Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otoky po labioplastice

Anonymní
Berounka
15. 9. 2011 · Poslední odpověď: 3. 6. 2012

Dobrý den, před 6ti dny jsem podstoupila labioplastiku. Zajímalo by mne zda je normální, že mám ještě otoky, popř. kdy asi tak zmizí ? Dále bych ráda věděla jak hojení uspíšit - omývám se snad 20x denně vodou a tak 10x denně dubovou kůrou, mohu hojení pomoci nějak víc ? A dále se chci zeptat, zda je v pořádku, že mě to pobolívá a tak jakoby pálí. Moc děkuji za odpoveď

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Praha (kraj)... . 30. 5. 2012
dobrý den,
vhodná bybybla samozřejmě kontrola u vašeho opratéra. otok je ještě týden po operaci intimních partiích normálně. co se týče "hnisu"okolo stehů, může se jednat o zánětlivou komplikaci,ale taktéž nemusí. pokud bylo při sutuře použito vstřebatelných stehů - může to být pouze přirozená reakce organismu na přítomnost těchto stehů. Je nutná starostlivá hygiena , obklady s ředěným Betadinem, ev. obklady s odvarem z řepíku.
Více Vám ,ale jistě poví Váš lékař při kontrole.
s pozdravem Dr.sviták, plzeň
MUDr. David Tomášek
Praha . 11. 3. 2012
Pravděpodobnost, že máte výtok z Betadinu, nebo antibiotické masti je malá. Spíše jde o reakci pochvy na okolní pooperační zánět - hojení. Vždy předem upozorňuji, že výtok může být větší. Ve Vašem případě je však čas po operaci rel. dlouhý. Především doporučuji navštívit gynekologa, nebo opravdu zkusit metodu pokusů a omylů a vysadit masti. Zdraví Dr. Tomášek ***********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 18. 9. 2011
Je to opravdu individuální. Řeště tuto situaci tak po měsíci až třech. Nyní buďtě v klidu. Častá toaleta je správná, nesmí se to však přehánět hlkavně s koupelemi obsahujícími desinficiens. Může to narušit vaginální floru a vyprovokovat výtoky. Zdraví Dr. Tomášek **********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 15. 9. 2011
Dobrý den, otoky jsou různě dlouhou dobu, ale 6 dní po operaci vždy. Z toho nebuďte nijak rozrušena. Ale 20 x denně omývat...je riziko rozpadu rády ve vlhkém prostředí. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 15. 9. 2011
Dobrý den, otoky 6. den po výkonu jsou normální a v tomto čase jsou dokonce největší, protože dochází k hojení přes zánětlivou kaskádu, hojení nelze nijak urychlit, otoky budou přetrvávat cca 2-3 týdny, hygiena v těchto partiích je důležitá, ale myslím si, že to co provádíte v rámci hygieny je spíše ke škodě. Bolesti v místě rány jsou normální a mohou přetrvávat cca 14 dní.....S pozdravem a přáním pěkného dne....Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 15. 9. 2011
Dobrý den. Nedávno zde proběhla rozsáhlá diskuse na toto téma. Co píše Jindřiška je pravda, třebaže jsem nikdy nezažil, že by otoky nebyly vůbec a nebo naopak ještě po 3 měsících. Obvykle mi pac. uvádějí opadnutí otoků do 3-6 týdnů. Zarazila mne však frekvence omývání, kterou uvádíte. Nevím, co Vám poradil operatér, ale 30x denně oplach je podle mne hodně. Samozřejmé je omytí po použití toalety. Případně krátká sedací koupel. Svým pacientkám radím užívání rosalginu ve spreji. Je to nápad jedné mé pacientky. Přelejí si roztok do prázdného mechan. rozprašovače, nosí v kabelce a mají tak k disposici třeba i ve vlaku. Mějte trpělivost, vše se upraví. Nashledanou, dr. Remeš
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 1. 2021
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 11. 2023
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 2. 2020
Labioplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 2. 2024
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 6. 2020
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 10. 2016
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 2. 2016
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 5. 2022
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2017
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi