Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nespokojenost s jizvou po obřízce

kvak
13. 5. 2022

Dobrý den, asi 2 měsíce zpátky jsem sám sobě provedl obřízku přístrojem z Číny. Sledováno urologem, víceméně bez komplikací a můžu být velice rád, jak to dopadlo. Urolog s tím nyní nechce nic dělat, ani do toho před tím nijak nezasahoval, pouze mi psal framykoin.

Přístroj jsem bohužel použil špatně, takže se to sešilo blbě a jizva vypadá divně (viz fotka, jak to bylo divně sešito). V ráně díky chybnému použití bylo přes 20 v pod kůží zarostlých chirurgických kovových svorek, normálně by měly být na povrchu. Ty jsem svépomocí snad všechny (nejsem si 100% jist zda všechny, možná tam ještě nějaká pod tou kůží mohla zůstat) odstranil během prvního měsíce. Přikládám fotku svorek.

V jizvě je zarostlý tenoučký umělohmotný (přesné složení mi není známo) kroužek - jde to nahmatat, konzultoval jsem to i s toxikologickým informačním střediskem, určitě by to nemělo být toxické a asi ani ne karcinogenní, ale člověk nemá žádnou jistotu. Stresuje mě to a chtěl bych to nechat vyříznout. Nechci to tam mít. Kroužek jsem vyfotil na jedné fotce, když ještě zcela nezarostl, ale jinak ten kroužek jde vidět na té fotce zepředu jak je to pod kůží, reliéfní - naznačeno šipkami.

Kromě toxikologa a urologa jsem byl i u plastického chirurga (ve fakultní nemocnici) - doporučení (všech 3) je to nechat, jak to je. Avšak já to fakt blbě použil a při porovnání fotek lidí, kteří to použili správně, je to poměrně dost ošklivé, ta jizva - ostatní mají už po 3 týdnech prakticky neviditelnou jizvu. Proto neočekáván brzké uspokojivé zlepšení. Fakt se mi to nelíbí a nechci s tím ještě třeba rok nic nedělat, chtěl bych se cítit dobře a v pohodě, způsobuje mi to psychické potíže - měl jsem ze stresu i pásový opar apod.

Bylo by z medicínského hlediska v pohodě excizi jizvy udělat co nejdřív, ideálně do léta? Jaké jsou plusy a mínusy? Nejlépe bych chtěl mít co nejméně viditelnou, užší a homogenní jizvu, bez známek/rýh po svorkách a jejich odstraňování, ne rozšklebenou a viditelnou. Zároveň by se vyříznutím jizvy odstranil ten kroužek, který je furt prostě cizorodé těleso neznámého složení z Číny. Kůže penisu (pod i nad jizvou) je celkem volná, je jí tam dost, takže by nemusel být problém, kdyby se jí trošku dalo chirurgicky pryč. Poradí si s tím normální plastický chirurg, co dělá chirurgické korekce jizev? Jsou má očekávání splnitelná - udělat novou a hezčí jizvu a odstranit případná cizí tělesa? Jde přece jen o kousíček kůže, tak by to snad mohlo jít, doufám...

Jediná komplikace je estetika a psychické potíže, ale párkrát za den mě v tom píchne, možná je to nějak po těch svorkách nějaké patologické ta tkáň, nevím... No a ten kroužek je pořád něco, co by tam nemělo být a kdo ví co to dlouhodobě způsobí.

Reklama
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Obřízka
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 5. 2013
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 9. 2021
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 1. 2023
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 11. 2012
Zvětšení prsou
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 11. 2017
Odstranění jizev laserem
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 10. 2023
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 5. 2023
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 3. 2013
Obřízka
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 1. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi