Informace o ceně: Abdominoplastika

40.606 Kč
průměr
106
odborníků

Při této operaci dochází k odstranění tuku a kůže pacienta. Metod abdominoplastiky existuje hned několik. Operace břicha je totiž rozsáhlým chirurgickým zákrokem a pro docílení plochého břicha je důležité ke každému pacientovi přistupovat individuálně. Jelikož po odběru velkého množství tuku je kůže povislá a již nemá elastickou schopnost se zmenšit, dochází k chirurgickému odstranění přebytečné kůže. Dojde tak ke zpevnění svalů břišní stěny, a to i v případě rozestupu břišních svalů.

Abdominoplastika Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 35.000 Kč 41.482 Kč 49.400 Kč
Ceny ve městě Brno 37.790 Kč 40.432 Kč 45.000 Kč
Ceny ve městě Plzeň 35.000 Kč 38.740 Kč 40.700 Kč
Ceny ve městě Ostrava 35.000 Kč 35.600 Kč 38.000 Kč
Ceny ve městě Ústí nad Labem 35.000 Kč 37.500 Kč 40.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 35.000 Kč 36.750 Kč 38.500 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 40.500 Kč 44.166 Kč 47.500 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 37.375 Kč 39.000 Kč 42.500 Kč
Ceny ve městě Havířov 36.000 Kč 36.000 Kč 36.000 Kč
Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.
Nejnižší cena 35000 - 30.453 Kč
9 Příběhů
Průměrná cena 30.454 Kč - 50.757 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 50.758 Kč - 49.400 Kč
6 Příběhů

Rozložení cen

Cenová mapa

Zjistěte ceny v jednotlivých krajích
Nejnižší cena O 25 % levnější než činí průměr
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena O 25 % dražší než činí průměr

Ceny zákroku abdominoplastiky

Uvedené ceny jsou orientační, jelikož chirurgický zákrok, jako je právě abdominoplastika, je zcela individuální a závisí ve velké míře na proporcích a zdravotním stavu pacienta. Jsou totiž i tací pacienti, kteří musí před samotným zákrokem dodržovat předepsanou dietu a po té zafixovat svou váhu na několik měsíců před zákrokem. Zároveň se cena liší dle kliniky a její oblíbenosti. Cena abdominoplastiky se pohybuje v rozmezí 35 000 – 48 000 Kč.

Co je zahrnuto v ceně abdominoplastiky?

Ve většině pracovišť cena zahrnuje:
samotnou operaci
hospitalizaci
převaz
potřebné kontroly.

Často cena úkonu nezahrnuje:
bandáž břicha 650 – 800 Kč
stahovací punčochy 300 – 350 Kč
další den hospitalizace (na žádost pacienta) 1500 – 3000 Kč
léky, masti 250 – 800 Kč

Co může zvýšit cenu abdominoplastiky?

Samotnou cenu často zvyšuje nikoli konkrétní zákrok, ale především předoperační změna životního stylu klienta. Ne každý pacient je schopen operaci podstoupit. Jisté zvýšení ceny nefiguruje v kase kliniky, ale spíše v obchodech s produkty zdravé výživy nebo posilovnách. Přesto je důležité, aby si to klient uvědomil. Co také může navýšit cenu samotné abdominoplastiky, je kvalifikace personálu a především lékaře, také hodnocení pracoviště klienty i ostatními chirurgy. Cenu ovlivní také chirurgická praxe, kvalifikace, odbornost lékaře a kvalifikační zkouška z plastické chirurgie. Neodmyslitelná je i lokalita kliniky, která se odrazí v ceně zákroku.

Ceny podobných plastických operací v ČR

Při abdominoplastice si pacient často nechá v rámci jedné operace při celkové anestezii odstranit také břišní kýlu. Hodnota zákroku se pohybuje od 8 000 do 10 000 Kč. Abdominoplastiku lze provádět také v kombinaci s liposukcí boků. Zákrok se provádí v plné anestezii, je velice efektivní a jeho cena je obvykle 53 000 – 55 000 Kč.

Pokryje abdominoplastiku zdravotní pojištění?

Klienti řeší, kolik stojí abdominoplastika a často se obrací na svou pojišťovnu. Pokud je výkon indikovaný ze zdravotních důvodů, je hrazen pojišťovnou. Za indikaci se považuje: rozestup břišních svalů a tím vzniklé potíže - problémy s trávením, inkontinence, kožní problémy pod převisem kůže na břiše.
Indikaci určí lékař pacienta a následuje schvalovací proces revizního lékaře, který spolupracuje s pojišťovnou klienta. V případě kosmetické operace si klient náklady na operaci a celý její proces hradí sám. V případě, že klient podstoupí úkon plně hrazen pojišťovnou, je nutné počítat s tím, že mu bude lékař přidělen a často jde i o lékaře bez atestace z plastické chirurgie. Takový zákrok může být tedy esteticky nedokonalý.

Lze u abdominoplastiky využít služby financování?

Speciální služba financování existuje pouze v případě zdravotní pojišťovny nebo při individuální domluvě s chirurgickou klinikou. Jedná se například o abdominoplastiku na splátky, rozložení platby, nebo oddálení úhrady zákroku, popřípadě možnosti zdrojů financování ze strany banky.
Abdominoplastika je dnes na velmi vysoké úrovni a lze si vybrat z několika variant, což přispívá k individualitě každého jedince. I přesto je tato operace považována za jednu z obtížnějších. Pokud však narazíte na toho správného specialistu, taková plastická operace, tvarování a úprava břicha, jistě stojí za to, jelikož jsou pacienti po tomto zákroku spokojeni nejen s výsledkem, ale s celkovou změnou svého životního stylu, který následuje po operaci.
Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
zzz

Dobrý den, po dvou těhotenstvích (obě ukončena sekcí) mi zůstal menší rozestup svalů a drobná pupeční kýla. Při kontrole u lékaře mi bylo navrženo sešití svalů a umístění síťky s tím, že operace by byla provedena laparoskopicky. Z estetických důvodů bych ale ráda i drobné odstranění kůže. Bylo by pro mě vhodnější podstoupit laparoskopickou operaci a následně miniabdominoplastiku a nebo by byla vhodnější abdominoplastika, při které by se vyřešilo vše naráz (s tím, že bych ale měla jizvu přes celý pas)? Případně lze obě operace (laparoskopickou operaci a miniabdominoplastiku) podstoupit na jeden zátah? Nejedná se mi o peníze nebo úhradu pojišťovnou (tedy nesměřuji k tomu svým dotazem). Jde mi spíše o to, jaký způsob bude nejjednodušší pro lékaře a bude mít nejlepší výsledek (estetický i zdravotní).

Je to na zvážení. Neznám rozsah vašeho nálezu. Obě varianty mají plus i minusy. Laparoskopie je mininvazivní, s rychlým návratem do práce... na druhou stranu vyžaduje vložení cizího materiálu-sitky. Abdominoplastika je další výkon, s odstupem, opět nutností další celkové anestezie a další rekonvalescenci. Abdominoplastika nebo miniabdominoplastika ... číst dál

1 odpověď číst dál

Zdravím. Chtěla bych se zeptat...jsem 9 týdnů po abdominoplastice. Výška 163 cm, váha nyní 56 kg. Měla jsem velký rozestup svalů - 10 cm na šířku od hrudní kosti až dolů. Pupeční kýlu a přebytek kůže po těhotenstvích. Až nyní začíná břicho lehce přicházet k sobě. Když mažu břicho a jizvu a lehce nadzvednu v leže hlavu, hmatám malý důlek na pravé straně vedle pupku. Vizuálně to není vidět. Místy i nad pupkem v té středové linii, ale tam bych řekla, že to je normální. Nad pupkem to tak mám od začátku, ale vedle pupku jsem si všimla až před pár dny (možná i proto, že doteď jsem to tam měla zcela necitlivé). V průběhu rekonvalescence jsem prodělala onemocnění Covid 19, kdy jsem tedy byla nucena párkrát kašlat i kýchat. Mohlo tam nějak povolit to šití, nebo to je normální, že sem tam nějakou "prohlubeň" člověk nahmatá? Na té druhé polovině břicha v těch samých místech to je pevné. Okolo pupíku je asi fyziologicky normální, že to není pevné jako kámen. Mne spíše zarazilo, že to není pod pupíkem, ale vedle něj. Nejsem lékař, nemám ani zdravotnické vzdělání a toto byla moje první operace sešití svalů. Je to v pořádku, nebo mám "plašit" a řešit to raději předčasnou kontrolou? Foto přikládám, není to vidět. Dělám kroužek v místě, kde to hmatám. Důlek je asi tak na prostředníčkový prst, není hluboký. Ale v podkoží ho cítím. Jinak otoky jsou...to je vidět i z fotky. Fotka je ranní. Pás stále nosím - ještě měsíc budu. Je možné, že by se přešitím pupek "vycentroval" na povrchu jinak, než je vazivo ve svalovině uloženo po sešití - nebo jak to nazvat? Děkuji moc

Zatím žádné odpovědi
illy

Dobrý den. Po 2 měsících po abdominoplastice s liposukcí, diastázou a pupeční kýlou se mi začal tvořit hematom (diagnostikováno na pracovišti, kde byla operace provedena) s tím, že díky velikosti může jeho vstřebávání trvat až půl roku. Hematom však stále roste a čím dál víc bolí. Aby toho nebylo málo, na druhé straně pod jizvou (myšleno kolmo k jizvě do břicha) se mi udělala menší boule, která je ohraničená a dá se s ní hýbat (velikostně oválné křepelčí vajíčko). Když provádím tlakovou masáž jizvy, zamáčkne se a za chvíli zase objeví. Nebo ji mohu posunout o pár centimetrů dál. Nebolí. Je možné, že jde také o hematom? Je nutno (zase) vyhledat lékaře, nebo, prosím, co by to MOHLO být? A ten zvětšující se hematom mám nějak řešit? Děkuji moc za odpovědi!

Dobrý den, souhlasím, kontaktujte Vašeho operatéra. S pozdravem MUDr. Issam Al Awa www.yesvisage.cz

2 odpovědi číst dál
nika629363
Úprava pupíku Nika629363 · 30. 12. 2017

Dobry den, mam vystouply pupik, prikladam i foto. Mam ho tak uz asi od mala, kylu tam nemam. Je tam jen pry tukovy vacek, nebo se tak ten pupik zahojil. Jenze me se nelibi. Chtela bych se zeptat, jestli by sel pupik nejak vypreparovat abych tam mela jen hezky dulek. Chtela bych operaci v lokalni anestezii a jen v Brne. Jaka by byla cena? Dekuji moc.

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Říká se tomu preperitoneální lipom. Doslova to kýla není, ale je to tuk který se dere ze stěny pod kůži. Řeší se to chirurgicky. Esteticky horší než celá ta bulka v pupíku je jizva po piercingu :-( . Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg, Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

2 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU ABDOMINOPLASTIKA

Zvětšující se boule nad jizvou
Jsem dva měsíce po abdominoplastice, poctivě nosím kompresní pás a 3x denně provádím tlakovou masáž....
illy
Poslední komentář: 26. 3. 2020 ·
6 3

Nabídky

Zobrazit vše

Nabídky týkající se Abdominoplastika

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Abdominoplastika. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Najít nabídky

Kde?

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Abdominoplastika. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Jsem maminka dvou dětí a možná by někdo řekl,že to k tomu i patří,že se tělo změní. Já jsem s prvním přibrala 38 kg povedlo se mi shodit 29kg s druhým těhotenstvím jsem přibrala 29 kg zpět.Pote jsem shodila 21 kg.I s pokusem o zacvičení svalů se nepovedlo.Takže zůstal rozestup svalů do toho kýla a samozřejmě převis kůže. Manžel mě měl rád a má takovou jaká jsem ,ale já byla nespokojená.Během svého mateřství jsem se najednou stala tou která nosí volné oblečení ,aby to vše nebylo vidět a jaký koliv zkoumavý pohled okolí mě znervóznil. O plavkách ani nemluvit.Dále prsa z původní vel.C jsem kupovala kojící G poté F.Hlavně takové aby to nevypadlo . Takže taky nic moc. Navštívila jsem pana Dr.Velikého a jeho ženu v Poděbradech na konzultaci .Tam mi bylo vše krásně vysvětleno a domluvili jsme se na termínech operací. První bylo břicho .Tomu předcházelo předoperační vyšetření u mého doktora a poté operace v Praze na luxusní klinice s profesionálním přístupem a usměvavým personálem. Převlékla jsem se do věcí, které mi tam byli připraveny a hurá na sál. Vše probíhalo jak má. Vše mi bylo postupně vysvětlováno. Péče po operaci také super.Predehřátá postel,stálá kontrola sestřiček a jakékoliv přání splněno.Po propustění z kliniky následovali kontroli v Poděbradech s prsama to stejné.Jsem moc spokojená a vytáhla jsem svá stará trička a jsem to zase já... Můžu jen doporučit všem ženám co se sebou nejsou spokojeni.Ano jsme mamči,ale i ženy a chceme se líbit a to hlavně sami sobě.A když jsme spokojené my jsou spokojení i ty o které se staráme. Takže za mě doporučuji...

Cena 150.000 Kč

V roce 2018 jsem se rozhodl kompletně změnit svůj styl života. Začal jsem pravidelně cvičit a jíst vyváženou stravu, to mi pomohlo během roku a půl snížit mou hmotnost přibližně o 70kilogramů. Počáteční váha přes 150 kilo, teď 81 kg. No prostě super ve všech směrech. Problém byl, když přišlo léto a já chtěl jít na koupačku. Zůstala mi povislá kůže na břiše, která nevypadala vůbec hezky a proto jsem se rozhodl s tím udělat jednu jedinou možnou věc a tou je plastika břicha. Navštívil jsem kliniku p. Mudr. Jirinky Silhankove a jejího týmu. Pani doktorka je skvělá, připadalo mi, jako bychom se znali už léta. Skvělý přístup jak paní doktorky samotné, tak všech sestřiček a personálu. Momentálně jsem týden po operaci, ale už teď vím, že pokud budu potřebovat v budoucnu pomoct jak s tělem nebo duší, zámířím opět do Giaclinic. Díky Vám všem, jste skvělí. Pepino z Rokyty.

Cena 58.000 Kč

S paní doktorkou Sommerovou jsem si splnila svůj sen- zeštíhlení bříška. Skvělý, příjemný a hlavně lidský přístup. S výsledkem jsem nadmíru spokojena! K paní doktorce jsem měla takovou důvěru, že jsem se jí svěřila i se svým druhým velice intimním problémem! A to obrovským křečákem mezi nohama. A paní doktorka mě jej zbavila! Do té doby to bylo pro všechny neřešitelné a můj obrovský psychický problém a blok. Kamilko, děkuji!!!

Cena 104.000 Kč

22/2 2021 jsem podstoupila na abdominoplastiku spojenou s liposukcí boku a zad. Šla jsem k Mudr. Jiří Bayerovi, u kterého jsem o rok dříve podstoupila modelaci prsou. Výsledek? Naprosto předčil očekávání. Šla jsem podruhé ke stejnému lékaři. Je to profesionál. Vynikající operatér. Vždycky skvěle poradí a doporučí co je důležité pro celkový výsledek. Oba zákroky jsem absolvovala na Forme Clinic. I s klinikou mám vynikající zkušenosti. Vynikající přístup, profesionální péče. Po operaci jsem šla 3 den domu, hojím se výborně, žádné komplikace. Jak operatére tak kliniku naprosto doporučuji.

Cena 75.000 Kč

V dubnu 2021 jsem postoupila abdominoplastiku v Sanusu v Hradci Králové a operoval mě skvělý doktor MUDr Hošek ☝️ jsem šťastná, že jsem tento zákrok podstoupila, a že jsem si vybrala super doktora. Sympatický, lidský proste super. Na zákrok jsem šla kvůli povislé kůži, která mně zůstala po akutním cisarškém řezu.

Cena 46.000 Kč