Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Válečkování a lymfatické masáže

yasminka
yasminka
23. 9. 2008 · Poslední odpověď: 25. 9. 2008

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaký kdo máte názor na válečkování po liposukci...? Kdy s válečkováním začít a jakou technikou...? Byly mi doporučeny lymfatické masáže, ale je to celkem nákladná záležitost. Ale chci je také zkusit. Ty jsou vhodné po jak dlouhé době po lipo? Jsem 3 týdny po zákroku, furt mám otok a při válečkování to bolí. Děkuji za odpovědi.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 23. 9. 2008
Nejlepší odpověď
Vážená slečno
Jestli máte ještě trochu síly po vyčerpávající odpovědi z Medikonu VIP dovolím si vyjádřit též svůj názor.Válečkování po liposukci nemá žádný smysl.Vychází z jakési mechanistické představy,že lze zbylý tuk válečkováním někam přemísťovat,nebo procesu jizvení zabránit.Obojí nemá žádný anatomický ani fysiologický podklad.Otoku válečkováním taky příliš nepomůžete.Zevně lze na otok působit pouze souvislým a dlouhodobým tlakem-což plně zajišťuje kompresní prádlo,nebo alespoň t.zv. "tlakovou masáží",kdy tlak musí působit na jednu lokalitu nejméně po dobu 30 vteřin.Tím , že přejedete oteklou oblast válečkem (byť pomalu)žádnou z těchto podmínek nesplníte ,pouze se dosti efektivně mučíte.Tumescentní liposukce provádím již 11 let s dobrými výsledky a bez "válečkování" .I když na to vůbec nesměřoval váš dotaz,tak se vším ostatním co vám paní Ing.napsala mohu jen souhlasit.
S pozdravem Dr. Vrbický

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
25. 9. 2008
Dobrý den Yasminko,ještě odpověď na Vaši novou otázku.
Počet masáží a jejich frekvence záleží pouze na Vás a Vaší peněžence.Ale doporučovala bych 1x týdně po dobu 5ti týdnů.Zkušená masérka Vám též poradí.
Zdravím MUDr.J.Kačírková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
24. 9. 2008
Dobrý den,každý operatér navrhuje trochu jinou pooperační péči/válečkování,lymfatické masáže,tlakové masáže,lymfoveny a pod./.Rozhodně s jakýmikoli masážemi je vhodné začít po odložení kompresivního prádla resp zhruba za měsíc,když není operovaná oblast bolestivá.
Výsledek liposukce je však závislý především na zručnosti operatéra a jakékoli masáže nedobrý výsledek neodstraní.Otok v operované oblasti sám ustoupí do 3 měsíců.
Zdravím Vás MUDr.J.Kačírková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
24. 9. 2008
doporucujeme se obratit na operatera a valeckovani doladit
.....velice casto je valeckovani nenutne....

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 23. 9. 2008
Dobrý den,
liposukce je formování těla odsátím tuku z problematické partie. Po zákroku je nezbytné okamžitě nasadit speciální kompresivní prádlo a zamezit tak vzniku nerovností kůže. Tlak prádla navíc urychlí odtok zbylého tumescentního roztoku. Elastické prádlo je nezbytné nosit dle rozsahu zákroku a pokynu lékaře 2 – 4 týdny, ve dne v noci. Není to sice nic příjemného, prádlo vás svírá, ale omezíte tak velikost pooperačního otoku a pomůžete závěsnému aparátu kůže rovnoměrně přilnout zpět ke tkáni. Správně nasazené prádlo netvoří záhyby. Ty by se mohly nevratně „otisknout“ do odsáté oblasti. Operované místo je z počátku velmi bolestivé, oteklé, ale poměrně rychle dochází ke zlepšení. Bezprostředně po po návratu domů z kliniky je vhodné vzít si první dávku léků proti bolestem a zůstat v klidu.
Tumescentní technika prováděná na naší klinice umožňuje rychlý návrat do běžného života a některé ženy jdou již druhý nebo třetí den do práce. Plná zátěž , sportování apod. je možné po čtyřech týdnech. Pokud otoky přetrvávají, doporučuje se nošení prádla i na cvičení, otok je težký, cvičila byste s určitou „nadváhou“.
V případě, že jste po zákroku unavená, poleháváte, je nezbytné procvičovat dolní končetiny, aby nedošlo k trombóze žil. Posledním důležitým bodem je dodržování zdravé životosprávy, stravování a samozřejmě pitného režimu. V pooperačním období byste měla vypít celkem 3 l tekutin denně, aby se tělo dstatečno pročisťovalo. Bezprostředně po výkonu nepijte alkoholické nápoje

Související dotazy

Je možné že se liposukce břicha se nepovede?

Tea209637
20. 1. 2016 · Poslední odpověď: 4. 2. 2016

Lékař mi sdělil, že se liposukce břicha nemusí podařit, protože ho mám moc měkké. Jde jen o spodní část. Mám ho jako ve čtvrtém měsíci těhotenství. Ale nechce se mi podstupovat tak nepříjemné vyšetření a vyhazovat tolik peněz zbytečně. Ale bříško je u mé postavy opravdu velmi výrazné a zkusila jsem vše možné. Tak jsem odhodlaná bolest podstoupit a peníze vyhodit. Máte zkušenosti, že se lipo nepovedla? Kde lze sehnat návlek, tak aby byl výsledek opravdu nejlepší? Zároveň řeším gastro problémy - lepkovou intoleranci, laktozovou, kdy mám laktozu pořád jíst.. a pak mi něco vytéká z pupíku a sem tam bolí vedle pupíku. Lékař mě prohmatal a říkal, že by to nemělo vadit.

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 4. 2. 2016
Nejlepší odpověď
Každý ne, zvolte pracoviště s osobním přístupem.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
**************

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Křečové žíly
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 4. 2007
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 2. 2024
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 11. 2012
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 2. 2008
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 9. 2007
Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2018
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 10. 2016
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 6. 2007
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 3. 2008
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 9. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi