se to moc nezmění. To byl první okamžik, kdy jsem zpozorněla a začala svůj nos neskutečně sledovat a pozorovat. Po 3/4 roce jsem se objednala na kontrolu, kde už bylo jasné, že špička víc nesplaskne. Slušně jsem panu doktorovi řekla, že se vším ano, ale se špičkou nejsem spokojená, že mi přijde stále hodně široká... URAZIL SE a začal se mnou jednat velmi nevybíravě, já se mu ještě omlouvala! Teď se za to kopu do zadku, protože jsem to skutečně podala velmi slušně a nemám se za co omlouvat. Prostě nejsem spokojená s výsledkem. Zesměšňoval moje fotky, které jsem mu ukazovala jako "důkaz" jak můj nos vypadá z různých úhlů. Říkal bůhvíjak mě kdo fotí, atd. V první chvíli řekl, že se s tím už nedá NIC dělat a pak úplně odmlčel. Cítila jsem se neskutečně hloupě, bylo mi to líto, bylo mi smutno. Začala jsem se znovu omlouvat, řekla jsem, že jsem s jeho prací spokojená, jen s tou špičkou ne. Vůbec na mě nereagoval, uraženě koukal do svého PC. Pocit šílený, jednání neprofesionální a mě bylo do breku. Začala jsem se sbírat z ordinace, na to řekl, že teda by se s tím dalo něco dělat a co teda na tom chci měnit. Několikrát zopakoval, že neví co by na tom ještě vylepšoval, že za něj je to v pořádku. Nakonec jsme se domluvili na korekci s tím, že mi ale řekl, že mi nic nezaručuje a že uvidí až nos otevře, jestli se tam dá ještě něco dělat. To mi opravdu nepřidalo, když jsem si to představila. Nepíšu sem proto, abych si stěžovala, potřebuji Vaši pomoc a názor. V příloze dávám fotky svého nosu před a po operaci. Z profilu vypadá nos pěkně, na to si nestěžuji, ale zepředu je stále špička nepěkná, široká a taková neelegantní. Nepřijde mi to jako "dámský" nosík. Jsem z toho poměrně nešťastná, protože pooperační stavy a rekonvalescenci jsem nevnímala jako úplně v pohodě. Nebylo mi to příjemné a z faktu, že bych to měla zažít znovu, mi není moc dobře. Na druhou stranu nechci žít do konce života s tím, že prostě nejsem spokojená s výsledkem operace, na kterou jsem se odhodlávala několik let. Proto chci korekci (už jsme se s panem doktorem dohodli, že ji udělá), ale i teď na druhé konzultaci se ke mě choval velmi nevybíravě. Místo aby mě normálně upozornil na možná rizika, mě vyloženě strašil, že mi možná spadne špička a pak zas přijdu že chci něco měnit, a jestli to má smysl kvůli nejistému výsledku tohle podstupovat. Prostě nemám z toho vůbec dobrý pocit, ani lidsky ani profesionálně, jako by mě chtěl od reoperace odradit. Přitom si myslím, že nejsem nesoudná a jsem velmi pragmaticky smýšlející člověk. A ta pomoc, kterou bych moc ocenila - prosím napište mi svůj názor na můj nos PO operaci. Možná jsem prostě moc zaujatá a vidím to jinak než ostatní. Přijde vám ta špička pořád mohutná nebo byste s takovým výsledkem byli spokojení? Mockrát děkuji za Vaše názory a odpovědi.

Cena 14.000 Kč

26.4.2021 jsem podstoupila zákrok na klinice RVmedCentrum.Konkrétně zavřená rhinoplastika v celkové anestezii. Pana doktora Viduru a celý jeho tým jsem znala už z konzultace takže jsem nebyla vůbec nervózní všichni byli moc milí a ochotni.Hlavni sestřička se o mě po operaci krásně starala opravdu nemám slov cítila jsem se tam moc dobře.Druhý den jsem jela domů potom vyndat tamponadu. Další týden kontrola a 10.5. Sundání sádry!Výsledek je naprosto úžasný jsem nadšená. Můj obličej vypadá najednou úplně jinak působí jemnější a hezčí. Chtěla bych touhle cestou poděkovat panu doktorovi a celému týmu za perfektní péči a skvěle odvedenou práci nemám opravdu co bych vytkla a mohu jen doporučit. Pokud budu chtít ještě nějakou změnu na obličeji určitě k nim zase zavítám 🤗👍👃👏👏👏👏

Cena 43.000 Kč