Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jaký režim po abdominoplastice?

Evka26
21. 7. 2010 · Poslední odpověď: 16. 8. 2010

Dobrý den. Především se prosím neleknětě závalem mých dotazů... :) Chtěla jsem se poptat... jsem měsíc po abdominoplastice a sešití břišních svalů. Bříško je stále oteklé, především ve spodní části. Za jak dlouho asi opuchlina odpadne a bude bříško ploché? Na podzim mě čeká soutěž, kde bych chtěla mít bříško už ve formě. Myslíte že je to reálné? Je vhodné už ted břišní svaly zatěžovat posilovacími cviky, nebo mám raději ještě počkat? Mám i po 4 týdnech stále nosit stahovací pás nebo alespon stahovací kalhotky, když opouchlina stále nemizí? Jaké jsou nevhodnější metody za zjemnění a zbělení jizvy? Mám navštěvovat laser? Také bych se chtěla zeptat, zda je vhodné po abdominoplastice piercing v pupíku. A jestli není problém, tak kdy asi po operaci mohu vpich uskutečnit? Piercing jsem měla už před operaci a bylo mi velkým překvapením, když jsem po odlepení náplasti zjistila, že mi můj operatér ponechal původní dírku asi tak 2.5 cm. pod nově umístěným pupíkem.
Co s těmito dírkami? Zarostou a za jak dlouho asi? Operatér mi po operaci sdělil, že je dobře, že mi byly břišní svaly sešity, že by do budoucna hrozily zdravotní problémy... Můžu prosím vědět jaké? Omlouvám se, za vlnu dotazů... Vzhledem k tomu, že k mému operatérovi je to celkem dost daleko od mého bydliště, kontrola po operaci se už nekonala, tudíž se mi otázky nahromadily a proto se obracím na vás.... :) Předem díky za odpovědi. Eva

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 23. 7. 2010
Dobrý den,

zasílám odpovědi v bodech:
1/ Břicho by po měsíci nemělo být již příliš oteklé. Měla by navštívit svého operatéra aby vyloučil možnost určité komplikace, které se říká serom, tedy vytvoření tekutiny v podbřišku v prostoru těsně nad jizvou. Tohle internet nemůže vyřešit.
2/ Po rekonstrukci svalů je nutné fyzické šetření po dobu 6 týdnů od operace.
3/ Při nekomplikovaném hojení doporučuji svým pacientkám po abdominoplastice nosit elastický pás po dobu 4 týdnů.
4/ Do ukončení 3. měsíce od operace je pro jizvy dobré aplikovat tzv. biolaser 2x/týden. Také je dobré na jizvu nanášet silikonový gel, preparát Dermatix-Si-Gel, po dobu 2 měsíců od operace.
5/ Plná svalová zátěž možná /postupně/ po 6 týdnech od operace.
6/ Nový piecing je možný po 6 měsících od operace.
7/ Vysvětlení - břišní stěna se operací vypíná a posunuje směrem dolů- v tomto případě tedy o těch 2,5 cm.
8/ Dírky po piercingu samy nezarostou, malým chirurgickým výkonem v lokální anestezii se tunel musí vyříznout a dírky teprve pak sešít.
9/ Sešitím diastasy přímých břišních se předchází, ve starším věku, vytvoření kýly, hlavně v oblasti pupku.

S pozdravem,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.
Premium
Chrudim . 22. 7. 2010
Dobrý den. Jsem trochu překvapený, co všechno jste se ohledně operace a pooperační péče nedozvěděla již dříve. Možná se Vám budu zdát nepříjemný, ale chcete-li co nejlepší výsledek, nehleďte na vzdálenost a chtějte tyto odpovědi osobně od svého operatéra. Nikdo jiný Vám je lépe nezodpoví. Nashledanou, dr. Remeš
Klinika GHC Praha
Praha . 21. 7. 2010
Dobrý den Evo,
děkujeme za Váš dotaz a vzhledem k jeho komplexnosti bychom Vás rádi pozvali na vstupní prohlídku u dermatoložky Kliniky GHC a konzultaci s plastickým chirurgem, v rámci kterých je možnost zodpovědět Vaše dotazy a nabídnout Vám řešení, příp. vysvětlení. Vstupní konzultace s dermatologem činí 600,-Kč. Váš odpovědný přístup k pooperační péči o bříško se Vám zajisté vyplatí. V otázkách přímo souvisejících s provedenou operací Vám v každém případě doporučujeme kontaktovat Vašeho operatéra, zejména v případě, že jste ještě neabsolvovala kontrolu po zákroku.
K objednání jsme Vám k dispozici

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC,



Ivana Műllerová
Client Care Manager
Klinika GHC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2008
Niťový lifting
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 7. 2011
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2016
Facelift
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 7. 2017
Modelace prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 6. 2017
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 9. 2012
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 12. 2012
Facelift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 3. 2015
Injekční výplně
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 11. 2013
Botulotoxin
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi