Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Převisy po operaci horních víček

zdend
20. 4. 2022 · Poslední odpověď: 20. 6. 2023

Prosím o radu, jsem půl roku po operaci horních víček, jizvy ve vnějších koutcích stále aktivní a červené, co mě ale trápí jsou převisy ve vnitřních koutcích. Na poslední kontrole mi operatér sdělil, že tam mám otoky a nebude s tím nic dělat. Já ale převisy cítím, hlavně to nevypadá hezky, nemám odebráno málo kůže ve vnitřních koutcích, dá se to případně nějak vyřešit? Děkuji

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FORMÉ Clinic
Praha . 20. 6. 2023
Dobrý den, doporučili bychom Vám zatím jen masírovat a počkat do 1 roku od operace. masírujte několik krát denně, lépe častěji, než jednorázově. Před odstraněním kůže lékař vždy pečlivě změří a označí kůži kterou plánuje odstranit aby jste mohla zavřít víčka. Počkejte ještě tedy půl roku a uvidíte, jak se stav změní. Možná reoperace nebude potřeba. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 21. 4. 2022
Dobrý den,
doporučuji jizvy masírovat. Hojení je individuální a může trvat déle. Případně se pak poraďte s Vaším operatérem.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 21. 4. 2022
Dobrý den,
otoky po operaci víček mohou přetrvávat různě dlouhou dobu. Nadbytky kůže se u horních víček vyměřují, když zavřete víčka, kromě toho se redukují i tukové prolapsy vnitřních koutků horních víček, kde otoky mohou také přetvávat určitou dobu. Hojení a stabilizace tkání víček po operaci trvá půl roku až rok, teprve pak lze posoudit výsledek operace. Mezitím můžete jizvy masírovat a tím i urychlit proces hojení.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Vážená paní, dle fotografie se domnívám, že problém vyklenutí nad vnitřními koutky je způsoben přítomností tzv. tukových prolapsů /váčků/ ležících v hloubce pod svalem. Nevím, jaký stav byl před operací. Pokud operatér ty váčky odstranil, jde o recidivu, což se v nevelkém procentu těchto operací může stát. Doporučuji Vám počkat do uplynutí cca 1 roku a pak spolu s operatérem zvážit reoperaci, resp. cílené odstranění těchto váčků.
S pozdravem, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 12. 2021
Operace horních víček
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 11. 2013
Operace horních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2021
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 12. 2015
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Odstranění kruhů pod očima
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 8. 2020
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 11. 2022
Operace horních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 12. 2014
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2024
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 3. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi