Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Tříselná kýla - laparoskopie - serom měsíc po operaci

CM321
22. 5. 2023 · Poslední odpověď: 25. 5. 2023

Dobrý den, jsem měsíc po operaci tříselné kýly, laparoskopicky. Pod pupkem se mi tvoří (nejspíš, dle operatéra) serom, který odtéká, někdy to je čirá tekutina, někdy nažloutlá, někdy světlejší nebo tmavší krev, cca 2-5ml denně, zvlášť pak když se v noci vzbudím na to, že spím na břichu. 3 týdny jsem měl v ráně dřen, momentálně tam už není, nicméně “dírka” po něm už zůstala a tekutina odtéká samovolně přes ní. Na třísle, kde je síťka je zcela klid, není tam žádná boule, ani bolest, břicho funguje nebýt této komplikace v podstatě plnohodnotně. Dle operatéra se jedná o běžnou komplikaci, podpořenou tím, že na břiše mám jen minimální množství tuku, bylo mi řečeno, že se jedna o sekundární hojení a je zapotřebí počkat na to, až granulace vyplní prostor pod pupkem a samo to časem přestane. Nejde prý nic dělat než čekat. Snažím se hojení podpořit alespoň kompresním pásem, klidový režimem a Wobenzynem, každý den ránu přelepuji a ošetřím betadinem aby se tam nedostala infekce. Ale je to už měsíc od operace a minimálně poslední týden nevidím žádné zlepšení. Mohu poprosit o názor?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FORMÉ Clinic
Praha . 23. 5. 2023
Nejlepší odpověď
Dobrý den. Drén jste měl zaveden 3 týdny. Týden na úplné zahojení nestačí. O ránu pečujete hezky, pokračujte. Kdyby jste měl jakékoli jiné potíže, kontaktujte operatéra, poradí Vám. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den, hojení potřebuje čas. Pokračujte v tom i nadále. V případě komplikací kontaktujte svého operatéra.
Body klinika plastické chirurgie
Premium
Kladno . 23. 5. 2023
Dobrý den, váš operatér vám řekl pravdu a vy se o ránu staráte dobře. Opravdu je potřeba počkat a dát hojivým procesům dostatek času. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 9. 2012
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 7. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2014
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2016
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 3. 2015
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 13. 7. 2021
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2021
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 27. 4. 2012
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 6. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi