Informace o ceně tubulizace žaludku

106.000 Kč
průměr
4
odborníci

Tubulizace žaludku je restrikční laparoskopický zákrok, při kterém dochází ke zmenšení kapacity žaludku o 70-85 %. Během operace se odstraňuje část žaludku a zbývající části orgánu se tvarují do tzv. rukávu. Tím se sníží objem žaludku, a tudíž celkové množství přijímané stravy, které je pacient po zákroku schopen pozřít. Navíc je tubulizací odstraněna ta část žaludku, kde se produkuje hormon zvyšující chuť k jídlu, což také napomáhá při následné redukci tělesné hmotnosti.

Tubulizace žaludku Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Cena v Turnov 112.000 Kč 112.000 Kč 112.000 Kč
Cena za tento zákrok je jen orientační: je to průměrná cena, která se objevuje ve skutečných příbězích a zkušenostech lidí zveřejněných na stránkách Estheticon.cz. Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na klinice a její reputaci a zkušenostech, na pacientovi, složitosti zákroku, atd.
Nejnižší cena 90000 - 79.499 Kč
1 Příběh
Průměrná cena 79.500 Kč - 132.500 Kč
0 Příběhů
Nejvyšší cena 132.501 Kč - 112.000 Kč
2 Příběhy

Rozložení cen

Cenová mapa

Na mapě můžete vidět ceny pro každý kraj.
Nejnižší cena O 25 % levnější než činí průměr
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena O 25 % dražší než činí průměr

Co je zahrnuto v ceně tubulizace žaludku?

Cena zákroku se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s lékařem: každé tubulizaci žaludku předchází úvodní konzultace s lékařem. Během této konzultace lékař vyhodnotí zdravotní stav pacienta, vhodnost dané metody zmenšení žaludku, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: samotnému zákroku předchází komplexní předoperační vyšetření.
 • Anestezie: operace tubulizace se provádí v celkové anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 2 hodiny v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: pacient zůstává po operaci hospitalizován cca 3-7 dnů. Poté je propuštěn do domácího ošetření.

Co může zvýšit cenu tubulizaci žaludku?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Lékař provádějící operaci, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které operace probíhá.
 • Pacient, jeho celkový zdravotní stav a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku apod.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě operace tubulizace žaludku, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 106 000 Kč, existují i jiné chirurgické zákroky vedoucích k redukci tělesné váhy a zeštíhlení.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků:

 • Endoskopické zavedení intragastrického balonu BIB: 35 000 Kč.
 • Gastrický bypass: cca 114 000 Kč.
 • Lapadoskopická bandáž žaludku: cca 75 000 Kč.

Hradí tubulizaci žaludku pojišťovna?

Ano, v některých případech je tubulizace žaludku hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient má na zákrok nárok, pokud je operace doporučena jeho ošetřujícím lékařem v rámci léčby závažné formy obezity. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu.

Existuje možnost financování tubulizace žaludku?

Ano, v případě zájmu o financování tubulizace žaludku je vhodné vybrat si k provedení zákroku tu kliniku, která možnost financování jednotlivých zákroků svým pacientům nabízí. Zda daná klinika tuto možnost poskytuje, či nikoliv, se zájemci dozví na webových stránkách kliniky nebo po telefonickém/emailovém dotázání.

Obecná doporučení

Vhodnou kliniku, která odborně provede tubulizaci žaludku, je vždy nutné vybírat nejen podle ceny, ale také v závislosti na konkrétním chirurgovi, jeho zkušenostech i výsledcích a na základě recenzí či pocitů jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše lékaře
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
kaca787999
Cena tubulizace žaludku kaca787999 · 19. 3. 2019

dobrý den,kmaradka podstoupila tubulizace zaludku a za zakrok nic neplatila jak to tedy je ?

V případě ,že pacient splňuje indikační kritéria, a je pojištěn zdravotně v české republice, je operace hrazena ze zdravotního pojištění. Dr Hrubý

1 odpověď číst dál

Dobrý den, v září 2019 jsem podstoupila tubulizaci žaludku a do března 2020 jsem zhubla 42 kg, pak po 7 letech snažení jsem najednou byla těhotná. Přibrala jsem 10 kg a ty jsem po porodu nechala v nemocnici. Jenže najednou jsem opět přibrala 7 kg a mám opět pocity hladu a chutě jako před operací. Stravu se snažím dodržovat. Zajímalo by mě, čím to může být, popřípadě co s tím jde udělat. Děkuji

Zatím žádné odpovědi
Reoperace po plikaci Zuznaka · 3. 8. 2020

Dobrý den chci se zeptat, zda je možné u Vás podstoupi reoperaci. Nebo operaci tubulizaci... V lednu 2019 mi byla udelana plikace na jedné klinice.. Ubytek vahy se dostavil, ale bohužel se nekde vyskytl problem, bud je plikace rozmitana nebo mam roztazeny zaludek, nevim. Každopádně porce mam větší nez na zacatku. Stravuji si vesmes zdrave a cvicim 6x týdně. A moje vaha bud stoji a nebo roste... Původní vaha 130 kg, 5 mesicu po plikaci 95 kg a nyni 106kg.... Na klinice do me chteji rvat prasky na hubnuti nebo co po trech dnes jsem nevedela skoro jak se jmenuju, tak jsem je vysadila.... Zajima me, jestli je mozne udelat jinou operaci a zda mi ji proplati pojistovna. Dekuji

Dobrý den, tubulizaci bohužel neprovádíme. Pokud chcete máte zájem o jiný zákrok (plikace, bandáž), prosím kontaktujte nás na recepci OB Kliniky.

1 odpověď číst dál
osoftka789462
Možnost reoperace tubulizace žaludku Osoftka789462 · 19. 5. 2020

Dobrý den, v roce 2011 jsem podstoupila tubulizaci žaludku. Zhubla jsem 45kg ale ale za poslední 2roky jde váhá opět razantně nahoru. Netrpím přejídáním, snažím se jíst zdravě ale stále nic. Je ještě možnost po takové době na reoperaci nebo podstoupit bandaž na plikaci? Bylo to to jediné co mi za život pomohlo zhubnout. Nyni 163cm a váhá 96kg. Jak je to popřípadě s uhradou druhé bariatricke operace? Před dvěma lety jsem po operaci kolene, meniskusi a křížové vazy a koleno stále zlobí. Děkuji za odpověď K.

MUDr. Martin Hrubý

MUDr. Martin Hrubý

Nejlepší odpověď

V prvé řadě je nutno si přiznat, že pokud jde váha nahoru, potom prostě Vaše dieta není správná, prostě přijímáte více energie, než potřebujete. Reoperace možná je, konkrétní typ operace je nutné dohodnout s bariatrickýcm chirurgem. Dr Hrubý

1 odpověď číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O TUBULIZACE ŽALUDKU

Těhotenství po tubulizaci žaludku
Dobrý den , v roce 2017 jsem prodelala tubukizaci žaludku. Výsledky perfektní že 116kg na 67 kg a vypadala...
adel921739
Poslední komentář: 3. 8. 2020 ·
1
Barrettův jícen po operaci tubulizace
Při předoperačním vyšetření na -tubulizaci-mi byl zjištěn Barrettův jícen 4.stupen a axiální hiátová...
Viktorie750031
Poslední komentář: 19. 11. 2018 ·
0
Strach z tubulizace žaludku
Dobrý den, byla mi indikovaná tubulizace žaludku, ale obávám se komplikací a pozdějších problémů. Prosím...
aakkiinnoomm
Poslední komentář: 7. 3. 2019 ·
20

Příběhy s cenou

Na estheticon.cz máme nejlepší kliniky/lékaře nabízející zákrok Tubulizace žaludku. Poskytujeme Vám nejširší výběr nabídek, abyste získal/a nejlepší cenu. Najděte tu svoji!

Vzhledem k mé obezitě a jojo efektům jsem se rozhodla podstoupit tubulizaci žaludku. Pracuji ve zdravotnictví,tudíž mám možnost porovnání péče v různých zařízeních. V Praze mi nevyhovoval termín,tak jsem se po mnoha pozitivních recenzí obrátila na Mudr Hrubého. Vše proběhlo bez komplikací. S péčí celého zdravotnického personálu (sestřičky na chirurgii a oddělaní ARO, pomocný personál, anesteziologický a operační tým)jsem byla maximálně spokojená. Všem patří mé velké díky. Platila jsem pouze za hospitalizaci 100,-kč/den. R.B. 2.5.2012

Cena 500 Kč

S panem doktorem Hrubým jsme se setkali v únoru 2013 při konzultaci ohledně redukce váhy za pomoci chirurgického zákroku. Na všechny mé dotazy vždy bylo odpovězeno (před i po zákroku). Je to velmi ochotný a hodný lékař. Specialista na svém místě. Je únor 2014 a já jsem spokojený člověk co s váhou šel dolů o neskutečných -46 kg !!! Doporočuji se vydat pod jeho dohledem ke snížení hmotnosti. Pane Hrubý velké DÍKY zase žiju :-*

Cena 400 Kč

V Nemocnici Turnov jsem potkal úžasný, milý ochotný personál sester i lekařů. Nemocnice je moderně vybavena, cítil jsem se tu příjmně.

Cena 400 Kč

Zdravim vas vsechny . ... Op jsem postoupila Tubulizaci žaludku u pana doktora Hrubeho v Turnove 03.12.2018 Vazila jsem 105 kg u vysky 159 jelikoz jsem nad touhle operaci dlouho premyslela a nebyla si jista jestly je tenhle zakrok posledni varianta na schudnuti, jsem na konec dotoho sla. Chtela bych vam vsem sdelit ze jsem hodne spokojena az moc bych chtela rict nemam zadny zdravotni problemi naucila jsem se jist po mensich porcich, sleduju kazdy den kalorie a nasla jsem v sobe sve sebevedomi ktere jsem pred operaci vubec nemela vetsinu casu jsem stravila doma malo jsem se na venek ukazovala hodne mne tahle operace zmenila a jsem rada ze jsem ji podstoupila. Pan doktor Hruby a celkove personal byl ke mne velmi mily a vse mi strucne vysvetlily. Prvni den po operaci sem se citila unavena coz je normalni po narkoze prvni 2 dny jsem byla na kapackach, 3 den jsem se citila tak dobre ze jsem celou dobu musela chodit sem a tam az nakonec jsem se rozhodla ze pojedu domu cize pro vas vsechy ktery uvazuje te nad operaci nevahej te a bez te do toho ja jsem ted po operaci 18 dni a schudla jsem 15 kg ale zaroven jsem se naucila jak se mam stravovat a zacala jsem mit sve telo pod kontrolou. vubec nemam hlad citim se velmi dobre.. to je asi vse co jsem vam chtela sdelit. Preji vam vsem vesele svatky a stastny novy rok Omlouvám se za mé chyby Gaby

Cena 4.200 Kč