Nemocnice - Oční oddělení Jihlava

Nemocnice - Oční oddělení Jihlava

Žádné recenze
Ohodnotit
Vrchlického 59, Jihlava, Kraj Vysočina
Nemocnice - Oční oddělení Jihlava
Nemocnice - Oční oddělení Jihlava
Žádné recenze

Informace

Nemocnice Jihlava - Oční oddělení

Oční oddělení jihlavské nemocnice se nachází v ulici Vrchlického a nabízí svým pacientům komplexní zdravotní péči v celém spektru očních onemocnění. Pracoviště sestává z ambulantní části, lůžové části a operačních sálů

Oddělení disponuje čtrnácti lůžky a pěti křesly, které využívají především pacienti po operaci šedého zákalu (katarakty) v ambulantním režimu, tedy bez nutnosti hospitalizace. Hospitalizovaným klientům jsou zde k dispozici samostatné pokoje, ale rovněž je možné absolvovat pobyt s doprovodem (se stravou nebo bez stravy), stejně tak pobyt na výslovnou žádost pacienta (se stravou nebo bez stravy). Nadstandardní pokoje nejsou na oddělení dostupné.

Pracoviště poskytuje lečebnou i diagnostickou zdravotní péči klientům s traumaty očnice a bulbu, onemocněním rohovky, zánětem živnatky, diabetickou retinopatií a jejími komplikacemi, také s arteriálními a venózními okluzemi sítnice, dalšími onemocněními sítnice, makulárními degeneracemi nebo glaukomy (zelený zákal) či katarakty (šedý zákal).

Personál:

Nedílnou součástí očního oddělení jsou jeho zaměstnanci, v tomto případě jsem o devět lékařů, devatenáct pracovníku středního zdravotnického personálu, z čehož mají dva vysokoškolský titul.

Ambulantní část:

Oddělení nabízí široké spektrum služeb ve všeobecné a přijímové ambulanci i v navazujících ambulancích specializovaných (dětská poradna, glaukomová poradna, uveální poradna, makulární poradna, diabetologická poradna a konziliární ambulance). 

Realizovaná vyšetření v rámci očního oddělení:

  • OCT - optická koherentní tomografie
  • vyšetření tloušťky rohovky prostřednictvím pachymetrie
  • fluorescenční angiografie
  • vyšetření zorného pole pomocí perimetrie
  • ultrasonografické vyšetření očního kloubu

V rámci nadstandardních služeb jsou na oddělení prováděny výkony plastické chirurgie (oční víčka), odstranění drobných milií, veruk, kožních lézí a xantelasem

Funkci primáře očního oddělení vykonává MUDr. Pavel Pernica. Zástupkyní primáře je MUDr. Barbora Simkovičová.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.