Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Pálení jizvy po abdominoplastice

Blanka
24. 6. 2009 · Poslední odpověď: 1. 7. 2009

Dobrý den. Ráda bych požádala o radu. Jsem nyní 13 dní po abdo + lipo kyčelní oblasti. Při kontrole mi lékař řekl, že jizva a celý stav je v pořádku. Nicméně - začala mě dost jizva pálit a netuším, jestli je to běžný stav. Jizva není zčervenalá, zhnisaná, nic, vypadá dobře. Ale prostě hoodně pálí, dělá mi to problémy i při chůzi (dost táhne). Stehy mám samovstřebávací, jizvu dle pokynů sprchuji (ale nevím, mám-li již promazávat). Poté desinfikuji, překrývám náplastím, sterilními čtverečky a potě kompresní prádlo (vše dle doporučení operatéra). Může být problémem i to, že již v tuto dobu dost sedím (tudíž hovím bříšku - v tomto stavu jizva v podstatě nebolí) a potom tedy ve vzpřímeném stavu mám "problémy"? Moc díky za váš čas a případnou radu, Blanka

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 1. 7. 2009
Vážená paní,
na prvním místě dodržujte pokyny operatéra, předpokládám, že k němu docházíte pravidelně na kontroly a převazy. Právě ty kontroly jsou prevencí pooperačních komplikací, případně vznikají-li, může na ně chirurg okamžitě reagovat. Pokud si nejste jistá svým stavem, jste laik, objednejte se na další převaz. Některé nepříjemné vedlejší pocity mohou někdy přetrvávat i několik týdnů. Rámcově se dá říci, že si pečujete o ránu docela dobře. Promašťování jizvy je vhodné až tak po 3 týdnech a později.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

Související dotazy

Bolest šitého svalu po abdominoplastice

werca
20. 11. 2020

Dobrý den, před dvěma měsíci jsem podstoupila abdominoplastiku s šití diastasy a lipo boků. Hojení a vše probíhalo dobře. Po měsíci jsem sundala stahovací pás, teď ještě nosím stahovací prádlo. Poslední týden mě ale začal bolet ten šitý sval, dole v podbřišku z pravé strany, bolest je to taková jakoby se to trhalo. Nic namáhavého nedělám, necvičím, kontrolu mám až za pět měsíců, lékař mi řekl, že není možné aby se sval rozjel. Neví, co a čím by to mohlo být? Děkuji za odpověď. Veronika

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 5. 6. 2007
Zmenšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 7. 2015
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2021
Abdominoplastika
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 9. 2012
Abdominoplastika
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 1. 2013
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 5. 2009
Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 6. 2015
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 6. 2015
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 11. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi