Informace o ceně plikace žaludku

75.000 Kč
průměr
5
odborníků

Laparoskopická bandáž žaludku je restrikční chirurgický zákrok, při kterém dochází k přiškrcení horní části žaludku pomocí silikonového kroužku. Tím se sníží objem žaludku, a tudíž celkové množství přijímané stravy, které je pacient po zákroku schopen pozřít. Navíc stupeň přiškrcení lze podle potřeby regulovat. Vzhledem k laparoskopickému provedení bandáže žaludku se jedná o relativně jednoduchý miniinvazivní zákrok s malým rizikem zdravotních komplikací.

Plikace žaludku Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Cena v Turnov 55.000 Kč 55.000 Kč 55.000 Kč
Cena za tento zákrok je jen orientační: je to průměrná cena, která se objevuje ve skutečných příbězích a zkušenostech lidí zveřejněných na stránkách Estheticon.cz. Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na klinice a její reputaci a zkušenostech, na pacientovi, složitosti zákroku, atd.
Nejnižší cena 55000 - 56.249 Kč
1 Příběh
Průměrná cena 56.250 Kč - 93.750 Kč
0 Příběhů
Nejvyšší cena 93.751 Kč - 105.000 Kč
1 Příběh

Rozložení cen

Cenová mapa

Na mapě můžete vidět ceny pro každý kraj.
Nejnižší cena O 25 % levnější než činí průměr
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena O 25 % dražší než činí průměr

Co je zahrnuto v ceně laparoskopické bandáže žaludku?

Cena zákroku se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s lékařem: každé bandáži žaludku předchází úvodní konzultace s lékařem, během které lékař vyhodnotí zdravotní stav pacienta, vhodnost dané metody zmenšení žaludku, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: těsně před operačním výkonem je provedeno komplexní předoperační vyšetření pacienta.
 • Anestezie: laparoskopická bandáž žaludku se provádí v celkové anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 45 až 60 minut v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: pacient zůstává po operaci hospitalizován cca 4 až 5 dnů a poté odchází do domácího ošetření.

Co může zvýšit cenu laparoskopické bandáže žaludku?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Operující lékař, jeho odbornost, profesní zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které bandáž žaludku probíhá.
 • Pacient, jeho celkový zdravotní stav a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku apod.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě laparoskopické bandáže žaludku, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 75 000 Kč, existují i jiné chirurgické zákroky vedoucích k redukci tělesné váhy a zeštíhlení.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků:

 • Endoskopické zavedení intragastrického balonu BIB: cca 35 000 Kč.
 • Gastrický bypass: cca 114 000 Kč.

Tubulizace žaludku: cca 106 000 Kč.

Hradí laparoskopickou bandáž žaludku pojišťovna?

Ano, v některých případech je laparoskopická bandáž žaludku hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient má na operaci nárok, pokud je v rámci léčby závažné formy obezity doporučena jeho ošetřujícím lékařem a schválena revizním lékařem pojišťovny.

Existuje možnost financování laparoskopické bandáže žaludku?

Ano, existují kliniky, které svým klientům nabízí možnost financování laparoskopické bandáže žaludku. V případě zájmu financování operace je vhodné kontaktovat přímo konkrétní kliniku specializující se na tento zákrok.

Obecná doporučení

Při výběru vhodné kliniky, která odborně provede laparoskopickou bandáž žaludku, by mělo být přihlédnuto nejen k ceně operačního výkonu, ale i ke konkrétnímu lékaři, jeho zkušenostem i výsledkům a k recenzím či pocitům jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše lékaře
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
Můžu na plikaci žaludku? Pruchova · 20. 2. 2021

Dobrý den, chci se zeptat, jestli můžu jít na plikaci žaludku. Je mi 32 let a měřím 172cm a vážím 112kg. Léčím se na vysoký tlak a teď se k tomu přidala i lehká tachykardie. Samozřejmě jsem zkoušela různé diety a taky se mi i povedlo zhubnout, ale pokaždé to naberu. Moc děkuji za odpověď.

Zatím žádné odpovědi

Dobrý den, Mám BMI 33,8 chtěla bych na operaci žaludku, jaké jsou možnosti? Snižování váhy jsem zkoušela sama i za pomocí obezitologa. Potřebuji snížit váhu, jelikož mám gonartrozu 4.st.

Zatím žádné odpovědi
Podmínky pro bandáž žaludku Sylvuska · 28. 9. 2015

Dobry den,mela bych zajem o bandaz zaludku.Co pro to mudim udelat dekuji s pozdravem Androva

Vážená paní Andrová, v prvé řadě je potřeba zjistit, zda splňujete podmínky pro chirurgickou léčbu obezity - podmínky jsou uvedeny na stránkách plastická-chirurgie.info Pokud splňujete, je vhodné zvolit si pracoviště, které Vám bude vyhovovat dostupností. Dále již se objednáte k prvotní konzultaci. předem doporučuji zjistit si informace i o dal ... číst dál

1 odpověď číst dál

Dobry den..Mela bych zajem o bandaz zaludku merim 165cm a vazim 112kg zacinam mit bolesti zad ,po chvilce jsem unavena,zkousela jsem lecbu pres lekare hubnout pod lekarkym dohledem,jezdim na kole ale posledni dobou se zacinam hodne potit je to dost neprijemne,jim zdrave mam upraveny jidelnicek,ale stale se mi nedari hubnout..Chtela bych se zeptat zda bych mela narok na zakrok placeny pojistovnou a zda by jste mi ho doporucil zde prikladam i fotografii..Moje BMI je 41..

Dobrý den, trpíte obezitou 3.stupně. Jakákoliv bariatrická operace (bandáž žaludku, plikace, tubulizace) je vhodná, protože u obezity nejvyššího stupně nemá konzervativní terapie rychlé ani trvalé účinky. Objednejte se na recepci Iscare ke konzultaci k bariatrickému chirurgovi. tel. 234 770 260, 261.

3 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O PLIKACE ŽALUDKU

Cena bandáže žaludku
Dobrý veče,chtěla jsem se zeptat,zdali bych mohla podstoupit bandáž žaludku je mi 33 let, mám 3 děti,měřím...
Ivanka1
Poslední komentář: 24. 9. 2017 ·
6
Plikace Žaludku - zkušenosti
Hezký den Všem, ráda bych se zeptala, zde jsem četla spoustu příspěvku na téma "bandáž žaludku". Má někdo z...
Martina96
Poslední komentář: 12. 6. 2019 ·
0