Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Široká jizva po abdominoplastice

tyna228547
27. 10. 2014 · Poslední odpověď: 10. 11. 2014

Jsem dva měsíce po abdominoplastice a mám tvrdé hrudky v jizvě a jizva je místy širší než by měla být.na kontrole u lékaře jsme byla celkově 3x,byla jsme po týdnu od operace,pak na vyndání stehů a pak ted na dvou měsících a tím veškerá péče pana doktora končí,na kontrolu už nemám chodit.na jizvu mi řekl,že jí má někdo až 4cm širokou a na hrudky nic,že s tím nemám nic dělat ani mazat.chtěla jsem se tedy zeptat,jestli pomůže nějaké masírování nebo něco?už jsme tady jednou psala,že jizva je vysoko,na to mi pan doktor řekl,že se vytáhla nahoru(mám ji takovou od začátku).a nad pupkem mám nedostatečně kůži vytaženou(na to mi řekl,že by mi stáhl i prsa),takže je stejně volná,pod prsy se mi dělají z volné kůže varhánky.myslím,že jak udělal jizvu vysoko,tak se kůže nemohla dostatečně napnout a co ted s tím?v panu doktorovi jsem se spletla,zaplatila jsme za to a efekt nic moc,asi na nějakou reklamaci člověk nárok nemá a pokud jo,tak by ji stejně pan doktor musel uznat,což neuzná.mrzí mě,že člověk podstupuje operace,nestojí to zrovna málo peněz a pak vypadá skoro stejně jako před.tak nevím jestli mám jít za čas na novou a taky si na to opět ušetřit a vlastně dát za jednu a tu samou operaci 2x tolik,nebo co člověk vůbec má dělat?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 28. 10. 2014
Nejlepší odpověď
Přeji pěkný den. Je mi opravdu líto, že jste zklamaná z výsledku. Abdominoplastika - čili plastika břicha - je velmi efektní zákrok se standardně dobrými výsledky. Proto je to o to větší škoda. Nicméně není člověka na světě, který by byl neomylný a přičteme-li k tomu vliv různých ostatních faktorů ( typ hojení, rozsah předoperačního nálezu aj.), pak se čas od času každému operatérovi stane, že ne všechny výsledky jsou zrovna na jedničku. To je jedna stránka věci. Druhou, tou neodpustitelnou, je jednání operatéra ( ale často naopak i pacienta ) v okamžiku, kdy se něco podobného odehraje. Řečeno krátce. Stát se může, ale vyřešit se musí. Domluvit se na oboustranně vhodném řešení je alfou a omegou následného řešení vzniklého problému. Vzít peníze a pak se při problémech snažit rychle nešťastného nebo nespokojeného pacienta zbavit, je jednání naprosto neodpustitelné. Ale jak jste se sama osobně přesvědčila, i mezi lékaři jsou lidé různí. Jsou tu ale i mnozí, kteří jsou hrdí na svůj titul a na to, že jsou a mohou být plastickými chirurgy. Z toho důvodu se pak snaží i v těchto složitých případech pomáhat jiným pacientům než těm svým, přestože přejímají část rizika za někoho jiného. Je-li pro vás časově a vzdálenostně dostupná Ostrava, pak se vám budu rád osobně věnovat a budu se vám snažit po všech stránkách pomoct. Budete-li mít zájem, kontaktujte mne na mém osobním emailu: . Zdravím vás a budu očekávat vaši případnou odpověď nebo kontakt. MUDr. Otakar Lucák, plastická chirurgie
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 29. 10. 2014
Moc pěkně se vyjádřil kolega Lucák. Otázka opravdu je jaký operační postup byl použit. Celkově se však mohu k situaci vyjádřit po osobním vyšetření, nejen současného stavu, ale i anamnesy(předchorobí) celé situace. Někdy je to těžké, protože často ke stížnostem vede nespokojenost s výsledkem a ne řádné vedení operačního postupu. Jako soudní znalec si situaci snažím nechat vysvětlit oběma stranami, abych pak zhodnotil výsledek.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM


Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den paní Týno,je stejně jako kolegovi líto,že efekt operace plastiky břicha je pozměněn tvarem a zřejmě vývojem vyzrávání jizvy. Většinou je třeba o jizvu ještě po operaci po nějakou dobu pečovat. Nabízím proto možnost - pokud máte zájem o osobní kontrolu a zahájení péče o jizvu, kdy ještě je možnost s jizvou pracovat- prosím kontaktujte mne. Byla by opravdu škoda mít po operaci a znovu se trápit. Konzultace je zdarma. Zdraví MUDr. L. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 9. 2013
Abdominoplastika
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 9. 2012
Abdominoplastika
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 1. 2013
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 5. 2009
Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 6. 2015
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 6. 2015
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 7. 2009
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 6. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 5. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi