Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!

Jaký režim je nutné dodržovat po faceliftu?

FAQ · Vytvořeno: 12. 4. 2011 · Aktualizace: 21. 7. 2017

Jsem poměrně dost pracovně vytížená. Musím po operaci dodržovat zvláštní režim, používat speciální pomůcky nebo pleť nějak ošetřovat?

4 odpovědi

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie

  Nejlepší odpověď
  20. 11. 2015 ·

  769 odpovědÍ

  Důležitá je monitorace teploty, bolesti nebo zarudnutí, také dostatečný příjem tekutin a užívání léků dle ordinace lékaře. Dále první týden - 24hod. nosit elastickou bandáž, přikládat studené obklady, spát na zádech v polosedě, vyhýbat se předklonům a větším pohybovým aktivitám, 3. pooperační den lze umýt hlavu (dětský šampon), rány potřít dezinfekčním roztokem. Druhý týden – stehy ponechány do 10-14 dnů, otoky a modřiny (normální původní jev) obvykle zmizí do 2-3 týdnů. Během prvních dvou měsíců neprovádět kosmetické masáže obličeje, opalování je možné až po vyblednutí jizvy, dřív s faktorem 50.

  prim. MUDr. Martin Molitor, PhD - primář plastické chirurgie Kliniky YES VISAGE

 • MUDr. Tomáš Ventruba

  21. 7. 2017 ·

  8 odpovědÍ

  http://v-clinic.cz/zakroky-a-sluzby/oblicej/facelift/
  S pozdravem Tomáš Ventruba

 • Prim. MUDr. Alena Schmoranzová

  30. 8. 2012 ·

  54 odpovědÍ

  Po operaci doporučuji používat obličejový návlečk, který slouží jako jakási dlaha na vše co jsme spravili pod kůží . tento návlek je možné nosit v soukromí .
  Obličej chráníme před sluncem .

 • MUDr. Jiří Borský Ph.D.

  22. 4. 2011 ·

  31 odpovědÍ

  Po operaci následuje krátká hospitalizace cca 1-2 dny. Obvaz se nosí asi 5-7 dní, dále již jen elastický návlek a následuje péče o jizvy. Vše se domluví individuálně při kontrolách u operatéra.

Hledat další dotazy

Podobné dotazy

Informace, které se objevují na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit vztah mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty nebo služby.