Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rozštěp rtu - estetická úprava

Lucie591797
Lucie591797
17. 10. 2017 · Poslední odpověď: 19. 10. 2017

Dobrý den, mám rozštěp horního rtu. Několikrát jsem byla operovaná ve FNKV. Bohužel stále nejsem spokojená a tak by mě zajímalo zda by se dalo ještě něco udělat. Nos bych už asi nejspíš nechala na pokoji, spíš by se jednalo o odstranění jizvy a korekce rtu ( červěně ). Nevím zdali se mám obrátit na plastické chirurgi nebo spíš na estetickou dermatologii ( např. laser ). Přikládám i fotografii. Předem děkuji za Vaše názory a rady. S pozdravem M.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 18. 10. 2017
Nejlepší odpověď
Vážená paní,
podle dosti nekvalitní fotografie soudím, že vpáčený defekt v červeni má původ ve srůstu spodiny defektu jizvě kruhového ústního svalu. Myslím si, že jediná možná další korekce je jen operační. Jakákoli výplň (včetně tuku) do takové jizvy nebude úspěšná. Fotografie nenahradí přímé vyšetření nejlépe na klinice kde jste byla operována.
Byla jste operována na klinice, která má největší zkušenosti s lečbou rozštěpových vad u nás a krom jizvy v červeni je korekce horního rtu po rozštěpu perfektní.
Hezké dny přeje,
MUDr Vrbický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 10. 2017
Nezbývá než souhlasit s prof. Duškovou a kolegou Vrbickým. Je to velmi pěkný výsledek, po řešení vrozené vady.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Šárka Stiborová
Brno . 19. 10. 2017
Dobrý den, určitě se obraťte na plastického chirurga, můžeme se pokusit jizvu korigovat - úprava malého schodku na přechodu retní červeně a bílé barvy jizvy na červeni, další možností je dotetování červenou barvou. dr. Stiborová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
vážená paní, bohužel zcela zahladit důsledky vrozené vady neumíme, nicméně pokud máte zájem, přijďte nezávazně do fnkv na mou ambulanci a podíváme se , co by bylo možné ještě upravit, podle foto je zřetelná asymetrická náplň červeně, což je řešitelné několika způsoby.. hezký den prof dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Rozštep rtu a augmentace

Ina87
12. 12. 2020 · Poslední odpověď: 16. 12. 2020

Dobrý den, mám dotaz ohledně zvětšení rtů u rozštepu horní části rtu. Mám se něčeho bát, nebo se to vůbec nedoporučuje? Na poslední operaci jsem byla ve věku 11 let. Myslím že se jednalo o operaci nosní přepážky. Nemám vůbec ponětí, jestli jsem od té doby měla podstoupit ještě nějakou operaci. Mohu říci, že má plastika rtu se doktorům velice povedla, ale jakožto žena nejsem furt spokojená :) Takže se ptám, co jako odborníci byste mi doporučovali? Předem děkuji za odpovědi, s pozdravem Ina.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
ABClinic Art & Beauty
Praha . 16. 12. 2020
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
K rozštěpu rtu je třeba vždy přistupovat multioborově – tak jak to děláme u nás na klinice ABClinic Art & Beauty, kde využíváme maxilofaciálního chirurga, plastického chirurga a dermatologa. Dokážeme samozřejmě provést i 3D vizualizaci, ale vždy je dobré absolvovat společnou konzultaci. Někdy se totiž může stát, že je potřeba nějaký menší chirurgický zákrok (např. bullhorn liplift), a jizva je korigována nejen na povrchu, ale i hloubkově.
Ve Vašem případě bychom mohli korigovat jizvu kolem nosu pomocí laseru CO2 a taktéž znovu konturovat rty kyselinou hyaluronovou. Jak jsem zmínil výše, na naší klinice nabízíme komplexní přístup, díky němuž jsme schopni připravit správné ošetření, které přinese přirozené a především dlouhodobé výsledky.
Pokud budete mít zájem o více informací, rádi Vás na naší klinice přivítáme. Stačí si jen dohodnout termín konzultace se mnou.
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.
S přátelským pozdravem,
Dr. Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD
Dermatolog, estetická dermatologie
ABClinic Art & Beauty

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Zvětšení rtů
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 4. 2022
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 6. 2023
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 3. 2017
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 1. 2017
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 9. 2013
Korekce jizev
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 10. 2013
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 12. 2022
Chirurgická rekonstrukce obličeje
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 12. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi