Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizvy po léku Accutane

Karlos
12. 9. 2011 · Poslední odpověď: 28. 11. 2012

Dobrý den,

můj dotaz směřuje k problematice jizevnatosti při léčbě lékem Accutane. Všiml jsem si, že ačkoliv hydratuje celé plochy obličeji sebevíc, kůže jako by v některých místech samovolně "praskla" a udělala se malá vpadlá jizvička. Nevím už, co s tím, každopádně mě to velmi trápí a rád bych našel nějaké vysvětlení či řešení, protože v příbalovém letáku o tomto nic takového nepíší. Místo výskytu jsou často tváře a nos - což je to nejcitlivější a nejviditelnější. Chtěl bych upozornit,že jsem na daném místě vždy před objevením nové jizvičky něměl ani jedno ložisko akné a kůži jsem nijak mechanicky "netrápil". Zajímalo by mě k tomu vyjádření odborníků, ale chtěl bych vědět, jestli se to třeba časem zpraví až se kůže vrátí zpět do původního stavu (ale kdoví, jak dlouho to bude zase trvat) anebo mohu jen doufat a být spíše pesimistický? Každopádně jsem chtěl lékem vyléčit akné a ne si přivodit trvalé jizvy a zničit si ještě více stav kůže..

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Anna Kinkorová
Žádné recenze
Praha . 13. 9. 2011
Lék Accutane je určen k celkové léčbě těžkých forem acne.Má řadu závažných, vedlejších nežádoucích účinků, lze se snadno předávkovat,nízká dávka naopak nepomůže.Měl by se užívat pod lékařským dohledem,běžně je dostupný jen na lékařský předpis, to že se dá koupit např přes internet není zcela dobře!Vaše potíže mohou a nemusejí s užíváním výše zmíněného léku souviset!Bude lepší když se obrátíte přímo v ambulanci na dermatologa, ten zhodnotí původ Vašich obtíží a pomůže je odstranit nebo alespoň zmírnit.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 10. 2008
Botulotoxin
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2021
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 2. 2022
Antiaging
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 3. 2021
Antiaging
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 2. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 5. 2008
Sklerotizace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 10. 2016
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 12. 2013
Botulotoxin
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 12. 2022
Jizvy po akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 3. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi