Slezská nemocnice - Chirurgie

Slezská nemocnice - Chirurgie

Žádné recenze
Ohodnotit
Olomoucká 86, Opava, Moravskoslezský kraj
Slezská nemocnice - Chirurgie
Slezská nemocnice - Chirurgie
Žádné recenze

Informace

Chirurgické oddělení Slezské nemocnice v Opavě poskytuje svým pacientům komplexní chirurgickou péči, a to v rozsahu celé všeobecné chirurgie.

Oddělení se vyznačuje nepřetržitým provozem. Prioritou oddělení je maximální spokojenost pacientů, oddělení také klade velký důraz na komunikaci s pacienty.

Zmíníme také, že místní lékaři a sestry se neustále vzdělávají, aby mohli pacientům i nadále poskytovat kvalitní péči s využitím nejmodernějších poznatků medicíny. Tito odborníci v rámci programu celoživotního vzdělávání absolvují odborné stáže na jiných pracovištích, dále se také účastní odborných seminářů a kongresů.

Oddělení také slouží jako výukové pracoviště pro studenty Lékařské fakulty Univerzity Karlovy či studenty Slezské univerzity.

Současným primářem oddělení je MUDr. Jiří Hájek, jeho zástupcem MUDr. Petr Rybka. Post vrchní sestry zastává Bc. Dana Ellerová.

Chirurgické oddělení se skládá jak z lůžkové, tak z ambulantní části.

Lůžková část

Součástí oddělení je hned několik lůžkových jednotek. Jedna z nich je vyčleněna pro muže, další pro ženy, součástí pracoviště je i jednotka zaměřená na dětské pacienty. Zmínit musíme také jednotku zaměřenou na úrazovou a aseptickou chirurgii. Chirurgické oddělení také často spolupracuje s JIP.

Ambulantní část

K oddělení náleží také několik ambulancí, včetně těch specializovaných. Jednotlivé ambulance se nacházejí v pavilonu V, konkrétně pak v přízemí. Nutno zmínit, že ambulance navazují na ambulance dalších specialistů.

Činnost převazové ambulance je zaměřena na léčbu ran, které se špatně hojí, případně na léčbu kožních defektů. K tomuto účelu jsou využívány nejmodernější terapeutická krytí a moderní metody čištění těchto ran. Tato ambulance se specializuje například na léčbu bércových vředů, komplikovaných pooperačních ran či na léčbu syndromu diabetické nohy.

Mezi specializované ambulance, které provozuje toto oddělení, lze zařadit flebologickou, traumatologickou, stomickou či proktologickou poradnu. Zároveň zde však funguje i poradna pro onemocnění prsu či cévní poradna.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne

Hlavní zákroky

Léčba křečových žil

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související zákroky