Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Polandův syndrom

syndrom40688
28. 1. 2010 · Poslední odpověď: 30. 5. 2013

(pro admina: ptam se lekaru, ale i ostatnich)

Dobry den vsem!

Je to uz cca 2 roky zpet, co jsem se aktivne zajimal o moznosti napravy aplasie prsniho svalu. Nyni mi je 28 let a diky tomu, ze provozuji trenerstvi a venuji se aktivneji fitnes, mam pred sebou stale castejsi boj s vyrovnanim se s touto "deformaci". Nejen s pohledem na sebesama, ale i s fixaci ramene a svalou disbalanci na pazich (biceps) a zadech (vzprimovace, delty). Diky sve praxi ve "fyziofitnes" jsem lehce dokazal nahradit praci pektoralu prilehlymy svaly a zvladam lehce vyrovnavat i ty disbalance. Ale nedokazi si tak dobre poradit se zrcadlem a to jiz i v tryku ci lehci mikine. Proste mi tam ta hmota chybi.

Chtel jsem se tedy optat, zda nejsou nahodou nejake lepsi vyhlidky na napravu, pripadne nove postupy, poznatky? Jakykoli kompromis ci alternativa. Nejaky clovek, co se timto problemem dukladneji zabyva? Odkaz, kontakt. Proste cokoli... Zajima mne predevsim domodelovani muzskeho prsniho svalu. Ale ocenil bych i jakoukoli radu k fixaci ramene z predni strany.

Prosim, jen predmetne komentare. Nikoli vybizeni k vysetreni. Foto zaslu. Konzultace jsem absolvoval cca 7x, vzdy jiny doktor/ka. Za ty penizky, co jsem investoval do cest a par min.rozhovoru, jsem obcas obdrzel i rady tipu: tak prestante cvicit (jsem trener, nemuzu hnit a tloustnout doma), nechte si zarust hrudnik (leda bych si nechal nastrelit vlasy na hrud), zkuste tetovani (no pardon, toto mi rict plastik? Jeste doda-pro zacatek treba ne permanentni). :oD Dostal jsem ale i milejsi nabidky. Implantat na miru z USA, na ten asi nebudete mit... Nebo, dame tam mensi zensky a okolo to dostriknem, hned hotovo i spocitano. Ale na dalsi konzultaci mi to nedoporucili. Implantat pry nebude drzet, injekce nevhodne. Vlastni tuk pry casem zvodnati, nema prisun zivin jako na puvodnim miste. Chvili jsem si pohraval i s presunem casti svalu velkeho zadoveho, ktery mi nabidla jedna doktorka. Jenze si nechci zkazit zadni stranu tela, kdyz je oproti predni az na par odchylek naprosto vporadku, pro mne tedy zada jedinou chloubou. :( To uz bych se pak na bazene nemel jak schovat. Sice by to lehce pomohlo s upevnenim ramene, ale ta cast svalu zadoveho by nedorostla a znicilo by mi to tvar "V"dany sirokym sv.zadovym. :(

Omluvte muj delsi prispevek a absenci diakritik, jsem tu pres mobil... Dekuji za pripadne komentare...

Reklama

odpovědí (14)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
9. 10. 2012
Pane Makucik,

jeste si Vas dovolujeme informovat, ze modernejsi efektivni metody prenosu tuku, vyuzivaji moderni technologie a cena se pohybuje napriklad trvale zvetseni prsou vlastnim tukem, vcetne odstranei tuku ze dvou oblasti v Praze kolem CZK 75.000 a nikdy nepresahne tuto hranici.
napiste kdykoliv
team Aspen Aesthetic Clinics . com
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
9. 10. 2012
Dobry den,
dekujeme za Vas dotaz. Modernimi metodami prenosu tuku se daji podobne problemy vylepsit nebo odstranit. jedna se o technologii body-jet,lipocollector, Brava a jejich kombinace.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 5. 9. 2012
Dobrý den paní Martino
Operace u žen postižených Pollandovým sy samozřejmě zdrav.pojišťovny v ČR hradí !!.
Jedná se o VVV /vrozenou vývojovou vadu/.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 24. 8. 2012
Dobrý den, záleží na typu operace. U můžů se jedná pouze o doplnění svalu jeho přenosem u jiného místa. Negatiova této operace byla vysvětlena. Užen je toto často spojeno s poruchou vývinu prsní žlázy, která je obvykle menší než na straně zdravé. Ale tady zvětšení vlastního prsu ať tukem nebo implantátem zdravotní pojišťovny nehradí. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 4. 7. 2012
Dobrý den Jaro, myslím, že uživatel s nickem Syndrom přesně vystihl ve své osobní zkušenosti podstatu problematiky.....chybějící sval lze doplnit různě, ale vždy s nutností zasáhnout do jiné oblasti a v případě m. lattisimus dorsi je nutno přihlédnout k jistému funkčnímu deficitu, který vzniká při transpozici svalu. Možností rekostrukce je celá řada od transpozice svalu či vložení expandéru(při nedostatku kůže) či prostého silikonového implantátu či výplně tukem(relativně novinka s omezenými výsledky způsobéné vstřebáváním přeneseného tuku)...tyto výkony jsou hrazené v ČR ze ZP, nevím však jak je to na Slovensku, nyní bych doporučil konzultaci na klinice plastické chirurgie...S pozdravem....Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den, doporučuji jít na osobní konzultaci k plastickému chirurgovi, klidně navštivte více pracovišť, i svého původního operatéra.
Za Body kliniku Brno dr. Zimovčáková
Dobrý den paní Martino, souhlasím s diskutujícími kolegy a posílám Vám kontakt na mou bývalou vyučující z lékařské fakulty , paní profesorka se touto problematikou zabývá a jistě s Vámi provede konzultaci. Zde je kontakt:

prof. MUDr. Eva Seemanová, DrSc.
Oddělení klinické genetiky,
Ústav biologie a lékařské genetiky 2. LF UK
Zdraví MUDr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 8. 9. 2011
Dobrý den, Polandův syndrom je z 90 procent dědičné onemocnění, ale v 10 procentech může být způsobeno i zevním poškozením plodu. Tedy pravdu mají obě strany. Ale plastický chirurg si toto pouze vyčte na odborných stránkách, neboť on řeší pouze zevní projevy tohoto syndromu.Tedy lépe je navštívit odborníka v genetické problematice a s ním toto rozebrat. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 8. 9. 2011
Dobrý den, Polandův syndrom je relativně vzácná vada postihující 3 x častěji muže a více na pravé straně s četností cca 10000-100000 živě narozených dětí, vada může mít různé projevy, kam kromě deformity hrudníku (nejčastější projev je chybění prsního svalu, poruchy v oblasti mléčně lišty- porucha vývoje prsu) patří i vady v oblasti ruky(krátkoprstost, srostlice), horní končetiny(krátké předloktí, vady loketní a vřetenní kosti), trávicího traktu a mnoho dalších projevů, které jsou již vzácnější....příčina onemocnění není známa, jako možná příčina se udává se porucha prokrvení v rámci embryologického vývoje v místě postižení(podklíčková tepna)...řada lidí má tzv. mikroformy tohoto syndromu, kde chybí jen třeba jedna část prsního svalu a nečiní pacientům obtíže ať už funkční či kosmetické a je často náhodným nálezem při vyšetření...tento syndrom má řadu variant a u každého jedince s tímto syndromem jsou i různé stupně vyjádření projevů vady, dovolím si říci, že nelze najít 2 jedince s identickými projevy v rámci této syndromologické jednotky oproti jiným vrozeným vadám....stanovit riziko postižení pro další dítě je jen velmi orientační a bude se pohybovat ve velmi nízkých číslech...S pozdravem Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 5. 2. 2010
Ještě k dalšímu dotazu,

existuje několik velikostí mužských pektorálních implantátů. Z mailové komunikace nejsem schopen říct, který je pro Vás optimální. Stejně tak je důležité mít představu o kožním krytu a vrstvě podkoží. Tohle, nelze vyřídit několika dopisy. Vy také musíte mít jasnou informaci, co Vás čeká, jak probíhá operace, poooperační hojení, celková rekonvalescence, případná rizika. Operace v narkoze není nákup v samoobsluze. Proto, prosím, přijeďte do Prahy na naši kliniku. Bez té osobní návštěvy se nehneme z místa.

Srdečně Vás zdravím,
prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 5. 2. 2010
Vážený pane,

po teoretické stránce je možno doplnit hmotu velkého prsního svalu tvarovaným pektorálním implantátem, samozřejmě tento výrobek je určen jen pro muže. Těchto operací provedu několik za rok. Používáme silikongelové hmoty firmy Polytech. Nemyslím, že by šlo o nějakou unikátní operaci. Pochopte však, že bez předoperačního vyšetření nelze stanovit optimální postup, někdy k posouzení situace fotografie nemusí stačit.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
5. 2. 2010
Dobrý den, nyní pracuji jen v Brně, konzultaci u mne si jistě můžete domluvit a to přes naši recepci. K samotnému zákroku je pak nutné objednat jiný termín. Přikloníme-li se k Macrolanu, musí se totiž materiál objednat, což trvá několik dní. S pozdravem. Dr. Pachman
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
2. 2. 2010
Dobrý den, nebudu Vás přesvědčovat, k rozhodnutí musíte dojít sám:) Co se děje s tukem: při dokonalém zvládnutí techniky podle Colemana se přenese tuk do místa určení při mnoha opakovaných vedeních aplikační kanyly tak, aby kontaktní plocha přeneseného tuku s okolím byla maximální, což zaručuje trvalé přežití tuku, tento nezvodnatí, část může být vstřebána, část může zvazivovatět. Tuk má konzistenci tuku a nelze předpokládat, že Vám domodeluju prsní sval stejné konzistence, jde především o doplnění objemu v podkoží a rozprostření tak, aby jeho kontura působila co nejpřirozeněji. Tuk nikam neuteče, nebudete-li si místo po aplikaci záměrně silně masírovat cca 2-3 týdny po zákroku. Tuk se pak stává plnohodnotnou živou tkání. Otázkou je ale opravdu, získali bychom od Vás potřebné množství tuku. U Polandova syndromu jsem řešeli deformity u žen v kombinaci se silikonovými implantáty, což pochopitelně není Váš případ. Macrolane jsem v této lokalitě prozatím neaplikoval ,přestože jsem zaznamenal a shlédl několik zákroků s pěkným výsledkem. Tam odpadá postižení odběrového místa a svou vstřebatelností je výhodný, že nebudete-li spokojen, nemusíte zákrok za cca 2 roky podstupovat znova. Vše jsou zákroky v místním znecitlivění. Více ale opravdu sdělí samotná konzultace. Mějte se fajn. PP
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
31. 1. 2010
Dobrý den, jak jste již sám zjistil ,technik je několik a každý má jiné zkušenosti. Volbou bez postižení odběrového místa je opravdu aplikace vlastního tuku (máte-li někde při své profesi přebytek), a to metodou maximálně šetrnou podmiňující tak co největší uchycení přeneseného objemu, aby výsledek byl dostačující a trvalý, což u lipofillingu je, nebo metody dočasné výplně za pomocí kys.hyaluronové tzv. Macrolane, který je možné aplikovat injekčně a podle potřeby zmodelovat, např. i při více ošetřeních. Máte-li zájem, můžete se objednat ke mně ke konzultaci nebo zprvu zaslat fotky na naši recepci. S pozdravem, Dr.PACHMAN, klinika Riva, Brno.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Lipofilling prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 2. 2022
Rekonstrukce prsu
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 11. 2012

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi