MUDr. Šárka Ševčíková

MUDr. Šárka Ševčíková

Žádné recenze
Ohodnotit
Londýnská 160/39, Praha, Praha (kraj) Zobrazit mapu
Obvykle odpoví do 48 hodin
MUDr. Šárka Ševčíková
MUDr. Šárka Ševčíková
Žádné recenze

Informace

  • 400 návštěv profilu

MUDr. Šárka Ševčíková je absolventkou 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Promovala v roce 2003, posléze navázala atestací v oboru dermatovenerologie. Paní doktorka působí na dermatovenerologickém oddělení Fakultní nemocnice v Praze - Motole a taktéž v týmu dermatologického oddělení Institutu klinické a estetické medicíny - Asklepion v Praze 2.

Paní doktorka se věnuje celému spektru výkonů v rámci své odbornosti. V Asklepionu se, mimo jiné, specializuje na diagnostiku a léčbu kožních nádorů.

U pacientů pomocí digitálního dermatoskopu provádí kontrolu a diagnostiku pih, pigmentací a mateřských znamének pro včasný záchyt možných basaliomů a melanomů. Některé kožní pigmentace mohou být jen estetickým problémem, mnohé je ale nutné včas diagnostikovat a odstranit především ze zdravotních důvodů - pokud se potvrdí, že jde o kožní nádor.

Při záchytu bazalionu Institut klinické a estetické medicíny Asklepion nabízí zcela unikátní léčbu. Jde šetrnou metodu, která pacienty ušetří chirurgického výkonu a jizev, pomocí fotodynamické terapie s aplikací Metvixinu.

Tento léčebný postup Asklepion začal v ČR používat jako první, odborné práce týmu lékařů z Asklepionu o léčbě bazaliomu touto metodou byly uveřejněny v řadě prestižních vědeckých časopisů a tým doc. Šmuclera byl za vývoj této metody v roce 2008 oceněn i prestižní Cenou ministra zdravotnictví ČR za vědu a výzkum.

Při běžném odstranění bazaliomu laserem světelný paprsek odstraní všechny buňky, staré i nové, zdravé i nezdravé. Při cílené fotodynamické terapii se nejprve bazaliom natře krémem Metvix, který obsahuje kyselinu aminolevulovou. Po cca 3 hodinách působení se krém vsákne výhradně do nádorových buněk, zdravých si nevšímá. Poté je nádor po dobu 20 minut nasvícen laserem (červeným světlem) - který „zaútočí" pouze na stárnoucí struktury kůže, které mu kyselina aminolevulová označila. Zhoubné buňky do 14 dnů pak odumřou a samy odpadnou.

Při odstranění bazaliomů fotodynamickou terapií nádory z kůže mizí snadno, bez bolesti a jakýchkoli jizev. Léčbu je možné absolvovat kdykoli, při chemické reakci nevznikají žádné nebezpečné sloučeniny, jak tomu je u jiných typů onkologické léčby. Zhoubné buňky bazaliomu v tomto případě zabíjí zcela neškodný kyslík.

Zhoubné melanomy touto metodou odstraňovat nelze, u těch je třeba výhradně chirurgické řešení.

Pravidelnou kontrolu pih, pigmentací a mateřských znamének byste neměli podceňovat. Pro preventivní vyšetření pigmentací kůže se můžete s důvěrou obrátit i na MUDr. Ševčíkovou, která je specialistkou na tuto problematiku v rámci Asklepionu - Instutitu klinické a estetické medicíny.

Pro konkrétní volný termín Vašeho ošetření nás prosím kontaktujte.

První návštěva zdarma:

  • Ne

Obrázky (2)

Kliniky

Požádejte: MUDr. Šárka Ševčíková o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!