IKEM - Klinika transplantační a cévní chirurgie

IKEM - Klinika transplantační a cévní chirurgie

Žádné recenze
Ohodnotit
Vídeňská 9/1958, Praha, Praha (kraj) Zobrazit mapu
Odpovídá v průměru do 1 týdne
IKEM - Klinika transplantační a cévní chirurgie
IKEM - Klinika transplantační a cévní chirurgie
Žádné recenze

Informace

  • 609 návštěv profilu

Klinika transplantační chirurgie Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) se specializuje především na transplantace nitrobřišních orgánů, jsou zde však prováděny i chirurgické výkony z oblasti břišní a cévní chirurgie.

Součástí kliniky je hned několik ambulancí. Konkrétně se jedná o ambulanci chirurgickou, cévní, dále také ambulanci periferní cirkulace a ambulanci žijících dárců.

Lůžkové oddělení se pak skládá z 5 jednolůžkových, 6 dvoulůžkových a 6 třílůžkových pokojů. Nutno zmínit, že ke každému z pokojů náleží vlastní sprcha a WC. Na toto oddělení jsou přijímání především pacienti, které čeká plánovaný operační zákrok, dále také pacienti před angiografickými výkony. Probíhá zde také pooperační péče u pacientů, kteří sem přecházejí z JIP.

Klinika spadá pod Transplantcentrum IKEM. To zajišťuje hned několik transplantačních programů. Ty jsou zaměřeny především na transplantaci ledvin, jater a slinivky břišní. Nutno zmínit, že se jedná o jediné centrum v České republice, které se věnuje transplantaci jater i u nejmenších dětí. V roce 2014 zde byla provedena první transplantace 5 orgánů najednou.

Jak již bylo zmíněno, klinika je součástí Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM). To je superspecializovaným pracovištěm, největším svého druhu v České republice. Má za sebou bohatou historii – funguje již více než 45 let. V současnosti se zaměřuje na léčbu kardiovaskulárních onemocnění, diabetologii, léčbu poruch metabolismu a také na transplantaci orgánů. Institut se skládá celkem ze 4 specializovaných center, ve kterých pracuje 310 lékařů.

Klinika transplantační chirurgie poskytuje svým pacientům různé druhy transplantací.

Transplantace jater

Program transplantací jater byl na této klinice zahájen již v roce 1994. Doposud zde proběhlo již více než 1300 transplantací. Jako jediné centrum v České republice nabízí kompletní spektrum typů transplantací daného orgánu. Probíhají zde transplantace celých jater, transplantace jater dětem, ale i tzv. auxiliární transplantace jater. Jedná se o metodu, kdy je pacientovi ponechána část vlastních jater a transplantovaná játra jsou mu ponechána jen po dobu regenerace vlastního orgánu.

První návštěva zdarma:

  • Ne
Požádejte: IKEM - Klinika transplantační a cévní chirurgie o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!