Informace o ceně: Plikace žaludku

81.667 Kč
průměr
6
odborníků

Plikace žaludku je chirurgický zákrok, při kterém dochází k přiškrcení horní části žaludku pomocí silikonového kroužku. Tím se sníží objem žaludku, a tudíž celkové množství přijímané stravy, které je pacient po zákroku schopen pozřít. Navíc stupeň přiškrcení lze podle potřeby regulovat. Vzhledem k laparoskopickému provedení bandáže žaludku se jedná o relativně jednoduchý zákrok s malým rizikem zdravotních komplikací. Průměrná cena plikace žaludku je 81.667 Kč.

Plikace žaludku Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Břeclav 105.000 Kč 105.000 Kč 105.000 Kč
Ceny ve městě Turnov 55.000 Kč 55.000 Kč 55.000 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 55000 - 61.249 Kč
1 Příběh
Průměrná cena 61.250 Kč - 102.083 Kč
0 Příběhů
Nejvyšší cena 102.084 Kč - 115.000 Kč
2 Příběhy

Co je zahrnuto v ceně plikace žaludku?

Cena zákroku se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s lékařem: každé plikaci žaludku předchází úvodní konzultace s lékařem, během které lékař vyhodnotí zdravotní stav pacienta, vhodnost dané metody zmenšení žaludku, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: těsně před operačním výkonem je provedeno komplexní předoperační vyšetření pacienta.
 • Anestezie: laparoskopická bandáž žaludku se provádí v celkové anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 45 až 60 minut v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: pacient zůstává po operaci hospitalizován cca 4 až 5 dnů a poté odchází do domácího ošetření.

Co může zvýšit cenu plikace žaludku?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Operující lékař, jeho odbornost, profesní zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které bandáž žaludku probíhá.
 • Pacient, jeho celkový zdravotní stav a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku apod.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě plikace žaludku, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 81.667 Kč, existují i jiné chirurgické zákroky vedoucí k redukci tělesné váhy a zeštíhlení.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků:

 • Endoskopické zavedení intragastrického balonu: cca 35 000 Kč
 • Gastrický bypass: cca 114 000 Kč
 • Tubulizace žaludku: cca 106 000 Kč

Hradí plikaci žaludku pojišťovna?

Ano, v některých případech je plikace žaludku hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient má na operaci nárok, pokud je v rámci léčby závažné formy obezity doporučena jeho ošetřujícím lékařem a schválena revizním lékařem pojišťovny.

Existuje možnost financování plikace žaludku?

Ano, existují kliniky, které svým klientům nabízí možnost financování plikace žaludku. V případě zájmu financování operace je vhodné kontaktovat přímo konkrétní kliniku specializující se na tento zákrok.

Obecná doporučení

Při výběru vhodné kliniky, která odborně provede laparoskopickou bandáž žaludku, by mělo být přihlédnuto nejen k ceně operačního výkonu, ale i ke konkrétnímu lékaři, jeho zkušenostem i výsledkům a k recenzím či pocitům jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den, chci se zeptat, jestli můžu jít na plikaci žaludku. Je mi 32 let a měřím 172cm a vážím 112kg. Léčím se na vysoký tlak a teď se k tomu přidala i lehká tachykardie. Samozřejmě jsem zkoušela různé diety a taky se mi i povedlo zhubnout, ale pokaždé to naberu. Moc děkuji za odpověď.

OB Klinika

OB Klinika

Dobrý den, na operaci u nás Vás musí indikovat jeden z našich lékařů během prvního vyšetření. Hezký den, OB klinika

1 odpověď číst dál

Dobrý den, Mám BMI 33,8 chtěla bych na operaci žaludku, jaké jsou možnosti? Snižování váhy jsem zkoušela sama i za pomocí obezitologa. Potřebuji snížit váhu, jelikož mám gonartrozu 4.st.

Vážená, BMI 33,8 je pod indikačními kriterii pro chirurgickou léčbu obezity, Pro BMI pod 35 je jediným důvodem k operaci cukrovka II. typu. S pozdravem dr Hrubý

1 odpověď číst dál

Dobry den,mela bych zajem o bandaz zaludku.Co pro to mudim udelat dekuji s pozdravem Androva

Vážená paní Andrová, v prvé řadě je potřeba zjistit, zda splňujete podmínky pro chirurgickou léčbu obezity - podmínky jsou uvedeny na stránkách plastická-chirurgie.info Pokud splňujete, je vhodné zvolit si pracoviště, které Vám bude vyhovovat dostupností. Dále již se objednáte k prvotní konzultaci. předem doporučuji zjistit si informace i o dal ... číst dál

1 odpověď číst dál

Dobry den..Mela bych zajem o bandaz zaludku merim 165cm a vazim 112kg zacinam mit bolesti zad ,po chvilce jsem unavena,zkousela jsem lecbu pres lekare hubnout pod lekarkym dohledem,jezdim na kole ale posledni dobou se zacinam hodne potit je to dost neprijemne,jim zdrave mam upraveny jidelnicek,ale stale se mi nedari hubnout..Chtela bych se zeptat zda bych mela narok na zakrok placeny pojistovnou a zda by jste mi ho doporucil zde prikladam i fotografii..Moje BMI je 41..

Velmi prqvděpodobně na bandáž nárok máte, velmi nutně potřebujete opravdu komplexní léčbu, jinak budete mít řadu komplikací. Doporučil bych Vám OB kliniku Praha. nemám v tom žádný finanční zájem, jen rada lékaře.

3 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU PLIKACE ŽALUDKU

Cena bandáže žaludku
Dobrý veče,chtěla jsem se zeptat,zdali bych mohla podstoupit bandáž žaludku je mi 33 let, mám 3 děti,měřím...
Ivanka1
Poslední komentář: 24. 9. 2017 ·
6
Plikace Žaludku - zkušenosti
Hezký den Všem, ráda bych se zeptala, zde jsem četla spoustu příspěvku na téma "bandáž žaludku". Má někdo z...
Martina96
Poslední komentář: 12. 6. 2019 ·
0