Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolestivý pupínek v záhybu ucha

yayaayaaa
23. 6. 2014 · Poslední odpověď: 26. 6. 2014

Dobrý den,

za ušním boltcem se mi udělal pupínek, který je v nešikovném místě. Díky tomu, že je v záhybu, tak to i pře ležení bolí. Snažil jsem se jej vymačkat, ale ničeho jsem nedosáhl a vyteklo malinko průsvitné tekutiny.

Něco obdobného se mi vytvořilo cca před rokem přímo na ušním boltci. Postupem času a průběžného mačkání jsem se problému zbavil. Nyní se ale jedná opravdu o nevhodné místo a při ležení, ale i normálním pohybu mi to vadí a překáží.

Rozměrově to má více jak 0,5 cm a méně než 1 cm.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 23. 6. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den,

nejspíše se jedná o furunkl. Dejte si na to Ichtoxyl nebo jinou černou mast. Nebude-li se to lepšit, vyhledejte kožního lékaře, bude potřeba sterilně vypustit obsah , vypláchnout peroxidem a možná i nasadit celkově antibiotika, aby nedošlo k ,, otravě krve,,.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jana Synková
Plzeň . 26. 6. 2014
Dobrý den,
dle popisu se může jednat o zánět vývodu mazové žlázy, vždy je však optimální kožní změny vidět. Doporučuji na noc jemně vmasírovat Lehtoxyl mast, kterou lze koupit v lékárně, dále by byl vhodný Fucidin, který je na lékařský předpis. Pokud nedojde ke vstřebání, navštivte kožního lékaře.
S pozdravem
MUDr. Jana Synková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi