Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rudé fleky po operaci dolních víček

PS1
16. 3. 2022 · Poslední odpověď: 21. 3. 2022

Dobrý den,

Mám téměř měsíc po operaci dolních víček. Problémy: 1. Rudé fleky, nelepší se i podle fotek už 10 dní 2. Otoky: hlavně vlevo pod jizvou, když si tam sáhnu, je to jako měkký útvar klobásového tvaru, táhne se od středu oka po vnější koutek. Co je to, otok? A má se masírovat? 3. Hypertroficka jizva: vpravo je jasně viditelná. A nevím jestli je i vlevo. Jak se vyléčí? 4. Bílé místo pod levým okem. Tak začíná ten útvar. 5. Špatně odebrané váčky vpravo. Reoperace? 6. Ektropium na obou očích.

Operater na 14d. kontrole tvrdil, že mám již masírovat a že mám čekat, že je to normalni. A Ektropium prý nemám. A že prý za 2 měsíce je možná reoperace. Na očním mi ale dali tobradex mast na víčka a masírovat prý nemám, že to, co mám, není normální průběh. Ale nezabral. Kontrola mě čeká. Prosím o váš názor. Zda jste se s něčím podobným už setkali a jaký postup byste mi navrhli. Jsem zoufalá.

Předem děkuji.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 21. 3. 2022
Dobrý den,
zatím je velmi brzy po operaci, hojení trvá mnohem déle. Vhodná masáž jizev, případně na korekci min po 6 měsících.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 19. 3. 2022
Dobrý den,
jizvy již masírovat můžete, nerovnosti by se měly postupně vyrovnat. Je možné také použít speciální silikonové náplasti "Siltepe"a položit je na jizvy a nerovnosti přes noc, urychlí proces hojení a k vyhlazení dojde dříve. S největší pravděpodobností ani korekční výkon pak potřebovat nebudete. Jinak hojení jizev trvá mnohem déle než pouhé 2 měsíce a případná korekce se doporučuje až po půl roce, lépe po roce, kdy je již jizva zahojená a stabilizovaná a lze přesně určit, jestli je její korekce je potřebná.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Plastický chirurg, Praha 2
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace dolních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 12. 2022
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Operace dolních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 11. 2013
Operace dolních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 11. 2020
Operace dolních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 3. 2017
Operace dolních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2017
Operace dolních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 6. 2017
Operace dolních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 10. 2020
Operace dolních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 4. 2014
Operace dolních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 7. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi