Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Instrukce k provádění masáží

Uzivatel
1. 9. 2007 · Poslední odpověď: 3. 9. 2007

Dobrý den, jsem po operaci celkového nosu. Všude čtu, že by se měly provádět tlakové masáže dle doporučení plastického chirurga...Můj doktor ale masáže nedoporučuje..ne že by je zakazoval,ale když jsem se na ně ptala řekl mi, že je nikterak nedoporučují..Bojím se, že bez masáží nebude efekt operace takový. Na internetu se o masážích toho také moc nedočtu. Mohli byste mi prosím popsat, jak tlakové masáže po celkové plastice nosu provádět případně napsat adresu, kde bych našla instrukce, jak je provádět?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 3. 9. 2007
Vše podstatné Vám kolegové napsali.Masáže se i při dobré vůli nedají vysvětlit přes mail. Bez osobní nácviku a jejich ukázky by nesrávným prováděním spíše uškodily. Zdravím MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 3. 9. 2007
Každý operater podle operačního postupu doporučuje, či nedoporučuje tlakové masáže. Můj názor je ten, že by se masáže provádět měly a to hodně dlouho v době po operaci. Jizva zraje rok, tedy rok, ráno a večer 20 s. na každém místě. To JAK provádět masáž ukazuji konkretně svým pacientům podle toho jak nos vypadá a kde se mi zdá, že se bude tvořit jizva, většinou je to od hrotu popstupně ke kořeni nosu a pak místo při basi nosu zalomení nosních kostí. Pokud se Vašemu operaterovi zdá, že je výsledek dobrý, pak masáže být asi nemusí. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Hradec Králové . 2. 9. 2007
Dobrý den, tlakové masáže po rhinoplastice nejsou v
žádném případě "povinné". Pokud je Váš lékař u Vás nepovažuje za nutné, nebo je dokonce pokládá za nevhodné, pak je samozřejmě neprovádějte. Srdečně zdravím.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Rhinoplastika bez sádry a kladiva

Micki18
8. 4. 2019 · Poslední odpověď: 16. 4. 2019

Dobrý den , Chtěla bych se zeptat , proč v Česku ještě doktory ne uměji dělat rhinoplastiku bez použití kladiva a dalších drastických pomůcek ?! proč po světě už se dělají operace moderním způsobem když pacient odchází z nemocnice po operaci bez sádry a modřín jen má na chvíli prelepeny nos . To jsme tak pozadu? Moc dekuji za odpověď

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 10. 4. 2019
Nejlepší odpověď
Vážená-ý Micki 18,
při kompletní rhinoplastice je nutné nějakým ostrým nástrojem - dláto a kladívko či speciální vibrační nebo piezo pilkou uvolnit nosní kosti a případně odstranit chrupavčitý hrbol na hřbetu nosu. Jinak se operace nedá provést. A na závěr operace je nutná fixace takto zlomených kostí ať již sádrovou dlahou nebo jinou termoplastickou dlažkou na dobu 10 - 14 dnů.. Obě tyto dlahy vykonají úplně stejnou funkci a jsou používány i v České republice. Bez takovéto fixace nikdo po operaci nosu z nemocnice neodchází. Modřiny v okolí operovaného nosu jsou větší či menší vždy. Váš příspěvek, pod který se ani nedokážete podepsat svědčí o velmi povrchních informacích o operacích nosu a ukazují pouze snahu o pomluvy zdejších lékařů. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Křečové žíly
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 4. 2007
Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2018
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 10. 2016
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 6. 2007
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 3. 2008
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 9. 2008
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 2. 2024
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 2. 2012
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 8. 2012
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 9. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi