Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rudé, hnisavé boule po operaci horních víček

VeraN
7. 3. 2021 · Poslední odpověď: 12. 7. 2021

Před měsícem jsem podstoupila plastiku horních víček. Hojení postupovalo perfektně. Na vyndání stehů mě ale objednali až 12 dnů po operaci. Den před vyndáním stehů mě začaly oči pálit a řezat, ráno před vyndáním jsem se vzbudila a stěží oči otevřela. Vnitřní koutky v místě, kde z kůže vycházela nit, byly obrovsky zduřené. Měla jsem tam veliké rudé hnisavé boule. Pan doktor mi vyndal stehy, řekl, že to je normální reakce na delší ponechání stehů a že se vše krásně hojí. Dnes je to měsíc po operaci, jizvy jsou krásné, je viditelné, jak mi operace prospěla, ovšem ve vnitřních koutcích mám stále i z dálky viditelné rudé bulky v místech, která zhnisala. Nechci být hysterická, všude se píše, že se vše hojí až půl roku po operaci. Každopádně není mi příjemná představa, že by mi tyto boule na očích zůstaly, byť jen třeba ještě pár měsíců - každý se na to ptá, co to mám na očích, přitom zbytku jizev si nikdo ani nevšimne. Kdyby mi stehy vytáhli 5-7 dní po operaci, jak se všude píše, nedošlo by ke zhnisání a bylo by vše naprosto perfektní. Než se obrátím na operatéra, ráda bych znala názor ostatních lékařů. Jestli mám právo na odstranění, pokud během hojení boule nezmizí.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 12. 7. 2021
Dobrý den,
souhlasím s vyjádřením kolegyně.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 11. 5. 2021
Dobrý den,
kvalitní stehy by neměly tímto způsobem reagovat ani po delší době, i když obecně se stehy u víček opravdu odstraňují dříve. Kontrola u vašeho lékaře je ale nutná, aby se rány dokonale vydesinfikovaly, sama byste si toto asi nedokázala provést, i když pokud byste použila Betadine lotio, který nepálí a přesto výborně desinfikuje, mohlo by vám to pomoci. Je možné také oteklá víčka i nadále chladit a tím vše zklidnit.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace dolních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 3. 2022
Operace horních víček
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 11. 2013
Operace horních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2021
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 12. 2015
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Odstranění kruhů pod očima
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 8. 2020
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 11. 2022
Operace horních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 12. 2014
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2024
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 3. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi