Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otevření rány po abdominoplastice

irei
30. 5. 2011 · Poslední odpověď: 15. 6. 2011

Dobrý den, jsem 18. den po abdominoplastice, zhruba 9. den se v prostředku jizvy vytvořil otvor, denně jsem jezdila na proplachování a desinfekci, nyní ránu sprchuji a desinfikuji sama. Problém je v tom, že se v ambulanci střídají lékaři a každý z nich se k problému staví odlišně (další ATB ano/ne, sešití rány ano/ne a další... snažila jsem se to popsat v předchozím dotazu, ale někam mi zmizel). Nyní jsem dobrala ATB, zítra bych měla začít brát další. Zajímalo by mě, zda je vhodné sešití rány a kdy - nechci čekat, až se sama zhojí - mám dvojčata, potřebuji fungovat co nejdříve. Lékaři k tomu zaujímali různé postoje, můj operatér se bohužel připravuje na atestaci, takže se s dotazem nemohu obrátit na něho. Výkon hradila zdravotní pojišťovna, ale pokud lékaři zítra opět vyjádří odlišné názory než při poslední kontrole, ráda bych kontaktovala nějaké soukromé zařízení - na kolik by přibližně vyšla konzultace a léčba?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 2. 6. 2011
Nejlepší odpověď
Sám život, tedy i ostatní pacientky potvrzují naše doporučení - mít trpělivost a vše projednat na profesionální úrovni. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Hradec Králové . 30. 5. 2011
Dobrý den,
zdá se, že kožní defekt není příliš velký. Z fotografie ale nelze dost dobře posoudit, jaký je stav podkoží a jak je velká sekrece z rány. To jsou důležitá vodítka při indikaci k sekundární sutuře rány (znovusešití).
Se srdečným pozdravem Martin Kloud
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
MUDr. Robert Remeš
Chrudim . 30. 5. 2011
Dobrý den. Pokud lze posuzovat podle snímku, čeká Vás ještě dlouhé hojení a nelze nic uspěchat. V mém zařízení poskytuji péči v obdobných případech bez úhrady pacientkou. Délku hojení dopředu odhadnout nedokáži. Bude však určitě v řádu týdnů. Nashledanou, dr. Remeš

Související dotazy

Rozpad rány po abdominoplastice

TyVo
4. 9. 2020 · Poslední odpověď: 9. 9. 2020

Dobrý den. Dnes jsem 12. den po abdominoplastice. Mám komplikované hojení rány. Nejdříve se mi udělal hematom od jizvy v podbřišku směrem k pupíku do trojúhelníkového tvaru a počínající nekroza a včera už se mi rána u jizvy rozpadla a otevřela. Přidávám foto 11. den po operaci. Chtěla bych se zeptat, jestli mohu nějak podpořit hojení, zde máte zkušenost třeba s HydroGelem a HydroCleanem? Není to zrovna levné, ale pokud by mi to mohlo pomoci, nemám problém do toho investovat. Jinak můj operatér je ke mě velice milý, zajímá se, vše mi vysvětlí, jezdím na pravidelné kontroly a důvěřuji mu, ale teď má dovolenou, tak se zeptat nemohu a chtěla bych vědět i více názorů. Na ránu se při převazech nic nedává, jen vyčistí a dá se krytí s borovou vodou. ATB prý zatím také nejsou potřeba, že rána je čistá a teploty nemám. Je pravda, že se cítím velice dobře a nemám ani žádné bolesti. Ještě by mě zajímalo jak dlouhou dobu se taková rána bude hojit? Myslíte, že se rána rozpadne ještě více? Vůbec nevím, co mám ještě očekávat. Všem moc děkuji za odpovědi.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 9. 9. 2020
Dobrý den,
souhlasím s kolegyní.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
Klinika YES VISAGE
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2020
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 7. 2018
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 5. 2023
Labioplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 9. 2019
Labioplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 3. 2015
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 6. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 5. 2022
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 2. 2008
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 2. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi