Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otevření rány zmenšení a modelace prsou

lucy277525
21. 3. 2015 · Poslední odpověď: 31. 3. 2015

Dobrý den, měsíc po operaci se my dnes otevřela rána pod bradavkou a vytéká my z rány hustá žlutá tekutina.Mám to cele zarudlé Na kontrole u mého operatéra mě bylo řečeno že se jedná o tukovou nekrózu že to je běžné . Ránu vyčistil a pouze slepil náplastí řekl že to musí samé vytékat.

Chtěla jsem se zeptat jestli je to normální mám dát na radu operatéra a nechat to jak to je?

Děkuji za radu.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 22. 3. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den, tato komplikace může být, příčiny jsou již uvedené v předchozích příspěvcích. Mimo jiné jsem opakovaně již viděl po měsíci reakci na vnitřní stehy a vedlo to k podobnému stavu (většinou se neuzavře do té doby než se odstraní vnitřní stehy). Důležité jsou nyní převazy chirurgem-operatérem, pravidelné kontroly a přeléčení antibiotiky. Rána se stáhne a s odstupem doby bude možná korekce. S pozdravem Dr.Horyna Pavel
Dobrý den
Souhlasím s primářem Viskem je třeba počítat s tím nelze vyloučit i reakce na stahy nebo infekce věřím ze Se váš lékař o vás stará dobře pokud ne ! doporučuji navštívit pracoviště vyššího typu v Praze jsou nemocnice na Bulovce Plasticka chirurgie nebo Fnkv klinika plastické chirurgie
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 22. 3. 2015
Plně souhlasím s kolegou Víškem. Já bych to pak korigoval ne dříve než rok po zhojení. Je to smůla, takováto komplikace, ale zřídka se to stát může. Mějte trpělivost.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM
******************

Prosím, hodnoťte naše příspěvky
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 21. 3. 2015
Dobry vecer, abych pravdu rekla, stav na foto se mi moc nelibi....Doporucila bych ster z rany, nasadit Atb, rozhodne bych nenechala Ramu takto volne..., sprchlo sla bych, koupala v repicku lekarskem, sypala Framykoin. Zasypem...... Ale Vasi lecbu musi vest Vas chirurg. Zdravi ️dr Vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená paní, není "běžné", aby vznikla tato komplikace. Pan doktor to spíše myslel tak, že ze spektra teoreticky možných komplikací je při modelační a redukční operaci poprsí nekrosa /odumření/ částí tkání jednou z nejčastějších komplikací. Může dojít k odumření v hloubce ležících tkání /tj. tukové tkáně/, také může dojít i k odumření části kožního krytu /event. dvorce a bradavky/. Jedním z projevů nedokrevnosti těchto tkání může být i rozestup rány- což je dle fotografie Váš případ. Moje rada zní- často docházet na kontroly a převazy,a počkat na postupné odlučování na povrchu i v hloubce odumřelých hmot. Riziko zánětu v tomto terénu je velké, obvykle se na nějakou dobu nasazují antibiotika. Až, po řadě týdnů, dojde k odloučení nekrotických hmot a zklidnění oblasti, chirurg rozhodne o resutuře, tedy znovusešití defektu. Je to běh na dost dlouhou trať a pak je potřeba počítat s možností vzniku ne zrovna hezkých jizev, což bude důsledek tohoto sekundárního jizvení. Pokusím se Vás z dlouhodobého pohledu potěšit, pak po skončení hojení a jizvení je možno, opět s delším časovým odstupem, jizvu chirurgicky upravit. Prosím, vydržte.
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 5. 2023
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2018
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 5. 2019
Zmenšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 11. 2016
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2009
Zmenšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 1. 2022
Zmenšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 12. 2013
Zmenšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 3. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 10. 2022
Zmenšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 4. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi