Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Ostrá bolest a rozestup po abdominoplastice

Lucie_eho_ova
26. 7. 2022 · Poslední odpověď: 21. 6. 2023

Dobrý den.

V březnu 2022 jsem podstoupila floating abdominoplastiku. Byla mi sesita diastáza a kýla. To, že zatím stále mám mezi pupikem a jizvou ,,val" zatím neřeším, ač to vypadá velmi ošklivě - otok to není, je vidět, že je to kůže (zkusila jsem i lymf. masáž). Ale cca 2 měsíce po operaci jsem začala cítit velmi ostrou bolest od pupku dolů v místě sešitých svalů. Stalo se to z ničeho nic večer při ulehnutí do postele. Uvažovala jsem i o pohotovosti, jelikož jsem bolestí opravdu ,,syčela". Rozhodla jsem se to ale přečkat. Po asi 20 minutách bolest ustala. Objevovala se pak nárazově další zhruba 2 týdny. Vždy velmi ostrá bolest, jak kdyby mezi svaly projela žiletka. Pás jsem poctivě nosila a nic jsem nezvedala, nenamáhala se. Vydržela jsem a počkala na kontrolu 3 měsíce po operaci. Operatér řekl, že ostrá bolest bylo asi jen ,,voodoo" a že je výsledek pěkný. Přitom od pupku dolů mám bříško vyklenuté, fyzioterapeut potvrdil rozestup na 3 prsty. Lékař mě ani neprohmátl, konstatoval to jen že si mě prohlédl vestoje. Diastázu si umím od fyzio zjistit sama. Po lehnutí na záda po vložení prstů mezi svaly, zvedám hlavu a cítím, jak se svaly k sobě přibližují. Opravdu do mezery v klidu vložím i 4 prsty. Za operaci jsem dala 60tis a odpověď operatéra, že je vše v pořádku ve mně vyvolala velkou nedůvěru a už se mi nechce jít znovu na další konzultaci, když při kontrole po těch 3 měsících řekl, že je vše super. Mám ale zkrátka pocit, že ta ostrá bolest bylo rozjetí stehů. Jen se bojím, že když půjdu k jinému lékaři, tak mě pošle spíše k psychiatrovi, když je vlastně břicho v lepším stavu než před abdomino a řekne mi, co chci vlastně řešit, když už přicho nemám tak vyvalené jako před a převis nemám? Ale přecijen jsem za to dala nemalé peníze. Prosím o radu, jak se k takovým případům staví jiný lékař, když jde někdo ,,reklamovat" práci druhého? Velice děkuji za případné reakce. Foto přikládám

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den vážená paní,

po operaci převislého břicha a diastázy se může stát, že sešití diastázy povolí a tato se obnoví. Příčinou může být povoleny steh, většinou však steh zůstává pevný ale "prořízne" se přes sešité svaly a ty se znovu rozestoupí. Hojení sešitých svalů trvá dlouho a osobně doporučuji plnou zátěž břicha s posilováním svalů břicha nejdříve půl roku po operaci, do té doby doporučuji nosit na cvičení a práci pás a břicho zatínat co nejméně.
Další korekce je možná ale musí se provést s odstupem času (minimálně cca 6 měsíců po první operaci) a svaly se musí k sobě znova sešít.
Tři měsíce po operaci při recidivě diastázy nelze vinit operatéra, že něco udělal špatně, jeho postup byl nejspíše v pořádku, také prudký nástup potíží se silnými řezavými bolestmi spíše napovídají, že se z nějakého důvodu "prořízly" svaly přes steh. Nicméně jeho reakce při vyšetření a hodnocení Vašich potíží asi také není zcela korektní.
Rozhodně bych ho na Vašem místě kontaktoval znova s žádostí o návrh dalšího postupu. Pokud odmítne, nebo se na to necítíte, pak můžete kontaktovat jiného plastického chirurga, určitě nikdo nebude mít problém Vás vyšetřit a domluvit další kroky.

S pozdravem

M. Molitor, Art Ethic Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
FORMÉ Clinic
Praha . 21. 6. 2023
Dobrý den. Určitě by jste měla zkusit si ještě promluvit s Vašim lékařem. Věříme, že se domluvíte. Pokud ne, neváhejte nás kontaktovat a domluvíme konzultaci na naší klinice. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 1. 8. 2022
Dobrý den,
souhlasím, doporučuji kontaktovat svého lékaře a domluvit termín kontroly.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 30. 7. 2022
Dobrý den,
ostrou bolest ani po rozestupu diastázy byste neměla pociťovat. Většina pacientek po operaci břicha trpí bolestmi zad, které souvisí s nutností chodit v předklonu první týden po operaci. Většinou se tyto potíže pomocí pohybové aktivity a cvičení upraví. Po abdominoplastice jsou nutné pravidelné kontroly u vašeho lékaře. Zpevnění břišní stěny a výsledný stav je závislý na mnoha faktorech, nejen na samotné operaci, ale i na správném držení těla, objemu břicha uvnitř dutiny břišní atd.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 10. 2008
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2019
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 3. 2017
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 11. 2016
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 10. 2023
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 10. 2022
Abdominoplastika
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 6. 2013
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 2. 2015
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 3. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi