Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

IPL doma - popálení tetování

Babu917030
Babu917030
8. 6. 2020 · Poslední odpověď: 10. 6. 2020

Dobrý den. Omylem jsem si zasáhla IPL epilátorem tetování. Je to oteklé, spálené ☹️ Na infolinku výrobce jsem volala, ale doporučili lékaře. Chtěla jsem se zeptat, co přesně se mi v pokožce po zásahu děje? Pracuje v pokožce záblesk i po aplikaci, nebo jsem se jen spálila a teď nechat jen zhojit? Děkuji za odpověď. Vlasta D.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 10. 6. 2020
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
jak jest dobře známo, IPL miluje pigment...téměř jakýkoliv...a to je i podstata působení při epilaci. tetováž je také pigment, takže pravděpodobně došlo k rozdrcení pigmentu na menší částečky( fotodisrupce), k následné zánětlivé reakci, kterou je zapotřebí nechat v klidu bez krytí zhojit, maximálně můžete natírat Flamigelem a dát přes problematickou oblast čistý čtverec, aby pohybem či šatama nebyla v této oblasti kůže drážděna.
Reakce, ke které došlo, je zcela přirozená...proto při epilaci IPL či lasereme vynecháváme oblasti s tetováží. Pro příště na jiných místech těla nejdříve tetováž vymalujte bílou tužkou (třeba bílou tužkou na oči) a l takovéto interakci nedojde. Podívejte se ještě jednou do manuálu, není li tam psáno, že ošetřením IPL máte oblasti s tetováží či pigmentovanými znaménky vynechat.

pokud by byl problém s hojením, obraťte se na dermatologa k doporučení terapie.
Zdravím, Dr. Tak., Amaryllis Centrum Praha.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Laserová epilace
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 6. 2013
Modelace prsou
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 5. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi