Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Varixy na malých labiích

retromina818987
retromina818987
1. 1. 2024

Dobrý den, prosím jak je to u nás s ošetřením (sklerotizací) křečových žil v intimních partiích u ženy (konkrétně mě nejvíce trápí malá labia)? Problém mám již několik let, konzervativní léčba nepomáhá, stav se zhoršoval v souvislosti se sexuální aktivitou. Nyní již jsou výrazné komplikace - neustálý otok labií, horkost postižených míst (zánět žil), neustálá bolest už i v klidu. Zhoršující faktory stejné jako se uvádí u křečových žil dolních končetin (ty nemám) - tedy teplo, mechanické působení - dotek, útlak například sezením (již se skoro nedá sedět - je i špatné prokrvování celých intimních partií) či oblečením, stání, více pohybu. Nedá se s tím fungovat ani v práci ani doma, sex. život prakticky nemožný, protože křečové žíly malých labií ústí do vstupu vagíny. Pohledově nejsou ani tak výrazné, proto to bylo některými lékaři podceňováno, ale je to peklo. Nejde jen o bolest, ale i o komplikace jako otok a s tím související zhoršená citlivost tkání nebo častější močení... Byla provedena vyšetření na hledání možné příčiny vzniku žil v těchto partiích - magnetická rezonance a CT s kontrastem oblasti pánve, kde zjištěna pouze atypická žilní spojka v pravé jámě kyčelní - tato patologie však nelze prý zobrazit (je složité zobrazit, jak patologie funguje) a ani se přesně neurčilo, zda může způsobovat křečové žíly v intimních partiích. Bylo doporučeno řešit symptomaticky. Venofarmaka, chlazení, mazání mastmi to neřeší, proto bych ráda, aby mi byly skleroterapií či jinak ošetřeny žilky, které ošetřit lze. Určitě by se mi ulevilo, kdyby aspoň některé byly odstraněny. Jiné řešení nevidím? Děkuji.

Reklama
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2020
Modelace prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 3. 2019
Labioplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 2. 2024
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 9. 2021
Laserová operace křečových žil
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 1. 2017
Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2013
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 10. 2023
Křečové žíly
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 12. 2019
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 1. 2024
Labioplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi