Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Riziko posunu síťky v břiše

eny
12. 9. 2009 · Poslední odpověď: 16. 9. 2009

Dobrý den,jsem po operaci břicha 3týdny.Mám voperovanou síťku..Byla jsem nadšená,že budu mít zpevněné svaly a tím pádem se mi rozestup znovu neudělá..Ale nevím jak tam ta síťka jinak funguje,jestli je síťka přišitá ke svalům a nebo je tam volně a musí prorůst...Nikde nemůžu o tom nic najít...Mám strach aby se mi síťka např. v břichu nepohnula...Moc děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Zdena Talábová
Hradec Králové . 16. 9. 2009
Nejlepší odpověď
Váš operater Vám jistě musel vysvětlit, proč ve Vašem případě bude při abdominoplastice užita síťka, která není běžnou součástí operace, spolu jste museli i zvažovat vhodnost použití tělu cizorodého materiálu....Síťka je pochopitelně přišita.Zdravím Talábová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 16. 9. 2009
Vážená paní,

chirugická síťka se všívá na a do svaloviny přední stěny břišní v situaci velké a obvykle recidivující kýly a nebo v situaci, kdy na velké ploše je svalovina přední stěny břišní významně zeslabena a kýla hrozí. Jde o plošné zpevnění přední stěny břišní, nikoli její sešití a rekonstrukci. Proto od této operační techniky nelze čekat významnou změnu tvaru břišní stěny, jde o její zpevnění. Samozřejmě tvar břicha ovlivňuje také obsah dutiny břišní, výška podkožní tukové tkáně a elasticita či neelasticita kožního krytu. Tohle vše a mnoho jiných informací Vám měl sdělit Váš operatér již při předoperačním konzultačním vyšetření.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Praha . 12. 9. 2009
Dobrý den, síťka se používá při břišních kýlách nebo velmi oslabené břišní stěně. Nikoliv pro řešení diastasy a už vůbec ne ke zpevnění břišních svalů. K tomu je třeba jejich intenzivní posilování. Fixuje se ke spodině stehy, tedy se nemůže nikam posunout a po 6 týdnech je plně vrostlá do stěny. Ale ...Nikde o tom nemůžete nic najít... Promiňte, ale komunikujete s operatérem? To je přece první komunikace pro pacienta. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi