Informace o ceně: Abdominoplastika

42.115 Kč
průměr
107
odborníků

Při této operaci dochází k odstranění tuku a kůže pacienta. Metod abdominoplastiky existuje hned několik. Operace břicha je totiž rozsáhlým chirurgickým zákrokem a pro docílení plochého břicha je důležité ke každému pacientovi přistupovat individuálně. Jelikož po odběru velkého množství tuku je kůže povislá a již nemá elastickou schopnost se zmenšit, dochází k chirurgickému odstranění přebytečné kůže. Dojde tak ke zpevnění svalů břišní stěny, a to i v případě rozestupu břišních svalů.

Abdominoplastika Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 35.800 Kč 42.863 Kč 50.000 Kč
Ceny ve městě Brno 37.790 Kč 41.168 Kč 50.000 Kč
Ceny ve městě Plzeň 38.000 Kč 39.675 Kč 40.700 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 40.500 Kč 44.166 Kč 47.500 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 37.375 Kč 39.000 Kč 42.500 Kč
Ceny ve městě Havířov 36.000 Kč 36.000 Kč 36.000 Kč
Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.
Nejnižší cena 35800 - 31.585 Kč
9 Příběhů
Průměrná cena 31.586 Kč - 52.643 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 52.644 Kč - 50.000 Kč
7 Příběhů

Rozložení cen

Cenová mapa

Zjistěte ceny v jednotlivých krajích
Nejnižší cena o 25 % nižší ceny oproti průměru
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena o 25 % vyšší ceny oproti průměru

Ceny zákroku abdominoplastiky

Uvedené ceny jsou orientační, jelikož chirurgický zákrok, jako je právě abdominoplastika, je zcela individuální a závisí ve velké míře na proporcích a zdravotním stavu pacienta. Jsou totiž i tací pacienti, kteří musí před samotným zákrokem dodržovat předepsanou dietu a po té zafixovat svou váhu na několik měsíců před zákrokem. Zároveň se cena liší dle kliniky a její oblíbenosti. Cena abdominoplastiky se pohybuje v rozmezí 35 000 – 48 000 Kč.

Co je zahrnuto v ceně abdominoplastiky?

Ve většině pracovišť cena zahrnuje:
samotnou operaci
hospitalizaci
převaz
potřebné kontroly.

Často cena úkonu nezahrnuje:
bandáž břicha 650 – 800 Kč
stahovací punčochy 300 – 350 Kč
další den hospitalizace (na žádost pacienta) 1500 – 3000 Kč
léky, masti 250 – 800 Kč

Co může zvýšit cenu abdominoplastiky?

Samotnou cenu často zvyšuje nikoli konkrétní zákrok, ale především předoperační změna životního stylu klienta. Ne každý pacient je schopen operaci podstoupit. Jisté zvýšení ceny nefiguruje v kase kliniky, ale spíše v obchodech s produkty zdravé výživy nebo posilovnách. Přesto je důležité, aby si to klient uvědomil. Co také může navýšit cenu samotné abdominoplastiky, je kvalifikace personálu a především lékaře, také hodnocení pracoviště klienty i ostatními chirurgy. Cenu ovlivní také chirurgická praxe, kvalifikace, odbornost lékaře a kvalifikační zkouška z plastické chirurgie. Neodmyslitelná je i lokalita kliniky, která se odrazí v ceně zákroku.

Ceny podobných plastických operací v ČR

Při abdominoplastice si pacient často nechá v rámci jedné operace při celkové anestezii odstranit také břišní kýlu. Hodnota zákroku se pohybuje od 8 000 do 10 000 Kč. Abdominoplastiku lze provádět také v kombinaci s liposukcí boků. Zákrok se provádí v plné anestezii, je velice efektivní a jeho cena je obvykle 53 000 – 55 000 Kč.

Pokryje abdominoplastiku zdravotní pojištění?

Klienti řeší, kolik stojí abdominoplastika a často se obrací na svou pojišťovnu. Pokud je výkon indikovaný ze zdravotních důvodů, je hrazen pojišťovnou. Za indikaci se považuje: rozestup břišních svalů a tím vzniklé potíže - problémy s trávením, inkontinence, kožní problémy pod převisem kůže na břiše.
Indikaci určí lékař pacienta a následuje schvalovací proces revizního lékaře, který spolupracuje s pojišťovnou klienta. V případě kosmetické operace si klient náklady na operaci a celý její proces hradí sám. V případě, že klient podstoupí úkon plně hrazen pojišťovnou, je nutné počítat s tím, že mu bude lékař přidělen a často jde i o lékaře bez atestace z plastické chirurgie. Takový zákrok může být tedy esteticky nedokonalý.

Lze u abdominoplastiky využít služby financování?

Speciální služba financování existuje pouze v případě zdravotní pojišťovny nebo při individuální domluvě s chirurgickou klinikou. Jedná se například o abdominoplastiku na splátky, rozložení platby, nebo oddálení úhrady zákroku, popřípadě možnosti zdrojů financování ze strany banky.
Abdominoplastika je dnes na velmi vysoké úrovni a lze si vybrat z několika variant, což přispívá k individualitě každého jedince. I přesto je tato operace považována za jednu z obtížnějších. Pokud však narazíte na toho správného specialistu, taková plastická operace, tvarování a úprava břicha, jistě stojí za to, jelikož jsou pacienti po tomto zákroku spokojeni nejen s výsledkem, ale s celkovou změnou svého životního stylu, který následuje po operaci.
Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dvě témata. 1) Po porodu mi zůstala lehce povolená kůže na břiše. Okolo pupíku a pod. V případě zájmu o odstranění této povolené kůže - kde se prosím provádí řez? Jsem po císařském řezu a proto mě napadlo, zda to není ve stejném místě. Neboli tak aby nevznikla další jizva. Jaká je prosím přibližná cena takového zakroku? 2) Zajímalo by mě čistě z hlediska vzdělávacího (již nekojím), co konkrétně je nebezpečné pokud se bavíme o tumescentní liposukci a kojení. Vyplavují se po liposukci do mléka nějaké toxiny či nebezpečné látky? Popřípadě pokud ano, jak dlouho po liposukci se to děje? Předem velice děkuji za odpovědi

Dobrý den, souhlasím s kolegyní. Zákrok je vhodný provést až po ukončení kojení. Doporučuji domluvit osobní konzultaci a nechat vyšetřit. Řez u abdominoplastiky je veden horizontálně v podbřišku, čímž je zaručena „neviditelnost“ jizvy. Řez naruší kůži a podkoží, nikoliv sval. S pozdravem MUDr. Andrea Musilová Klinika YES VISAGE

4 odpovědi číst dál
zzz

Dobrý den, po dvou těhotenstvích (obě ukončena sekcí) mi zůstal menší rozestup svalů a drobná pupeční kýla. Při kontrole u lékaře mi bylo navrženo sešití svalů a umístění síťky s tím, že operace by byla provedena laparoskopicky. Z estetických důvodů bych ale ráda i drobné odstranění kůže. Bylo by pro mě vhodnější podstoupit laparoskopickou operaci a následně miniabdominoplastiku a nebo by byla vhodnější abdominoplastika, při které by se vyřešilo vše naráz (s tím, že bych ale měla jizvu přes celý pas)? Případně lze obě operace (laparoskopickou operaci a miniabdominoplastiku) podstoupit na jeden zátah? Nejedná se mi o peníze nebo úhradu pojišťovnou (tedy nesměřuji k tomu svým dotazem). Jde mi spíše o to, jaký způsob bude nejjednodušší pro lékaře a bude mít nejlepší výsledek (estetický i zdravotní).

Je to na zvážení. Neznám rozsah vašeho nálezu. Obě varianty mají plus i minusy. Laparoskopie je mininvazivní, s rychlým návratem do práce... na druhou stranu vyžaduje vložení cizího materiálu-sitky. Abdominoplastika je další výkon, s odstupem, opět nutností další celkové anestezie a další rekonvalescenci. Abdominoplastika nebo miniabdominoplastika ... číst dál

1 odpověď číst dál

Zdravím. Chtěla bych se zeptat...jsem 9 týdnů po abdominoplastice. Výška 163 cm, váha nyní 56 kg. Měla jsem velký rozestup svalů - 10 cm na šířku od hrudní kosti až dolů. Pupeční kýlu a přebytek kůže po těhotenstvích. Až nyní začíná břicho lehce přicházet k sobě. Když mažu břicho a jizvu a lehce nadzvednu v leže hlavu, hmatám malý důlek na pravé straně vedle pupku. Vizuálně to není vidět. Místy i nad pupkem v té středové linii, ale tam bych řekla, že to je normální. Nad pupkem to tak mám od začátku, ale vedle pupku jsem si všimla až před pár dny (možná i proto, že doteď jsem to tam měla zcela necitlivé). V průběhu rekonvalescence jsem prodělala onemocnění Covid 19, kdy jsem tedy byla nucena párkrát kašlat i kýchat. Mohlo tam nějak povolit to šití, nebo to je normální, že sem tam nějakou "prohlubeň" člověk nahmatá? Na té druhé polovině břicha v těch samých místech to je pevné. Okolo pupíku je asi fyziologicky normální, že to není pevné jako kámen. Mne spíše zarazilo, že to není pod pupíkem, ale vedle něj. Nejsem lékař, nemám ani zdravotnické vzdělání a toto byla moje první operace sešití svalů. Je to v pořádku, nebo mám "plašit" a řešit to raději předčasnou kontrolou? Foto přikládám, není to vidět. Dělám kroužek v místě, kde to hmatám. Důlek je asi tak na prostředníčkový prst, není hluboký. Ale v podkoží ho cítím. Jinak otoky jsou...to je vidět i z fotky. Fotka je ranní. Pás stále nosím - ještě měsíc budu. Je možné, že by se přešitím pupek "vycentroval" na povrchu jinak, než je vazivo ve svalovině uloženo po sešití - nebo jak to nazvat? Děkuji moc

Zatím žádné odpovědi
illy

Dobrý den. Po 2 měsících po abdominoplastice s liposukcí, diastázou a pupeční kýlou se mi začal tvořit hematom (diagnostikováno na pracovišti, kde byla operace provedena) s tím, že díky velikosti může jeho vstřebávání trvat až půl roku. Hematom však stále roste a čím dál víc bolí. Aby toho nebylo málo, na druhé straně pod jizvou (myšleno kolmo k jizvě do břicha) se mi udělala menší boule, která je ohraničená a dá se s ní hýbat (velikostně oválné křepelčí vajíčko). Když provádím tlakovou masáž jizvy, zamáčkne se a za chvíli zase objeví. Nebo ji mohu posunout o pár centimetrů dál. Nebolí. Je možné, že jde také o hematom? Je nutno (zase) vyhledat lékaře, nebo, prosím, co by to MOHLO být? A ten zvětšující se hematom mám nějak řešit? Děkuji moc za odpovědi!

Dobrý den, souhlasím, kontaktujte Vašeho operatéra. S pozdravem MUDr. Issam Al Awa www.yesvisage.cz

2 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU ABDOMINOPLASTIKA

Zvětšující se boule nad jizvou
Jsem dva měsíce po abdominoplastice, poctivě nosím kompresní pás a 3x denně provádím tlakovou masáž....
illy
Poslední komentář: 26. 3. 2020 ·
6 3

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Abdominoplastika. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Abdominoplastika mi neskutečně pomohla k zlepšení mého života. Nikde se "neplácá " převislá kůže, můžu se také svléknout do dvoudílných plavek a vyrazit s dětmi k vodě, manžel též ocenil, že se už neroztékám jako dřív :) Abdominoplastika mi ubrala 2 konfekční čísla, takže si můžu konečně dovolit vypasovanější oblečení a konečně přestat nosit ty neforemné černé pytle. Zákrok proběhl bez nejmenších problémů a jizva je krásná, úzká, snadno se schová do spodního prádla. Za to vše patří velké díky panu dr. Velikému, který má opravdu zlaté ručičky. Plastickou chirurgii Poděbrady mohu vřele doporučit.

Cena 100.000 Kč

Na klinice pana Dr. Kempného jsem podstoupila abdominoplastiku včetně liposukce. Po první komunikaci emailem následovala osobní schůzka s vysvětlením průběhu zákroku, včetně termínu operace. Pan doktor mi vše zodpověděl a to i následně v emailové komunikaci, která probíhá na 1**. Operace proběhla v pořádku, pan doktor je profesionál a zkušený chirurg a mimochodem i velký sympaťák. Prostředí kliniky, personál a péči nelze hodnotit jinak než na 1*. S klidným srdcem mohu kliniku jen a jen doporučit. Děkuji za vše. K. Sw.

Cena 55.000 Kč

Měla jsem za sebou dva císaře, diky tomu bohužel převis a diastáza. Pak jsem shodila 30kg po dětech, takže operace byla třeba, abych se cítila dobře a mohla si ještě někdy obléci něco jiného než volné věci, aby bříško nebylo vidět. Zákrok doporučuji, pro mě i rekonvalescence byla rychlá, nic mě nebolelo. Na klinice jsem byla moc spokojená. Pan doktor je nejen skvělý operatér, ale i úžasný člověk. Vše mi předem vysvětlil, co a jak bude dělat. Všichni na klinice byli moc milí a příjemní.

Cena 61.500 Kč

U pana doktora Borského jsem byla na abdominoplastice / plastika břicha/ v květnu 2020. Hned po konzultaci s panem doktorem jsem věděla, že do toho jdu. Operace a po operační období bylo téměř bez bolesti. Na klinice jsem strávila jeden den s úžasnou péčí pana doktora i sestřiček. Dnes po 16 měsíců po operaci mám ploché bříškou s tenkou jizvou, která je z půlky už bledá. Pan doktor Borský je úžasný člověk a profesionál. Jsem maximálně spokojená. Všem doporučuji, kteří váhají jako kdysi já.

Cena 68.000 Kč

Po dětech mi na břichu zbyla vytahaná kůže a špek (bůček). Velmi mi to vadilo, proto jsem se rozhodla s tím něco udělat. I moje dvě holky mě v tom podpořily. Pan doktor mi ukázal fotky, jak by břicho mohlo vypadat jen po odsátí tuku, ale to jsem nechtěla, protože kůže by zřejmě visela ještě více. Rozhodla jsem se, že si nechám odstranit celé břicho - hlavně ten velký špek na břichu. Po operaci byla bolest minimální, za dva dny si pro mě manžel přijel. Nyní necelý rok po operaci se cítím báječně a břicho stále drží. Pana doktora Paroulka a celý tým musím pochválit za dobře odvedenou práci. Ještě jednou jim na dálku děkuji

Cena 63.000 Kč