Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nehezká jizva po abdominoplastice

Petrapetule
22. 6. 2015 · Poslední odpověď: 24. 6. 2015

Dobrý den jsem půl roku od abdominoplastiky, měla jsem serom a z rány mi vytékala voda, tzn nemohla jsem jizvu příliš namáhat a nemasírovala jsem. ted již měsíc poctivě masíruju tlakovou masáží,ale jizva je na dotek taková jako by hutná a tuhá a cítím veliké hrboly uvnitř ... myslíte že i po takové době má ještě smysl masírovat, že se jizva může zlepšit? děkuji petra

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Prostějov . 23. 6. 2015
Zdravím, řada kolegů Vám psalo názor.
Věřit. Vše má smysl.
Obecně jizvy zraje do jednoho roku.
Důležité, kde jsou nerovnosti, kde jsou hrboly, co je tuhé.

Důležité jsou tlakové masáže, biolampa, laser, gely s obsahem vitamínu A, E, kůra Wobenzymu. Na srovnání možná třeba i liposukce podkožní vrstvy a nebo naopak na propadliny doplnit tuk. Není to vše 100%. Je to operace nejrozsáhlejší plochou a každý se hojí individuálně. Musíte si srovnat, jak to vypadalo před výkonem a po výkonu a dívat se na vše pozitivně a optimisticky.

Domluvte se s operatérem, do roku máte ještě čas.
Dobrý den, abdominoplastika patří k největším plastickým operacím. Péče o jizvu trvá minimálně 6-12 měsíců. Navrhuji navštívit Vašeho operatéra a vše s ním důkladně probrat. Přeji hodně trpělivosti a zdravím JB
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dodnes den
Je řada způsobu jak můžete jizvu ošetřit . Doporučuji navštívit naši popčku klinika YES Visage Praha 2 dermatologii k posouzení a návrhy k vyřešení .
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 22. 6. 2015
Tlakové masáže, komprese, silikonové ploténly na jizvu do roka určitě pomohou. Po roce lze teprve korigovat jizvy. Já bych to dříve asi neprováděl. Ideální je korekci provést na pracovišti operatera. Je to jednak lepší, protože on ví, "jak to vypada uvnitřů a mělo by to být vzhledem k pooperačním komplikacím z původního výkonu méně ekonomicky náročné. Nebo, já bych to asi tak dělal....

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 22. 6. 2015
Dobrý den,
tlakové masáže mají rozhodně smysl, rovněž nošení kompresivních kalhotek, ale pokud chcete rychleji jizvu zlepšit, doporučujeme CO2 frakční laser. zdraví Dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená paní, abdominoplastika je poměrně velká operace, jak z pohledu vlastního zákroku, tak z pohledu pooperačního období. Serom obvykle vzniká, pokud pacient v prvém pooperačním týdnu nedodrží téměř klidový pooperační režim, při kterém je pozice v sedě zakázána. POhyby v rámci zajištění osobní hygieny jsou možné. Pak se rozpouští podkožní tuková tkáň a vznikne tam žlutavá, čirá tekutina- serom. tahle věc pak zkomplikuje a prodlouží hojení. Dlouhodobým následkem jsou pak potíže, které popisujete. Po cca 6 měsících je jizva již stabilizovaná, téměř definitivní, nemyslím, že by nějaké masáže mohly pomoci. Pokud je jizva nepříznivá, doporučuji vyčkat po dobu 1 roku od operace a pak provést chirurgickou korekci. Ta již bývá obvykle úspěšná. Napsal jsem pár teoretických vět, Vaši reálnou situaci musíte prodiskutovat s Vaším původním operatérem.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Abdominoplastika
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 9. 2012
Abdominoplastika
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 1. 2013
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 5. 2009
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 6. 2015
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 11. 2014
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 7. 2009
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 6. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 5. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi