Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Srůsty po abdominoplastice

LeK
4. 7. 2012 · Poslední odpověď: 4. 12. 2012

Dobrý den, jsem 2 měsíce po celkové abdominoplastice, navštěvuji rehabilitační centrum, kde mi nyní fyzioterapeut oznámil, že mám srůsty v jizvě. V sedě je jizva stále na svém místě a přes ní přepadává horní kůže, jizva je jakoby podťatá. Teď v jiných diskuzích se dočítám, že při abdominoplastice nemůže dojít ke srůstům. Tak by mne teda zajímalo, jak to tedy je. Ještě musím uvést, že jsem 3 roky po CS, řez plastiky byl veden ve staré linii CS, tak jestli spíš se nejedná o staré srůsty po CS. A zda s tím mohu ještě něco dělat mimo operaci ( na další se mi opravdu nechce ), co třeba masáže ( ukazovali mi kroužky v jizvě, přejíždění jizvy prstem v celé délce, proštípávání jizvy, někdo říká na sucho, někdo mastit, někdo silikonový gel........., nebo co třeba takové baňkování? Pokud by se jednalo i o tři roky staré srůsty. Děkuji moc. L.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den. Pokud se opravdu jedná o srůsty staré nebo nové,mazáním,masírováním nic neskazíte, ale přece jenom pokud by nic nepomohlo malý chir. zákrok jistě pomůže. Zdraví Mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 5. 7. 2012
Souhlasím s kolegy, mějte strpení. Provádějte tlakové masáže jizvy, choďte na biostimulační laser. Promazávat se má jen široká jizva, protože ta nemá vlastní mazové žlázy. Je li úzká, mazání nemá význam. Ideální je to konsultovat s operaterem a až po vyzrání jizvy lze uvažovat o chirurgickémn řešení - korekce jizvy. Jizva zraje většinou tak rok. Nespěchejte, operace na nezralé jizvě může vést opět k patologickému hojení. Zdraví Dr. Tomášek.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 5. 7. 2012
Dobrý den. Už víme, co Vám řekl fyzioterapeut. A co Vám řekl operatér? Výrazem "srůsty" se rozumí v naprosté většině srůsty mezi vnitřními orgány v dutině břišní. Ty abdominoplastika zcela jistě způsobit nemůže. Stejně jako srůsty vzniklé z jakéhokoliv důvodu, nemohou ovlivnit jizvu na kůži. Fyzioterapeut měl pravděpodobně na mysli srůsty mezi kůží a fascií, tzv. povázkou, břišních svalů. Ty při abdominoplastice vznikají, mohou způsobovat popisované obtíže a v naprosté většině odeznívají při správné péči spolu s vyzráváním jizvy. Nezmění-li se obraz po cca 1/2-1 roce, je na místě chir. řešení. Ne dříve. Překvapilo by mě, kdyby operatér při abdominoplastice neodstranil starou jizvu po SC, včetně projizveného podkoží. Tam bych příčinu tedy nehledal. Péče o jizvu je dlouhodobá starost, mějte tedy trpělivost a spolupracujte s odborníky. Dobře to dopadne, určitě. dr. Remeš.
Praha . 4. 7. 2012
Dobrý den, nejvíce informací by Vám měl dát operatér. Jakékoliv mechanické dráždění jizvy masážemi je dobré k ovlivnění jizvy. Ale zda je příčinou otok jizvy, či zda nadbytek podkožního tuku lze říci po vyšetření. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi