Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Opakované naplnění cysty u vstupu do zvukovodu u tříletého dítěte

Anonymní
3. 2. 2023 · Poslední odpověď: 8. 2. 2023

Dobrý den, synovi (3r) se udělala na okraji vstupu do zvukovodu pravého ucha bolestivá cysta (bolestivá min. 3 měsíce před vymáčkntím). Byla tak velká, že znemožnila odtok ušního mazu a zhoršila sluch. Dermatolog ji po prohlédnutí nařízl a já měla každý den po 7 dní vymačkávat. Dvakrát denně mazat střídavě Bactroban a Fucicort po 10 dní. Z bulky jsem vymačkala krev a světlou tekutinu. Poté ORL konstatoval (bez utz), že je vše v pořádku, je to jen zarudlé a máme znovu dávat týden Fucicort. Zčervenání nezmizelo, a znovu se objevily světlé pupínky, které se slévají a zvětšují. Netuším, kolik je to bolestivé, syn si na to ucho už nenechá sáhnout. Foto je aktuálního stavu. Na dermatologii nás objednali za 2 měsíce.

Chci být dobře informována o možnostech, viz následující otázky: Je možné vymačkat tuto cystu v domácím prostředí tak, aby se přestala plnit? Je vhodné chirurgické odstranění cysty? S ohledem a místění a věk dítěte (Pozn. dítě je těžký alergik na potraviny). Případně pokud ano, doporučíte mi prosím vhodné pracoviště? Řeší se to lokální nebo celkovou anestézií?

Předem velmi děkuji. Marie

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 8. 2. 2023
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
určitě si nechte syna ošetřit na ORL
S pozdravem
Dr. Helena Singerová
Premium
Dobrý den,
FN Brno.

S pozdravem
Tým Body kliniky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi