Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Těžké akné

Stefi328312
Stefi328312
27. 12. 2015 · Poslední odpověď: 28. 12. 2015

Dobrý den, mám hrozný problém s akné. Začalo to asi ve 12 a před tím jsem měla možná tak 1-2 pupínky, které rychle zmizely.Ale teď mám úplně poseté obě tváře červenýma bolavýma bolákama. Vyzkoušela jsem už snad všechno, ale nic mi nepomáhá. Krémy, nebo mastičky vůbec. Takže jsem si říkala, že bych to začala léčit vnitřně. Jím preventivně chlorellu na pročištění, ale taky nic. Četla jsem o léku accutane. Mohla byste mi o něm něco říct, nebo mi doporučit nějaký jiný? Předem děkuji. Stefi ( 14 ) PS: mohlo by to být způsobeno menstruačním cyklem? už tak 5 měsíců jsem to nedostala a od té doby se to zhoršilo ještě víc.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jana Synková
Plzeň . 28. 12. 2015
Dobrý den,
paradoxně může Chlorella a jiné detoxikační přípravky akné ještě zhoršit. Tím, že se tělo začíná čistit. Rozhodně by jste měla navštívit svého gynekologa, z důvodu nepravidelného cyklu. Akné je složitý proces ovlivněný mnoha faktory a dá se léčit různými způsoby, u každého však individuálně. Proto bych Vám také doporučila navštívit odborníka v dermatologii, který by pleť zhodnotil, je třeba Vás vidět a poté doporučit nejvhodnější a nejefektivnější postup léčby.
S pozdravem a přáním krásného dne,
MUDr.Synková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 28. 12. 2015
Dobrý den, bohužel z Vašeho vyjádření není zcela přesně patrné, zda jste absolvovala ODBORNOU léčbu, což znamená, zda jste navštívila lékaře-dermatologa, nebo se léčíte pouze sama, dostupnými prostředky. Akné je poměrně složitá diagnosa, která vyžaduje kombinaci několika léčebných metod, včetně phototerapie. Mám pro vás jedinou radu, objednejte se k dermatologovi, čím dřív, tím líp a zcela určitě také na gynekologii, 5 měsíců bez cyklu není zrovna stav, který by se dal hodnotit jako normální. Přeji hodně úspěchů!
MUDr. Simona Bedřichová
Praha . 28. 12. 2015
Dobrý den,
Ano, samozřejmě i menstruační cyklus může hrát roli. Jistě by tedy bylo dobré navštívit v prvé řadě gyneokologa. Jinak, základem léčby akné je ambulantní péče v ordinaci dermatologa. Léky jako Roaccutane se mohou uplatnit dobře, ale protože mají i různé nežádoucí účinky, rozhodně to není metoda pro každého či metoda první volby. Ve spolupráci s dermatologem, který Vám bude lidsky vyhovovat, jistě problém značně vylepšíte, mějte ale na paměti, že kvalitu pleti máme vrozenou, i když tedy často nastává významné zlepšení akné, nejde obvykle o terapii na 2 měsíce, ale o dlouhodobou péči. Hraje roli též životní styl, stresy atd.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi