Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Ošetření rány (jizvy) 3 týdny po obřízce - nejvhodnější mast (gel)

cmelak22
24. 4. 2023 · Poslední odpověď: 6. 8. 2023

Dobrý den, obracím se na Vás s následujícím dotazem:

Před třemi týdny mi byla provedena obřízka bez frenuloplastiky (ta již dříve), minulý týden vytaženy stehy, myslím, že rána je již celkem zacelená, nekrvácí (viz foto), při kontrole jsem se na to sice ptal operatéra, ale asi jsme se nějak nedokázali pochopit, proto bych se rád zeptat:

1.) Vhodný gel po obřízce? - V současné době místo sešití (jizvu) dvakrát denně opláchnu, lehce vyfénuji do sucha, ošetřím sprejem Octenisept, po oschnutí 1x denně natírám prostředkem Ialugen plus, a to vždy večer, pak ještě místo obvážu. Nicméně všude nyní čtu, že po zatáhnutí rány by se jizva měla ošetřovat lékařskou vazelínou/Bepanthen plus/Contratubex..., takže v tom mám nyní dost zmatek.

Chtěl jsem se tedy zeptat, zda již mám začít používat něco z výše uvedeného, anebo případně od kdy, kolikrát denně a zda používat ten Ialugen plus i nadále a střídat to či pouze už jen tu vazelínu/Bepanthem či Contratubex, a to nějakým způsobem lehce vmasírovat do té jizvy (místa po sešití) či jen lehce potřít?

2.) Je nutné ještě penis nadále obvazovat, anebo po odejmutí stehů a zatažení ho již mohu nechat volně bez sterilního krytí (přijde mi, že mi tam nyní začíná spíše vadit, než pomáhat), aby si pomalu obnažený žalud zvykal na spodní prádlo?

Předem děkuji za doporučení a přeji hezký den. S úctou a pozdravem H.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jana Bartošková
2 adresy v Jihomoravský kraj . 6. 8. 2023
Dobrý den,
Ialugen již nee. Bepanthen, Calcium pantothenicum, vazelína ideál.
Není nutností octenisept, pokud je vše zhojeno. Pohlavní styk nejdříve za 5-8týdnů po operaci.
Pěkný den,
MUDr. Jana Bartošková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,
na Vaše otázky Vám nejsem schopen odpovědět. Pooperační "management" rány je VŽDY součástí léčby a patří určitě do rukou Vašeho ošetřujícího lékaře. Nebojte se ho znovu zeptat. Určitě Vám poskytne nejdůvěryhodnější informace.
S pozdravem
Ivo Menšík
BODY klinika plastické chirurgie
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 10. 2022
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2023
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 5. 2023
Odstranění jizev laserem
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 8. 2021
Obřízka
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi